12 golova Daruvara fenjerašu Tomislavu (B)

Subotnje utakmice 21. kola 1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorske protekle su s izrazito visokim brojem postignutih pogodaka, a Daruvar je trenutno preuzeo vrh tablice postigavši 12 komada Tomislavu iz Bereka. Kamen Sirač je također uvjerljivom pobjedom zadržao priključak s ekipama s vrha tablice.

DARUVAR – TOMISLAV (B) 12:1

Vrlo nadahnuti bili su na jučerašnjoj domaćoj utakmici nogometaši Daruvara kojima se suprotstavila posljednja ekipa s tablice, Tomislav iz Bereka. Od samog početka posjetioci su svjedočili pogotcima gdje su golovi padali od 2. pa sve do 87. minute. Festival zgoditaka pokrenuo je Karlo Karačić koji je postigao četiri pogotka na ovoj utakmici. Još jedan igrač Daruvara može se pohvaliti pokerom pogodaka, a to je Nikola Plavšić, a ostala četiri pogotka domaćina rasporedila su se na Petra Konjevića, Leonarda Pateka i dvostrukog strijelca Mateja Bubnjića. Počasni pogodak za goste upisao je Josip Gazdek, koji je postavio i konačnih 12:1, a ovom pobjedom Daruvar je trenutno prvi na tablici te nestrpljivo očekuje rasplet današnjih utakmica. Prvi pratitelj Bilogora odmjerit će snage sa Zdenkom 91, a zanimat će ih i susret između Hajduka iz Hercegovca i Trnskog.

– Čestitam mojim momcima na rutinskoj pobjedi gdje smo od prve minute demonstrirali dominaciju na terenu, neke igrače smo uspjeli i odmoriti, priliku su dobili juniori koji imaju manju minutažu i sretan sam da smo uspjeli ispuniti sve ciljeve koje smo si postavili u ovoj utakmici – izjavio je Zdravko Joščak, trener Daruvara.

BRESTOVAC – KAMEN (S) 1:5

Pretposljednja ekipa lige Brestovac također nije uspjela doći do bodova ovoga kola, a ispriječio se Kamen koji je u Sirač odnio sva tri boda dominantnom pobjedom 1:5. U jednosmjernom pravcu gosti su odveli utakmicu već u prvom poluvremenu koje su okončali rezultatom 0:3, a u strijelce su se upisali Nikola Bjelajac, Filip Kligl i Dalibor Turbeki.

U nastavku nisu posustajali te su preko Tonija Čimirisa u 51. minuti poveli 0:4, a pogotke Kamena zaokružio je još jednim pogotkom Bjelajac. Do kraja utakmice Brestovac je uspio postići počasni pogodak kojeg je režirao Matija Križan te je pri rezultatu 1:5 odsviran posljednji zvižduk utakmice. Kamen se nalazi na 5. mjestu s bodom zaostatka za Rovišćem.

– Zadovoljan sam ishodom utakmice, ušli smo ozbiljno bez podcjenjivanja otpočetka i to nam se vratilo ranim pogotkom nakon kojeg je bilo lakše igrati. Okrećemo se sljedećoj utakmici u kojoj nam dolazi jaka Bilogora te očekujem isti ovakav pristup u kojem ćemo pokušati doći do još jednog dobrog rezultata – za Sportalo je rekao Elvis Kokalović, trener-igrač Kamena.