1. ŽNL VPŽ: Sedmica Lukača i Borove, debi iz snova trenera Medića u Rezovcu!

Odigrano je svih sedam susreta šestog kola 1. ŽNL VPŽ! U jedinom subotnjem susretu Lukač je nastavio s izvrsnim partijama svladavši miljevačju Mladost sa 7:0 . U derbiju u Zdencima između Sloge i Dinama iz Kapela Dvora odnio je domaćin , dok su pobjede u ovom kolu osigurali Borova, Rezovac, Mladost Čačinci, Bratstvo Gornje Bazje i Mikleuš.

SLOGA – DINAMO KAPELA DVOR 5:1

Derbi šestog kola odigran je u Zdencima pred oko 150 gledatelja gdje su snage odmjerile momčadi koje su u pet kola skupile trinaest od petnaest mogućih bodova, domaća Sloga i gost Dinamo Kapela Dvor. Darko Obžetić bio je prvo ime prvoga poluvremena čiji su golovi u 8. i 44. inkasirali put domaćinu prema novoj pobjedi. Na 2:1 smanjio je Mato Iličić u 52. minuti, da bi dvije minute kasnije vratio Slogu na plus dva Mario Duspara. Renato Pecolaj u 79. i Ivan Ugarković u 86. minuti postavili su konačnih 5:1 za domaćine iz Zdenaca.

-“U utakmicu ulazimo s visokim presingom i kontroliramo utakmicu i na kraju prvog poluvremena imamo rezultat od 2:0. Drugo poluvrijeme nastavljamo s istom igrom ali gosti smanjuju na 2:1. I dalje nismo posustajali nego igrali svoju igru i do kraja utakmice zabijamo još tri gola i na kraju zasluženi rezultat od 5:1. Gostima čestitamo na fer i korektnoj igri.”- trener Danijel Ciglar, NK Sloga Zdenci.

-“Dečkima iz Zdenaca želimo puno sreće u nastavku prvenstva, ostale stvari nećemo komentirati. Mi se okrećemo idućem kolu protiv Dolaca”- mišljenje je trenera Andrejasa Černelija, NK Dinamo Kapela Dvor

REZOVAC – DINAMO ČETEKOVAC 6:1

Prije ovoga kola jedna od tri neporažene momčadi NK Dinamo Četekovac putovao je na gostovanje u Rezovac kod istoimenog domaćina za kojeg je debi na trenerskoj klupi imao strateg Željko Medić. Domaćini su odlično ušli u susret golovima Marina Grizelja u sedmoj minuti i Antonija Klasića u 24. minuti, da bi Matej Dorinka smanjio zaostatak gostiju na 1:2 dvije minute kasnije. Stjepan Iharoš je prije poluvremena digao na 3:1, da bi u drugom poluvremenu visoku pobjedu donijeli Mateo Jurković, Marino Grizelj svojim drugim pogotkom i za konačnih 6:1 Dario Kovačević u 78. minuti susreta. Rezovac je ovom pobjedom skočio na osmo mjesto prvenstvene ljestvice.

-“Danas je upalilo ono najbitnije, ono što smo se dogovorili, to su dečki odradili i rezultat je vidljiv. Čestitam dečkima na pobjedi i idemo se u Čačince boriti za bodove!”- trener Željko Medić, NK Rezovac

Ponovno vrlo rano primamo gol ali nastavljamo igrati, kod jedan nula danas vrlo loš sudac ne svira očiti jedanaesterac za nas primamo i drugi gol ali se brzo vračamo te nastavljamo sa napadima nažalost ne zabijamo u samoj završnici prvog dijela primamo gol. U nastavku idemo na sve ili ništa primamo gol nakon kornera i utakmica je riješena do kraja nas je sudac svojim odlukama iznervirao te dobijamo i crveni karton. Čestitke domaćinu na pobjedi.- trener Dinamo Četekovec, Ivica Dorinka.

DOŠK – MLADOST ČAČINCI 0:3

U ogledu momčadi koje su u ovo kolo ušle s novim trenerom, sastali su se domaći DOŠK iz Dolaca predvođen novim trenerom Rađenovićem i Mladost iz Čačinaca čiju je trenersku klupu preuzeo Ivica Marjanović. Na stadionu Park pred 200 gledatelja Toni Ramić doveo je Mladost u vodstvo u 16. minuti, a mreže se nisu tresle sve do 63. minute kada prednost gostiju udvostručuje Marin Čavić. Isti igrač postavlja konačnih 0:3 u 77. minuti susreta.

-“Iako je moja momčad izgubila, ponosan sam na svaku odigranu minutu. Momci su dobro stajali na terenu, kod 0:1 imali smo kazneni udarac, na žalost nismo ga realizirali. Mladost je bolja momčad i zasluženo je slavila danas u Dolcima. Kolegi Marjanoviću čestitam na pobjedi. Mi se okrećemo novim izazovima.”- trener Tonino Rađenović, NK DOŠK Dolci.

“Igrali smo protiv ekipe koja je sjajno dala svoj maksimum i jako dobro odigrala susret. Pobjedi se ne gleda u zube, ali ovo je bilo ispod naše razine. Ova ekipa koja definitivno ima potencijal, mora puno više dati, kako bi to izgledalo onako kako to treba i izgledati. Vrlo kvalitetna utakmica u kojoj je prevagnulo to što Mladost ima nekoliko kvalitetnih pojedinaca. Tek smo se upoznali i nadam se da ću moći izvuci od njih taj maksimum koji oni mogu pruziti.” – trener Ivica Marjanović, NK Mladost Čačinci

SLAVONIJA  – BRATSTVO 0:1

Slavonija iz Sladojevaca u sklopu šestog kola na privremenom domaćem terenu u Slatini ugostila je momčad Bratstva iz Gornjeg Bazja koja je u ovo kolo ušla kao četvrtoplasirana momčad prvenstvene ljestvice. Jedini pogodak iz ovog susreta za velika tri boda gostima iz Bazja donio je u 22. minuti Leo Hokman. Bratstvo se ovom pobjedom diglo na drugo mjesto ljestvice, dok je Slavonija nakon ovog susreta jedanaesta momčad na tablici.

-“Tvrda tekma, malo prilika s obje strane. Međutim gost zabija gol na individualnu kvalitetu pogotkom u sam čošak s 20 metara i tako ostaje do kraja. Nama u prvom sastavu falilo 3 standardna igrača no to nije razlog za ovu lošu predstavu. Čestitke gostima!“- trener Mile Pokopčić,  NK Slavonija Sladojevci

LUKAČ – MLADOST MILJEVCI 7:0

Jedini subotnji ogled odigran je u Lukaču gdje su se susreli domaći NK Lukač 05 i gosti NK Mladost iz Miljevaca. Lukač se pred oko 150 gledatelja četvrtom uzastopnom pobjedom dodatno približio vrhu ljestvice, dok je Mladost iz Miljevaca i dalje trinaestoplasirana momčad sa tri osvojena boda. Za Lukač je u visokoj pobjedi tri gola postigao Antonio Babec, dva je nadodao Mateo Nemčec, dok su dva autogola na utakmici postigli Lukič i Lukaček.

CRNAC – MIKLEUŠ 2:5

U susretu dvanaeste i sedme momčadi na tablici nakon pet odigranih kola, u sklopu šeste etape 1. ŽNL VPŽ snage su odmjerili Crnac i Mikleuš. Već u 25. minuti susreta bilo je 0:3 za goste. U listu strijelaca dotad su se upisali Leon Kokoška, Krešimir Crvenka i Darko Kokošla. Domaćini su do poluvremena uspjeli smanjiti preko Zvonimira Kovačevića. Nesretnim autogolom Bartolića i pogotkom Renata Škulja prednost gostiju narasla je na 1:5. Konačnih 2:5 postavio je Tilen Marić u 84. minuti susreta.

“Izgubili smo 5-2, zaslužena pobjeda gostiju,iduće kolo igramo sa Miljevcima-prokomentirali su nam iz NK Crnac.

PODRAVAC – BOROVA 0:7

Prije ovog susreta desetoplasirana Borova obilježila je svoju drugu prvenstvenu pobjedu na gostovanju u Sopju sa rezultatom 0:7 . Već na poluvremenu stvari su bile više manje riješene kada je stajalo 0:4, dok su gosti do kraja utakmice inkasirali još tri pogotka. Borova je ovom pobjedom skočila na deveto mjesto prvenstvene ljestvice. Patrik Bazijanac obilježio je hat-trick za momčad gostiju, dok su ostale pogotke za goste postigli Mihael Boroša, Ivan Jugović, Edvin Buzuk i Zlatko Osmanović.

“Nosimo tri boda kući nakon visoke pobijede od 0:7. Golove za našu ekipu su zabili Bazijanac 3 Boroša Jugović Buzuk i Osmanović. Kao igrača utakmice bi izdvojili povratnika u naše redove Tonija Bočiluka. Ekipi Sopja čestitamo na fer igri te im želimo svu sreću u nastavku prvenstva.”– trener Mile Grdić, NK Borova