10. kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Jovan Lazić slavio u derbiju, Međimurec siguran, prvi bod Ribara!

S odigranih sedam susreta kompletirano je i 10. kola uzbuđenja u 2.ŽNL Beli Manastir! U derbiju kola Jovan Lazić iz Bolmana obilježio je vrijednu pobjedu na nedjeljnom gostovanju kod ŠNK Poleta iz Karanca,  dok je u jedinom subotnjem susretu Bilje s 2:0 svladalo Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela!

U derbiju kola prve dvije momčadi prvenstvenog poretka 2.ŽNL BM u Karancu su se sastali domaći Polet i lider ljestvice nakon prošlog kola Jovan Lazić iz Bolmana! Domaćini su u susret ušli nakon remija u Batini s Napretkom nakon kojeg su prepustili vodeće mjesto momčadi iz Bolmana koja je s tri uzastopne pobjede ušla u derbi susret!

Jedini pogodak na susretu viđen je u drugom poluvremenu, a strijelac za veliku pobjedu Bolmana bio je Nermin Živojević u 58. minuti susreta. Gosti su ovom pobjedom pobjegli Karancu na pet bodova pa im je najbliži takmac sad Bratstvo iz Jagodnjaka koji zaostaje tri boda za liderom.

U jedinom dvoboju subotnjeg dijela programa u Bilju su snage odmjerili petoplasirano Bilje koje je u susret ušlo na krilima tri uzastopne pobjede i četvrtoplasirani Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela koji se pobjedama vratio susretom u prošlom kolu gdje su svladali Mladost iz Čeminca s 8:0! Darko Brumen doveo je Bilje u vodstvo u četvrtoj minuti susreta, a konačnih 2:0 u 25. minuti postavio je Stjepan Vidović.

U Jagodnjaku u sklopu desetog kola susreli su se trećeplasirano Bratstvo koje je u devet prvenstvenih ogleda obilježilo učinak od šest pobjeda, jedan remi i dva poraza te Šokadija iz Duboševice koja je nakon nešto lošijeg ulaza u prvenstvo u posljednja tri kola osvojila sedam bodova te je s ukupno jedanaest ušla u nedjeljni susret. Duboševica je povela u četvrtoj minuti pogotkom Sapožničenka, no domaćini su izjednačili u 14. minuti autogolom Makoveca. S dva pogotka Roberta Nospaka u drugom poluvremenu Bratstvo je došlo do pobjede 3:1 te se nakon ovog kola nalazi na drugom mjestu ljestvice.

Columbus iz Suze koje je u deseto kolo ušlo s učinkom od šesnaest bodova nakon pobjeda nad Petlovcem i Kneževom tražilo je nastavak pozitivne serije s Međimurcem iz Kozarca koje je nakon devet kola zauzimalo šesto mjesto ljestvice sa sedamnaest osvojenih bodova, a u dva prijašnja kola remizirali su sa Slogom i Bratstvom. Kozarčani su došli do uvjerljive pobjede 0:4 u kojoj je hat-trick postigao Vedran Šekutor dok je jedan pogodak djelo Dine Sklepića.

Uoči ovog kola desetoplasirana Sloga iz Gajića s devet bodova na prvenstvenom kontu ugostila je u sklopu desetog kola Napredak iz Batine koji je u ovaj susret ušao nakon domaćeg boda u srazu s Poletom iz Karanca. Oba gola na susretu viđena su u drugom poluvremenu, pa je tako Slogu u vodstvo doveo Marin Bošnjak u 76. minuti susreta, da bi pet minuta kasnije Ivan Brdar potvrdio pobjedu domaćina za konačnih 2:0.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela prvenstvenog poretka susreli su se u Petlovcu dvanaestoplasirani NK Petlovac i gost trinaestoplasirano Belje iz Kneževa. Domaćin je uoči ovog susreta osvojio četiri boda iz devet susreta, dok je Belje s utakmicom manje na učinku od dva prvenstvena boda ušao u ogled desetog kola. Belje je došlo do svoje prve pobjede rezultatom 2:3. Za goste su zabili dva pogotka Bojan Bolšec i jedan Josip Špernjak, dok su za Petlovac precizni bili Alen Podnar i Marin Pigac.

Fenjeraš Ribar iz Kopačeva ugostio je u susretu desetog kola na Grbavici pred 70-ak gledatelja devetoplasiranu Mladost iz Čeminca. Domaćin je uoči ovog dvoboja na kontu bio bez osvojenih bodova u osam odigranih susreta, dok je Mladost nakon devet kola ukupno osvojila deset bodova. U vrlo zanimljivoj utakmici, u prvom poluvremenu bilo je dosta šansi s obje strane te uz laganu terensku inicijativu domaćina na odmor se otišlo s 0:0. U drugom poluvremenu uz nešto manje šansi nijedna ekipa nije uspjela postići pogodak pa je tako Ribar osvojio svoj prvi prvenstveni bod, dok je Mladosti ovo ukupno jedanaesti.