10. kolo 4. NL BJ-KC-VT: Garić uvjerljiv, remi u Cvetkovcu, pobjede za Pitomaču, Bilogoru i Mladost Molve!

Odigrano je pet subotnjih susreta desetog kola 4. NL BJ-KC-VT! Vodeća Pitomača nastavila je s dobrim igrama svladavši s 2:0 Dinamo iz Predavca,u Cvetkovcu bodove su podijelili Tehničar i Mladost iz Kloštra Podravskog, dok je Bilogora slavila u Suhopolju s 3:1! Najuvjerljivija pobjeda subotnjeg dijela programa pripala je Gariću iz Garešnice koji je s 4:0 svladao Čazmu!

PITOMAČA – DINAMO 2:0

Lider ljestvice nakon devet odigranih kola NK Pitomača koja je nakon gostujućeg slavlja u derbiju u Slatini 2:3 došla na ukupno 24 boda ugostila je Dinamo iz Predavca koji je uoči ovog susreta bio deveta momčad prvenstva s jedanaest osvojenih bodova.

Pred otprilike 200-tinjak gledatelja mreže se nisu tresle cijelo prvo poluvrijeme i kad se već činilo da će mreže ostati netaknute Pitomača je uspjela probiti blok gostiju kada u 87. minuti Valentino Paradinović dovodi domaćine u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Ivan Kovačec u trećoj minuti sudačke nadoknade za ukupno devetu pobjedu Pitomače odnosno dvadeset i sedmi bod.

“-Teška utakmica ali na kraju se pišu tri boda! Kontrolirali smo cijelo vrijeme susret ali nikako da zabijemo. Ponovno smo pokazali da se nogomet igra 90 minuta i zabili u 87 za 1:0 i velika tri boda koja su nam bila potrebna! Na kraju dobili 2:0 u samoj završnici. Teška ali zaslužena pobjeda! Mogu reći da nas je Dinamo možda i najviše namučio ove polusezone i stvarno smo zadnji atom snage morali dati da dođemo do tri velika boda.”- komentirao je za Sportalo trener Pitomače, Ivan Presečan

TEHNIČAR – MLADOST KLOŠTAR PODRAVSKI 1:1

U susretu desetog kola 4. NL Tehničar iz Cvetkovca na krilima dvije uzastopne pobjede nad Dinamom i Slatinom došao je do ukupno 22 boda, a s druge strane stajala im je Mladost iz Kloštra Podravskog koja je ušla u susret u suprotnom raspoloženju od domaćina obilježivši dva uzastopna poraza od Mladosti iz Molvi te Ferdinandovca.

Pred oko 150 gledatelja oba pogotka gledatelji su mogli vidjeti u prvom poluvremenu. Naime, Dominik Draguljić doveo je Tehničar u vodstvo u dvadesetoj minuti susreta, da bi devet minuta kasnije August Golubić izjednačio susret. Iako su domaćini imali određenu terensku inicijativu, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je završilo s podjelom bodova u Cvetkovcu 1:1.

-“Nismo uspjeli postići pogodak za pobjedu, imali smo dosta šansi, ali lopta nije htjela u gol. Goste smo u potpunosti dominirali, ali nismo danas imali sreće, okrećemo se sljedećem kolu u kojem gostujemo kod Voćina.”- komentirali su nam iz NK Tehničara.

SUHOPOLJE – BILOGORA 91 1:3

Uoči ovog kola trećeplasirana Bilogora koja je nakon uvodnog poraza i remija obilježila čak sedam uzastopnih pobjeda s impresivnom gol razlikom 23:2 ugostilo je NK Suhopolje koje je uoči ovog kola bila jedna od tri ekipe pri dnu ljestvice s četiri osvojena boda.

Patrik Kvrgnjaš doveo je goste u vodstvo u 36. minuti susreta, da bi tri minute kasnije Suhopolje izjednačilo na 1:1 pogotkom Denija Kucljaka, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor. U dvanaestoj minuti drugog poluvremena gosti ponovno vode, strijelac je bio Dominik Furmek, a konačnih 1:3 za nastavak fenomenalne serije Bilogore postavio je Ivan Sabljić iz kaznenog udarca u 65. minuti susreta.

GARIĆ – ČAZMA 4:0

Garić iz Garešnice u susret desetog kola ušao je sa šest osvojenih bodova, a zanimljivo čak pet od sedam poraza obilježili su s jednim pogotkom zaostatka. Priliku za bodove imali su u susretu s Čazmom koja je u prvenstvu nakon tri uzastopne pobjede poražena u posljednjem kolu protiv Bilogore.

Ante Starčević bio je prvo ime susreta, a u pobjedi 4:0 zanimljvio zabio je hat-trick i to s tri pogotka bijele točke pogotcima u 15., 53. i 58. minuti susreta. Konačnih 4:0 postavio je Antonio Mihatović u 77. minuti susreta za treću prvenstvenu pobjedu Garića.

-“Jako je teško igrati utakmicu pod imperativom pobjede, a nama je bilo i više od imperativa nakon svega što nas je snašlo. Malo lošiji ulaz u utakmicu i nervoza meni je razumljiva. Pobijedili smo zasluženo, jer osim ova 4 gola bilo je još jako dobrih prilika i to Luka Rijetković 3x pa Golubić i Starčević. Gosti su pokušavali visoki presing što smo mi iskoristili i na krilima raspoloženog Starčevića ulazili u mat-pozicije. Čestitam mojim momcima.”- tajnik Bojan Žalac, NK Garić Garešnica

MLADOST MOLVE – VOĆIN 3:1

Mladost iz Molvi nakon dvije uzastopne pobjede koja ih je vinula na peto mjesto prvenstvene ljestvice s ukupno petnaest bodova ugostila je Voćin koji je na kontu uoči ovog kola imao četiri prvenstvena boda od kojih su tri iz susreta s Graničarem iz Legrada kojeg su momci Ivice Evića svladali 1:0.

Domaćini su poveli u 23. minute kada je za vodstvo Mladosti strijelac bio Vjekoslav Kolar. Šest minuta kasnije Dino Vršić povisuje na 2:0. Gostima je nadu vratio Hrvoje Čović u 38. minuti te je ta nada trajala sve do 83. minute kada Nikola Tuba potvrđuje pobjedu Mladosti iz Molvi koja sada na bodovnom kontu ima osamnaest bodova.

-“Jedna od utakmica koju treba što prije zaboraviti a ono što je najvažnije osvojili smo tri boda. Na tome čestitam svojim igračima.”- komentirao je Ante Jeličić, trener NK Mladost Molve.
-“Lijepa utakmica, korektan protivnik. Dugo smo imali minimalan zaostatak 2:1 i kad smo pokušali se više otvoriti i izjednačiti primili smo treći gol. Vrlo solidna naša predstava. Želim istaći odlično suđenje.” –riječi su Ivice Evića, trenera NK Voćina