1. ŽNL VPŽ Sloga pobjedom proslavila jesenski naslov, nedjelja rezervirana za goste

Zadnje jesensko kolo 1. ŽNL Virovitičko-podravske županije donijelo nam je uzbuđenja na svim travnjacima na kojima se danas igrao nogomet. Sloga je još jučer osigurala jesenski naslov, zahvaljujući porazu Lukača, a danas je i slavila te zasluženo kasnije proslavila prvo mjesto uoči proljetnog dijela prvenstva.

NK BOROVA – NK DINAMO KAPELA DVOR 1:3

Nova utakmica i novi poraz Borove koja ni ovaj put nije imala sreće. Poveli su domaćini u 10. minuti preko Ivana Jugovića. Već tri minute kasnije izjednačio je Stjepan Rajnović. Pogotke smo zatim čekali do samog kraja drugog dijela. Prvo je u 79. zabio Mirko Iličić za vodstvo gostiju, a onda je minutu kasnije pobjedu potvrdio Rene Prugovečki.

Opet poraz, cijelu utakmicu smo, možemo reći, bili bolji te pred kraj utakmice dobivamo dva glupa gola“, komentirali su iz Borove.

Teška utakmica na teškom gostovanju. U utakmicu ulazimo lošije, dobijamo gol, ali se vraćamo kasnije nakon pogotka iz jedanaesterca. Utakmica se igrala većinom na kontre, što smo uspjeli iskoristiti i zabiti dva gola te tako riješiti utakmicu“, prokomentirali su iz Dinama.

NK MIKLEUŠ – NK MLADOST ČAČINCI 2:4

Unatoč na prvu lakoj pobjedi, Mikleuš je dobrano namučio Mladost pred svojim navijačima. U prvom je poluvremenu gost vodio 0:2, zahvaljujući pogocima Florijana Rupčića u 14. i 42. minuti. No u nastavak meča bolje su krenuli domaćini te su u šest minuta izjednačili. Prvo je u 46. zabio Dario Petrović, a onda je u 52. minuti za 2:2 pogodio Josip Birčić. Pobjedu Mladosti donio je Marin Čavić golovima u 61. iz penala i 84. minuti susreta.

Jako dobra utakmica, puno akcija i prilika s jedne i druge strane. U prvom poluvremenu smo konkretniji te vodimo 0:2. Početkom drugog poluvremena padamo i nema nas nekih 15-ak minuta gdje domaćini izjednačuju, čak imaju i priliku za povesti. Nakon te prigode smo se trgnuli, te zasluženo zabili još dva pogotka i priveli utakmicu mirno kraju“, poručili su iz Mladosti

NK MLADOST MILJEVCI – NK DINAMO ČETEKOVAC 2:3

Nova utakmica i nova pobjeda gosta tijekom današnjeg nedjeljnog dana. Domaćini su si načeli mrežu autogolom već u 3. minuti utakmice. Na 0:2 povisio je Andrej Puškadija u 23. minuti. Domaćini su uspjeli smanjiti rezultat u 35. minuti preko Danijela Zebeca. Novi pogodak gosta dogodio se u 41. minuti, kad je domaću mrežu zatresao Antun Dunković. U drugom poluvremenu pao je samo jedan gol i to u gostujućoj mreži, kad je ponovno zabio Zebec.

NK CRNAC – NK REZOVAC 0:3

Rutinska pobjeda Rezovca protiv Crnca u gostima i lijep kraj jesenskog dijela sezone. Golove za goste dali su Antonio Klasić u osmoj, Marino Grizelj u 42. i Dario Kovačević u 56. minuti susreta.

“Zadnje kolo ovo polusezone, pobjeda očekivana. Čestitke dečkima na osvojenim bodovima i zalaganju. Idemo se odmoriti do proljetnog dijela prvenstva, a onda dobro pripremiti za nastavak sezone”, jasni su iz Rezovca.

NK PODRAVAC (So) – NK DOŠK DOLCI 0:6

Domaćini su, kako stoji u izvještaju utakmice, započeli utakmicu s devetoricom igrača. Unatoč tome, odlično su se držali prvo poluvrijeme u kojem su primili samo jedan gol. U nastavku su dobili još pet komada i realno izgubili utakmicu. Golove za goste dali su dvostruki strijelac Patrik Marenić (62′, 67′). Matija Zeman (43′), Mihael Nikolić (48′), Danijel Šalković (65′) i Ivan Bišćan (75′) zabili su po jedan.

NK SLAVONIJA SLADOJEVCI – NK SLOGA ZDENCI 1:3

Slavljenički rezultat za slavljeničku ekipu. Sloga se pobjedom oprostila od jesenskog dijela prvenstva i zasluženo čeka proljetni dio na prvom mjestu bez ijednog poraza. Golove za Slogu postigli su Renato Pecolaj u 15., Mario Duspara u 70. i Ivan Ugarković u 78. minuti susreta. Jedini gol za domaćina dao je Mihael Matovina u 29. minuti.

Današnja utakmica tvrda, kao i očekivano. Znali smo da protivnik neće biti lagan. Utakmicu kontrolimo odpocetka i dolazimo do vodstva, no protivnik ne odustaje i iz prekida dolaze do izjednačenja. Nakon pauze smo se posložili i drugo poluvrijeme ulazimo još jaće i u konačnici dolazimo do pobjede. Što se tiče cijele polusezone, možemo biti zadovoljni. Polusezonu završavamo bez poraza, samo s dva remija. Naši dečki su odradili odličnu polusezonu i mi smo im zahvalni na tome što su nam pružili. Sad idemo na zasluženi odmor, a onda se posložiti za iduću polusezonu i probati nastaviti u istom ritmu“, kazali su iz Sloge.