2. kolo 4.NL BJ-KC-VT: Sigurna slavlja Slatine i Tehničara!

U subotu je odigrano pet od sedam sedam susreta u programu drugog kola u 4. NL BJ-KC-VT! Najveće pobjede subotnjeg dijela natjecanja pripale su NK Tehničaru iz Cvetkovca i NK Slatini koji su svoje protivnike nadigrali sa pet razlike! Veliko slavlje ovog kola obilježile su i NK Mladost iz Kloštra Podravskog i Pitomača koje su ugrabile vrijedne pobjede u gostima, dok su u Grubišnom Polju Bilogora i Borac Imbriovec odigrali bez pogodaka.

NK GARIĆ GAREŠNICA – NK MLADOST KLOŠTAR PODRAVSKI 1:2

U Garešnici pred 150 gledatelja u okviru drugoga kola snage su odmjerili domaći Garić i Mladost iz Kloštra Podravskog. Domaćin je u utakmicu ušao sa minimalnim porazom iz Ferdinanovca, dok su gosti na krilima uvjerljive pobjede iz prvog kola nastaviti svoj pozitivni rezultatski niz. Gosti su poveli u 38. minuti susreta kada je mrežu Garića načeo Nikola Šantek. U desetoj minuti drugog poluvremena prednost gostiju na dva razlike povisuje Denis Kovač, dok je sedam minuta kasnije poraz domaćina uspio ublažiti Ante Starčević za uspostavilo se konačnih 1:2 i iznimno vrijednu pobjedu za NK Mladost.

-“Posjed lopte često ne donese rezultat. Na našu žalost tako je bilo i danas. Dominirali smo no nedovoljno konkretno u završinici protiv ovako dobre, čvrste i organizirane ekipe nije urodilo plodom. Nije nas ni pomazilo jer prilika je bilo al danas nije htjela u gol. Falila je koncentracija u 16 m. Teško je nakon dva minimalna poraza ići dalje no nema druge, glavu gore s nadom da će i nas krenuti gol.” -trener Željko Rebrović, NK Garić Garešnica

-“Čestitam ekipi, utakmicu su odradili kao vrhunski profesionalci. Imamo kvalitetu sa nekoliko igrača koji mogu izaći u kontru i na ova dva izrazito teška gostovanja se to i pokazalo, ali najvažnija je bila vrhunska borbenost i odnos, igrači su dali zadnji atom snage za momčad, podredili su se momčadi te nas je to u ovoj utakmici i nagradilo.”– Ranko Celiščak, NK Mladost Kloštar Podravski

NK SUHOPOLJE – NK TEHNIČAR CVETKOVEC 0:5

NK Tehničar iz Cvetkovca nakon prolaska u prvo kolo Hrvatskog nogometnog Kupa, u prvenstvu je odradio svoj dio posla u Suhopolju sa visokom pobjedom 0:5 i tako ostao jedna od ekipa sa maksimalnim bodovnim učinkom nakon dva prvenstvena kola. Ivan Vrkić sa pogotcima u 18. i 20. minuti usmjerio je utakmicu na mlin Tehničara, dok je standardno odlični Hrvoje Bači sa svoja dva pogotka u 40. i 65. minuta digao prednost gostiju na plus 4, da bi konačnih 0:5 postavio Tomislav Hudak u 67. minuti susreta.

-“Pobijedili smo 5:0. Dva pogotka Bači, dva pogotka Vrkić, jedan kapetan Hudak. Od prve minute smo napravili terensku inicijativu, možda malo jednostavnija utakmica za nas, puno juniora smo uveli u konačnici. Nosimo tri boda za Cvetkovec i to je to, pripremamo se za dalje.” – Krunoslav Lovrek, pomoćni trener NK Tehničar Cvetkovac.

NK ČAZMA – NK PITOMAČA 2:4

NK Pitomača je na gostovanju u Čazmi također osvojila sva tri boda te sa učinkom od šest bodova gledaju prema nastavku natjecanja. U Čazmi istoimeni domaćin nije mogao parirati izvrsnim gostima te bodovi putuju u Pitomaču sa konačnih 2:4. Domaćin je poveo pogotkom Nekića, da bi potom sa dva pogotka u 21. i 32. minuti susret na gostujuću stranu okrenuo susret Valentino Paradinović. Mreže su potom mirovale do 68. minuti kada na 1:3 gostiju diže Begović, da bi sedam minuta kasnije nadu domaćinima vratio Kirin. U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena konačnih 2:4 postavio je Ivan Kovačec.

“Pitomača stvarno rijetko kad uzima bodove iz Čazme pa je i samim time ova pobjeda jako bitna! Ponovno smo bili u minusu rezultatskom ali pokazali smo da imamo dobru ekipu i ponovo okrenuli! Teška utakmica ali bitna su ova tri boda!” – Ivan Presečan, trener NK Pitomača

NK BILOGORA 91 – NK BORAC IMBRIOVEC 0:0

NK Bilogora nakon poraza u prvom kolu imala se priliku pred svojim navijačima iskupiti za poraz u prvom prvenstvenom kolu. S druge strane stajao je NK Borac Imbriovec koji je u drugo kolo došao sa tri prvenstvena boda. Nakon 90 minuta nijedna ekipa nije uspjela postići zgoditak, iako je bilo šansi sa obje strane možda je i neriješen ishod najrealniji rezultat.

“Utakmica prava prvenstvena, s dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme u kojem smo mi bolji kao gosti, dvije stopostotne šanse Babića i Krušelja. Krajem prvog poluvremena domaćin je imao odličnu šansu no naš vratar je bio na nivou. Drugo poluvrijeme, druga slika. Mi smo ušli dobro u prvih deset minuta ali domaćin nas je stisnuo zadnjih pola sata, no golman nas je držao u igri. Na kraju realan rezultat 0:0. – trener Zlatko Andrašić, NK Borac Imbriovec

NK GRANIČAR LEGRAD – NK SLATINA 1:6

NK Slatina nakon dva kola jedna je od ekipa koja na bodovnom kontu ima učinak od šest bodova. Na gostovanju u Legradu kod tamošnjeg Graničara slavila je sa konačnih 1:6. Već u 20.-oj minuti susreta bilo je 0:4 za goste, redom su zabijali Felix, dvaput Bubaš i Kupres. Dorian Bogati je pretkraj prvog poluvremena digao prednost na 0:5, da bi domaćini na samom kraju poluvremena zabio pogodak putem Mlinarića. Konačnih 1:6 za goste postavio je u 90. minuti susreta Tin Cader.

“Perfektno odigranih uvodnih 20 minuta, nakon kojega dolazimo do visokog vodstva od 4:0, nakon toga tempo igre malo pada ali ipak povećavamo na 5:0 te minutu prije odlaska na odmor primamo pogodak Statistički je to prvo poluvrijeme izgledalo naših 7 pokušaja u okvir gola i 5 zabijenih golova, zahvaljujući odličnoj realizaciji.U drugom dijelu čekamo prigodu iz polukontre i kontre, te je domaćin imao posjed i nešto više od igre. Kako je našem napadu pripalo prvo poluvrijeme, tako je našoj obrani pripalo 2 poluvrijeme. Iz jednog organiziranog pressinga povećavamo i na 6:1 preko najmlađeg igrača. Korišteni svi raspoloživi igrači, ostaju mi slatke brige jer svi su na visokom nivou. Domaćinu se zahvaljujemo na fair i korektnoj igri,te na gostoprimstvu,i želimo im puno sreće u nastavku. Sudačka trojka odlična.
A kao igrača utakmice izdvojio bih našeg zadnjeg veznog Brazilca Alefa Rafaela Coelho da Silva”. -trener NK Slatina, Nikica Hat