1. ŽNL VPŽ : Subotnji derbi u Gonjem Bazju donio po bod Bratstvu i Slogi iz Zdenaca!

Derbi sedmog kola 1. VPŽ odigran je u subotu gdje su akteri Bratstvo Gornje Bazje i Sloga iz Zdenaca osigurali gledateljima dostojan derbi iz kojeg su bodove uprihodili i jedni i drugi za konačnih 1:1! Sloga će tako i nakon ovoga kola ostati broj jedan u poretku 1. ŽNL VPŽ nakon sedam kola, dok će dva Dinama, Mladost Čačinci i Lukač 05 imati priliku prijeći trenutno drugoplasirano Bratstvo.

BRATSTVO – SLOGA 1:1

Jedini subotnji susret u ovom kolu igrale su prve dvije momčadi prvenstva nakon šest kola, drugoplasirano Bratstvo iz Gornjeg Bazja i lider ljestvice NK Sloga iz Zdenaca. Domaćini su u ovo kolo ušli s učinkom od četiri pobjede te po jednog neriješenog susreta i poraza, dok su gosti iz Zdenaca obilježili pet pobjeda i jedan neriješen ishod. Nakon odigranih 90 minuta, obje će se momčadi morati zadovoljiti s remijem koji je možda i najrealniji ishod ovoga susreta.

U vrlo borbenom dvoboju pred oko 350 gledatelja na igralištu Školski vrt u Gornjem Bazju sudac je pokazao sedam žutih kartona, a u 90. minuti pocrvenio je Patrik Turković. Domaćini su u vodstvo došli u 19. minuti susreta putem Lea Jelovačkog, da bi potkraj prvog poluvremena stvari na početak vratio Darko Obžetić. U dinamičnoj i sadržajnoj utakmici na lošem terenu za igru niti jedna momčad nije tresla mrežu pa je drugo poluvrijeme završilo kako je i započelo, s po bodom svakome u susretu sedmog kola u Gornjem Bazju.

-“U utakmicu ne ulazimo dobro po jako lošem terenu i gosti dolaze u prednost od 1:0 nakon toga malo smo se digli i vratili rezultatski na 1:1 pred kraj prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme smo imali pokoju šansu koju nismo iskoristili. Ostalo ne želimo komentirati”– komentar je iz NK Sloga Zdenci.