12. kolo 2. HRL Sjever (Ž): Zelina nastavlja s odličnim nizom, vodeća četvorka maksimalna!

Susretima 12. kola započela su proljetna ligaška uzbuđenja u 2. HRL Sjever za žene! Do desetog slavlja stigla je ekipa Zeline a vikend pobjede u gostima obilježile su i 1234 Virovitica, Đurđevac te Podravka 2 Lino. U jedinom neodlučenom ishodu ovog kola bodove podijelili Multinorm Cerna i Pitomača, dok je čast domaćina ovog kola sačuvala Koka 2 koja je slavila u domaćem okršaju s ekipom Zrinski 2.

U jedinom susretu odigranom u petak Podravka 2 Lino došla je do osme prvenstvene pobjede svladavši u susretu dvanaestoga kola na gostovanju ekipu Broda rezultatom 28:34. Kod Broda s osam pogodaka najefikasnija je bila Nika Batinić, dok je kod gošći najefikasniji pojedinac susreta bila Tara Đelekovčan s dvanaest pogodaka.

Trenutni lider ljestvice ŽRK Zelina došla je do desetog slavlja u susretu dvanaestog kola kada je rezultatom 19:32 u subotu na gostovanju svladala Garešnicu. Sedam puta u strijelce se kod domaćih igračica upisala Viktorija Santo, dok je s isto toliko pogodaka Zelinu predvodila Ana Gudek.

Đurđevac je proljetni dio otvorio pobjedom, ukupno devetom iz dvanaestog susreta, svladavši također na gostovanju,  u Osijeku donjogradsku Olimpiju s plus devet, konačnim rezultatom 21:30. U pobjedi gošći s deset pogodaka se istakla Viktorija Šestak, dok je kod Olimpije najefikasnija bila Anja Nemet sa sedam postignutih pogodaka.

U iznimno zanimljivom susretu u Cerni svakom po bod između Multinorm Cerne i Pitomače. Domaće rukometašice su bile nadomak pobjede kada su otišle na plus pet trinaest minuta prije kraja, no gošće su se uspjele vratiti na rezultatski egal pet minuta prije kraja. U posljednje dvije minute krenulo se s vodstvom domaćih rukometašica s dva razlike, da bi Pitomača preko dva pogotka Tamare Štefanec donijela bod Pitomači za konačnih 34:34. Vlatka Josipović je kod Multinorm Cerne mrežu gošći tresla čak šesnaest puta, dok je Tamara Štefanec s trinaest pogodaka predvodila gošće do vrijednog boda.

U nedjeljnom dijelu programa drugoplasirana momčad 1234 Virovitica došla je do devete prvenstvene pobjede svladavši na osječkom Zrinjevcu ekipu Osijeka 2 s 23:30. Kod gošći po osam pogodaka postigle su Nika Deskar i Lukrecia Veršec, dok je kod Osječanki najefikasnija s četiri pogotka bila Lea Vuković.

Jedinu domaću pobjedu ovoga kola obilježila je ekipa Koke 2 koja je u srazu drugih momčadi na domaćem parketu s 30;27 nadigrala Zrinski 2. Sara Golub s devet pogodaka predvodila je domaćine, dok je kod Zrinskog, ujedno i najefikasniji pojedinac susreta, bila Nina Sirović sa trinaest pogodaka.