11. kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Jovan Lazić na plus pet, gužva od drugog do petog mjesta!

Odigrano je svih sedam susreta jedanaestog kola 2. ŽNL Beli Manastir! Bilje je u jedinom subotnjem susretu svladalo Belje iz Kneževa s 1:4, dok su u nedjeljnom programu pobjede obilježili lider Jovan Lazić iz Bolmana, Šokadija iz Duboševice, Polet iz Karanca, Međimurec iz Kozarca te Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela!

Belje iz Kneževa nakon gostujuće pobjede nad Petlovcem proteklo kolo ugostio je HNK Bilje koji se s četiri uzastopne pobjede popeo do petog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. U istom tonu nastavili su Biljani i ovo kolo svladavši svojeg domaćina s 1:4. Stjepan Vidović s tri pogotka predvodio je goste, dok je jednom precizan bio Davor Marušić,a jedini pogodak kod domaćina djelo je Bojana Bolšeca.

Lider ljestvice Jovan Lazić Bolman također nakon četiri uzastopna slavlja došao je do ukupno 25 prvenstvenih bodova, a u sklopu jedanaestog kola ugostio je Slogu iz Gajića koja je slavljem nad Napretkom 2:0 došla do ukupno dvanaest bodova uoči ovog susreta. Već u prvoj minuti susreta Ivan Preksavec doveo je Bolman u vodstvo, a devet minuta kasnije prednost gosti odgovaraju preko Dominika Baloga za 1:1. Jovan Lazić ponovno vodi u 16. minuti, strijelac je ovaj puta bio Nermin Živojević, da bi u sedmoj minuti drugog poluvremena Nikola Ožbolt postavio konačan rezultat susreta 3:1 za devetu prvenstvenu pobjedu NK Jovana Lazića koji s pet bodova prednosti pred konkurencijom ulazi u posljednja dva kola natjecanja.

U dvoboju devetoplasirane i sedmoplasirane momčadi prvenstva Šokadija iz Duboševice ugostila je Columbus 2005 iz Suze. Domaćin je u ovo kolo ušao s jedanaest bodova na kontu, dok je Columbus u ovaj susret ušao s pet bodova više od svojih domaćina, ukupno šesnaest. U pobjedi Šokadije 5:2 dvostruki strijelac za domaćine bio je Dalibor Antolić, dok su po jedan pogodak nadodali Dario Sekanić, Aleksa Sapožničenko i Teo Jakšić. Kod gostiju pogotke su postigli Dejan Molnar i Slobodan Šujdović.

Međimurec iz Kozarca kao četvrtoplasirana momčad ušla je u susret jedanaestog kola gdje ih je čekao Petlovac koji je uoči ovog kola imao četiri boda na ljestvici iz jedanaest susreta. Kozarčani su došli do nove pobjede rezultatom 5:0. U prvom poluvremenu za domaćina su pogađali Josip Antolić i Kristijan Poč, dok su pobjedu Međimurca u drugom poluvremenu potvrdili Igor Viljevac s jednim i Robert Furdi s dva pogotka.

Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela nakon drugog pretrpljenog ovosezonskog poraza tražio je iskupljenje u susretu s momčadi Ribara iz Kopačeva koji je prvi prvenstveni bod obilježio u susretu kolo prije s Mladosti iz Čeminca. Andrej Moric s dva pogotka u 13. i 30. minuti predvodio je Dinamo do novog slavlja, dok je treći pogodak djelo Ivana Bognara četiri minute kasnije. U drugom dijelu gosti su uspjeli dobru igru u drugom poluvremenu pretvoriti u iskorišteni jedanaesterac koji je izborio Bruno Ujhelji a u pogodak pretvorio Mario Strmečki, koji je ovim pogotkom razbio Ribarovo prokletstvo neiskorištenih jedanaesteraca ali i postavio konačni rezultat utakmice 3:1 u korist Dinama.

NK Mladost Čeminac kao desetoplasirana momčad s jedanaest bodova na kontu ugostila je Polet iz Karanca koji je s četiri utakmice bez pobjede pao s mjesta lidera ljestvice na treće mjesto prije ovog kola. Polet se slavljem 5:1 vratio na pobjednički kolosijek, a za goste iz Karanca redom su zabijali Danijel Laczo dva pogotka, te po jedan Petar Marijanac, Bruno Barat i Stjepan Vidović. Počasni pogodak za Mladost djelo je Tomislava Bosaka u 87. minuti susreta.

Jedanaestoplasirani Napredak iz Batine s učinkom od devet bodova iz deset susreta ugostio je drugoplasirano Bratstvo iz Jagodnjaka koji je svoju sedmu prvenstvenu pobjedu obilježio svladavši protekli vikend na domaćem terenu Šokadiju s 3:1. U prvom poluvremenu ovog susreta mreže se nisu tresle, da bi zatim Dejan Nikolić u sedmoj minuti drugog poluvremena doveo Bratstvo u vodstvo. Na odgovor domaćina čekalo se jedanaest minuta kada Miloš Radmanović izjednačuje susret da bi u sedamdesetoj minuti Antonio Čepčik vratio prednost na stranu gostiju. Kada se činilo da će sva tri boda put Jagodnjaka ukazao se Matej Kostolanović i donio vrijedan bod Napretku za konačnih 2:2.