13. kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Šokadija, Napredak i Polet sigurni, Jovan Lazić ide na odmor s plus pet!

Sa sedam susreta 13. kola kompletiran je jesenski dio uzbuđenja u 2. ŽNL Beli Manastir! Jesenski prvak Jovan Lazić Bolman pobjedom nad Columbusom 2:0 nastavio je s berbom bodova, Polet iz Karanca i Šokadija obilježili su sigurne pobjede kod momčadi s dna poretka, dok je Napredak iz Batine s 5:0 svladao Petlovac!

Lider ljestvice Jovan Lazić iz Bolmana u fenomenalnoj formi od šest uzastopnih slavlja te prošlotjednom pobjedom u derbiju u Jagodnjaku 0:2 ugostio je uoči ovog kola osmoplasiranog Columbusa iz Suze koji je prošli tjedan u domaćem ogledu remizirao s Batinom 1:1. Već u šestoj minuti Ivan Mesar doveo je Jovan Lazić u vodstvo, a sedmu uzastopnu pobjedu za Bolman osigurao je Nikola Trkulja pogotkom u 79. minuti za uspostavit će se konačnih 2:0.

U susretu dvije momčadi u naletu susrele su se momčadi s istim brojem bodova, Međimurec iz Kozarca i HNK Bilje. Bilje je u susret ušlo sa šest uzastopnih prvenstvenih slavlja, dok je Međimurec slavio u svoja posljednja tri dvoboja. Gosti iz Bilja došli su u vodstvo pogotkom Stjepana Vidovića u desetoj minuti susreta, da bi Hrvoje Bubalo u četrdesetoj minuti udvostručio prednost gostiju. Do kraja susreta Kozarčani su uspjeli samo smanjiti na 1:2 pogotkom Igora Viljevca u 65. minuti pa se Biljani vraćaju kući s punim plijenom!

Dvanaestoplasirana Mladost iz Čeminca nakon dva uzastopna poraza odmjerila je snage s Bratstvom iz Jagodnjaka koji je u prethodnom kolu u derbiju poražen od Jovana Lazića iz Bolmana rezultatom 0:2 a na kontu je imao 23 boda iz dvanaest prvenstvenih ogleda. Gosti iz Jagodnjaka poveli su u 25. minuti pogotkom Mirana Kraljića, a na 0:2 povisio je Božidar Marijanac sedamnaest minuta kasnije. U drugoj minuti drugog poluvremena uspostavit će se konačnih 0:3 postavio je Dejan Nikolić za povratak Bratstva pobjedama.

Ribar iz Kopačeva koji je u prethodnom susretu minimalno poražen na gostovanju u Bilju 3:2 s jednim osvojenim bodom iz jedanaest odigranih susreta ugostio je na svojoj Grbavici Polet iz Karanca koji je istovremeno skupio 26 bodova, a u susret je ušao nakon dvije uzastopne pobjede nad Dinamom 4:2 i Mladosti 1:5. Polet je u ovom susretu opravdao ulogu favorita te je slavio rezultatom 0:5. U prvom poluvremenu gosti su otišli na 0:2 pogocima Marka Lovrenčića i Petra Dujmovića, a posao za goste završili su Bruno Vladić, Filip Levačić i Marko Lovrenčić svojim drugim pogotkom.

Uoči ovog kola petoplasirani Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela s 26 bodova na kontu nakon poraza od Karanca ugostio je devetoplasiranu Slogu iz Gajića koja je u susret ušla s petnaest osvojenih bodova nakon prošlotjednog slavlja 8:1 nad Mladosti iz Čeminca. Boris Oroz u trećoj minuti doveo je Dinamo u vodstvo da bi gosti odgovorili u 21. minuti pogotkom Bobana Savića. Deset minuta kasnije Dinamo ponovno vodi, ovaj put strijelac je bio Andrej Moric, a konačnih 3:1 postavio je Nikola Pavlović pretkraj prvog poluvremena.

Desetoplasirani Napredak iz Batine s jedanaest bodova ušao je u susret trinaestog kola gdje su ugostili trinaestoplasirani Petlovac koji je do ovog kola skupio četiri prvenstvena boda. Napredak je u ovom kolu došao do slavlja 5:0. U prvom poluvremenu domaćin je došao u vodstvo pogotkom Ivana Vide, a u drugom poluvremenu redom su zabijali Nenad Vukelić, Miloš Radmanović, Aleksandar Dragović i Matija Vida.

Šokadija iz Duboševice sa sedamnaest bodova i nakon prošlotjedne pobjede u Petlovcu 0:2 ušla je u susret trinaestog kola s Beljem iz Kneževa koji je u ogled ušao kao dvanaestoplasirana momčad prvenstva s pet bodova na kontu. U najuvjerljivijem slavlju kola Šokadija je slavila sa 7:1. Dva pogotka u slavlju Šokadije postigli su Dalibor Antolić i David Balić, dok su po jednom strijelci za domaćine bili Aleksa Sapožničenko i Teo Jakšić , dok je jedan pogodak i to onaj prvi bio autogol Cesareca. Jedini pogodak za goste djelo je Igora Prišla.