2. kolo 1. ŽNL BPŽ : Zvonimiru derbi u Donjoj Vrbi, slavlja Vinogorca ,Cernika i Budainke!

U subotu su odigrana prva četiri susreta drugog kola 1. ŽNL Brodsko-posavske županije! Subotnjim su programom dominirali domaćini koji su upisali bodove u tri od četiri susreta, dok je čast gostiju očuvao Vinogorac pobjedom u Sapcima.  Mladost iz Cernika, Budainka Kolonija te Zvonimir iz Donje Vrbe sa sinoćnjim pobjedama popravili su dojam poraza iz prvog kola te su nakon dva kola na sredini prvenstvene ljestvice.

NK ZVONIMIR DONJA VRBA – NK SLOGA JARUGE 3:2

NK Sloga iz Jaruga nakon slavlja 5:2 na domaćem terenu u prvome kolu, u sklopu drugog kola izgubila je na nezgodnom gostovanju u Donjoj Vrbi sa konačnih 3:2 .  NK Zvonimir tako se na najbolji način iskupio svojim “Provokatorima” za poraz u prvome kolu u derbiju u Velikoj Kopanici.  Danijel Radoš u trećoj minuti doveo je goste u prednost, da bi Josip Mijić golovima u 17. i 23. minuti okrenuo susret na stranu domaćina. Dugo je stajalo tih 2:1, sve do 76. minute kada susret za goste izjednačuje Petar Kokanović. U 86. minuti susreta pobjedu momčadi iz Donje Vrbe svojim hat-trickom donosi Mijić.

-“Na samom otvaranju utakmice, odnosno iz prvog šuta u okvir primamo zgoditak što nas je malo poremetilo i trebalo nam je 10-ak minuta da se vratimo u igru. Od 10- e minute dominiramo stvaramo šanse, zabijamo dva gola i odlazimo na poluvrijeme sa 2:1. Drugo poluvrijeme ne otvaramo najbolje, previse smo se povukli i prepustli gostu sredinu terena. Pri rezultatu od 2:1 gostujući zadnji igrač ruši s leđa našeg napadača u 16-ercu pri čemu sudac samo iz njemu znanih razloga ne dosuđuje kazneni udarac gdje bi utakmica bila vjerojatno riješena. Nakon te odluke dolazi do male nervoze kod nas što gosti koriste i iz jednog prekida daleko od našeg gola zabijaju pogodak za 2:2.

Nakon toga krećemo naprijed zabijamo za 3:2 i zasluženo uzimamo tri vrlo važna boda. Žao mi je što se nakon ove utakmice pitam je li evidentno zaleđe u Kopanici slučajna pogreška kao i ovaj nedosuđeni kazneni udarac ili suci imaju simpatije ili neke druge razloge da pogriješe na našu štetu u vrijeme kada se utakmica lomi. Moram naglasiti da ni prošlu prvu polusezonu koju smo stvarno dominirali, završili sa gol razlikom +22 također nismo imali niti jedan kazneni udarac za nas a moglo ih je biti . Jel to slučajnost? Čestitam gostujućoj ekipi na fer utakmici i želim im puno sreće u nastavku sezone!”– trener Donald Družijanić, NK Zvonimir Donja Vrba

“Sretna i spretna pobjeda domaćina kojima je pripalo prvo poluvrijeme a nama drugo ali nismo iskoristili svoje šanse. Kad primiš gol u 85. minuti  a vršiš pritisak drugo poluvrijeme na gol domaćina onda imamo za čim žaliti. Čestitke svim sudionicima na današnjoj utakmici. “ – Antun Labak, strateg NK Sloga Jaruge

HNK MLADOST CERNIK – NK SLAVEN LJUPINA 3:1

Mladost iz Cernika nakon poraza u ogledu prvog kola u Jarugama kod jake Sloge, u sklopu drugog kola ugostila je još jednu izvrsnu ekipu i pretendenta za visoke ciljeve NK Slaven iz Ljupine. Domaćini su nakon odigranih 90 minuta imali više razloga za slavlje jer je konačni rezultat bio 3:1. No, nakon prvih 45 minuta gosti su otišli na poluvrijeme s prednošću koju im je osigurao Pavle Ivanišević od 23. minute. Mladost iz Cernika vratila se u drugom poluvremenu na pogon Sokića, prvo Matije koji je izjenačio rezultat u 51. minuti susreta, a potom sa dva pogotka Tonija Sokića u 80. i 90. minuti za preokret i slavlje Mladosti.

“Utakmica u početku oprezna mi pod pritiskom tri boda, a gost dolazi rasterećen koji je prvo kolo pobijedio.Prvo poluvrijeme imamo dvije dobre šanse opet ne zabijamo da bi gost poveo i odlazi na poluvrijeme sa prednosću.Drugo poluvrijeme mijenjamo formaciju ubacujemo dva nova igrača i dogovaramo se da ćemo više željeti i probati okrenuti utakmicu u svoju korist, na kraju zabijamo tri gola i potpuno zasluženo osvajamo tri boda. S obzirom na prvo kolo danas smo imali i širinu na klupi i više željeli pobjedu, okrećemo se slijedećem kolu kod Vinogorca koji je jedan od kandidata za vrh tablice. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri i sucima na dobrom suđenju, a mojim dečkima na htjenju i borbi i samo tako možemo zaslužiti pobjedu!” – Matej Vlaović, HNK Mladost Cernik

“Dobro smo ušli u utakmicu gdje od samog početka nismo dozvolili domaćinu da se razigra. Iz jedne lijepe akcije postižemo pogodak i kontroliramo prvo poluvrijeme gdje je domaćin imao tek jednu ili dvije polušanse. Drugo poluvrijeme nismo ispoštovali skoro ništa od dogovorenog i domaćin u samom početku postiže pogodak za izjednačenje a zatim još dva na samom kraju utakmice i pobjeđuje. Mi se spremamo za sljedeću utakmicu i idemo na pobjedu, gdje dočekujemo dobru ekipu Zvonimira iz Donje Vrbe.”– trener Ivan Trupina, NK Slaven Ljupina

NK SAPCI – NK VINOGORAC BRODSKO VINOGORJE 0:4

NK Vinogorac iz Brodskog Vinogorja nakon pobjede iz prvog kola 3:0 tražio je nova tri boda na gostovanju kod momčadi NK Sapci koji je sa porazom otvorio natjecanje. Vinogorac je došao do druge pobjede u prvenstvu svladavši Sapce sa konačnih 0:4. Sve je bilo gotovo već nakon pola sata igre kada su u svojevrsnom blitzkriegu gosti dvaput preko Stipe Gavranića, te Kruljca i Ćubela osigurali svojoj momčadi miran ostatak utakmice i konačnih 0:4 za goste, kojima je ovo druga prvenstvena pobjeda s kojom su zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice!

“Opravdan rezultat, gosti su pokazali iskustvo i kvalitetu za ovaj rang natjecanja dok smo se mi teško snalazili sa njihovim rotacijama i ostaje žal što u trecoj minuti nismo postigli pogodak iz stopostotne prilike jer bi utakmica možda otišla u drugom smjeru. Nema vremena za plakanje nego se okrećemo idućem kolu i pozitivnom rezultatu. Čestitamo gostima na pobjedi i fer igri.”– Mario Munivrana, NK Sapci

“U prekrasnom ambijentu sa ekipom koja je htjela igrati nogomet došli smo do vrijedna tri boda i pobijedili 4:0. Iako je domaćin imao zicer i propustio povesti 1:0, poslije smo se pribrali i golovima Gavranića dva puta, Ćubela i Kruljca po jednom i već prvo poluvrijeme  smo na visokih 4:0 i poslije smo propustili par šansi i kontrolirali igru. Pohvalili bi domaćina na gostoprimstvu i suđenje. Lijepo je bilo vidjeti Marija Munivranu na terenu da je zdrav s njim bi Sapci puno lakše došli do bodova. ” – Mario Ćubel, Vinogorac

NK BUDAINKA KOLONIJA – NK BATRINA 2:0

U sudaru dvaju ekipa koje su obilježile poraz u proteklom kolu sučelile su se ekipe NK Budainka Kolonija i Batrina. Spretniji i sretniji su u ovom susretu bili domaćini koji su tako uspjeli prikupiti svoje prve prvenstvene bodove ove sezone. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, da bi u 66. minuti Josip Furjanić doveo domaćina u vodstvo. Deset minuta kasnije ponovno isti igrač udvostručuje prednost Budainke za uspostavilo se konačnih 2:0.

“Što reći kad profulaš pet šest čistih prilika i na kraju izgubiš 2-0. Čestitke domaćinu na pobjedi, fer i korektnoj igri. Rezultat nije odraz stanja na terenu i prema prikazanome imamo se čemu nadati.” – Stjepan Renić, NK Batrina