12. kolo 1. ŽNL BPŽ: Domaćini tri od tri u subotnjem programu!

Odigrana su sva tri susreta subotnjeg programa 12. kola 1.ŽNL BPŽ! Domaćini su u tri utakmice svoje goste počastili s trinaest pogodaka u mreži pa je tako 5:0 slavlje obilježila Budainka Kolonija nad Zvonimirom,Croatia je s 3:0 nadvisila Amater, dok je Posavina tri boda uprihodila pobijedivši Sapce s 5:1!

BUDAINKA KOLONIJA- ZVONIMIR 5:0

Uoči ovog kola Budainka Kolonija bila je dvanaestoplasirana momčad prvenstva te s jedanaest bodova ušla je u ogled dvanaestoga kola gdje su ugostili Zvonimir iz Donje Vrbe koji je u proteklom kolu obilježio minimalan 0:1 poraz od Mladosti u Cerniku, a na kontu su u jedanaest kola skupili sedamnaest bodova što im je do ovog susreta bilo dovoljno za šestu  poziciju ljestvice.

Budainka je povela već u šestoj minuti pogotkom Mateja Krafta u šestoj minuti susreta, a ključan trenutak susreta bila je 39. minuta kada u domaćih šesnaest metara lopta dira ruku domaćeg igrača što po sucu nije bilo dovoljno za kazneni udarac, te minutu kasnije pogotkom Davida Mukendija domaćin dolazi do 2:0. Nakon toga dolazi do sukoba gostujućih igrača i glavnog suca što rezultira crvenim kartonima gostujućem vrataru te  broju 7. i 11 kod gostiju, što je dovelo goste da s osam igrača nastave susret. U takvom rezultatskom odnosu domaćin je povećao prednost putem Josipa Opačka u 51′ minuti,  Danijela Mihelca u 56. minuti te Mijata Samardžića u 70′. minuti za uspostavilo se konačnih 5:0. Napomenimo da je utakmica završena u 75. minuti kada su gosti ostali bez dovoljno igrača kako bi se susret nastavio.

“Čestitam domaćinu na pobjedi te fer i korektnom ponašanju. Par igrača iz moje momčadi kao da nisu došli na utakmicu. Ušli smo podcjenjivački, a domaćin maksimalno. Domaćin se povukao i čekao naše greške. Suđenje ne želim komentirati ali delegat je u svom izvješću sve opisao, zbog spornog trenutka u 39. minuti moja su tri igrača isključena. Utakmica bez nekih tenzija.”- komentirao je trener Donald Družijanić, NK Zvonimir Donja Vrba.

POSAVINA – SAPCI 5:1

U susretu momčadi koje su u protekla tri kola obilježile poraze, Posavina iz Velike Kopanice kao devetoplasirana momčad s trinaest bodova na kontu dočekala je posljednjeplasirane Sapce koji su u susret ušli s jednim prvenstvenim bodom.

Domaćini su poveli pogotkom Krunoslava Kneževića u 28. minuti , da bi Ivan Jularić u 35. minuti udvostručio prednost Posavine. Već pet minuta kasnije domaćin povisuje na 3:0 golom Ivana Vučkovića te se s plus tri domaćina odlazi na predah. Mario Munivrana smanjio je zaostatak gostiju na 3:1 u 73.minuti , a zatim su Ivan Jularić svojim drugim pogotkom i Mateo Čorak postavili konačnih 5:1.

-“Tko je bio na utakmici imao je što vidjeti, frcalo je na sve strane i šanse su se redale na obje strane, nevjerojatno je što mi sve možemo profulati. Čestitamo domaćinu na pobjedi. “- trener Mario Munivrana, NK Sapci.

CROATIA TISOVAC – AMATER 3:0

U susretu susjednih momčadi na prvenstvenoj ljestvici te s istim brojem bodova susreli se u okviru dvanaestog kola jedanaestoplasirana Croatia iz Tisovca i desetoplasirani Amater iz Slavonskog Broda. Croatia u susret ulazi nakon neriješenog ishoda s Budainkom 2:2 što im je bio dvanaesti prvenstveni bod dok je Amater u posljednja dva susreta poražen od Slavena i Vinogorca.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, da bi u sedmoj minuti drugog Josip Caban donio Croatiju u vodstvo. Osam minuta kasnije prednost domaćina udvostručio je Stjepan Jurašinović, a konačnih 3:0 postavio je Marko Vlaović u 67. minuti susreta. za četvrtu pobjedu Croatije.

-“Puno problema za našu ekipu. Izostanak šest igrača. Aktivirali smo neke igraće iz mirovine da preživimo ovo kolo. Rezultat od 3:0 govori sve o današnjem zalaganju, trudu, želji i motivu. Čestitam svim svojim igračima koji su danas dali sve sto su imali kako rezultat ne bi izostao. Teško je izdvojiti igrača utakmice ali nekad  se mora.Uz   strijelce Cabana, Jurašinovica i Vlaovića igrač utakmice je F. Matijević. Ekipi Amatera sretno u daljnjem natjecanju, mi se okrećemo gostovanju u Batrini u punom sastavu i nadamo se bodovima.”- Alen Akmačić, Croatia Tisovac.

“Danas se jednostavno nismo pojavili na utakmici. Domaćin više želje i htijenja i zasluženo pobijedio. Hvala im na gostoprimstvu i večeri. Sudačka trojka odlična.”- trener Danijel Vuksanović, NK Amater Slavonski Brod.