1. ŽNL VPŽ Mladost (Čač) do pobjede u gostima kod Bratstva

Jedini subotnji derbi danas odigran je Gornjem Bazju između domaćeg Bratstva i gostujuće Mladosti. Visoka pobjeda Mladosti donijela im je nova tri boda i privremenu treću poziciju na ljestvici.

Mladost Čačinci slavili su na gostovanju kod Bratstva rezultatom 1:4. Sve je već bilo riješen u prvom poluvremenu kad je rezultat glasio 1:3 u korist gostujuće ekipe. U nastavku se mreža tresla samo jednom i to samo kao potvrda današnjeg konačnog rezultata.

Mladost je povela već u drugoj minuti susreta nakon autogola domaćeg igrača. Toni Zeba je na početku susreta pospremio loptu u vlastitu mrežu i donio prednost gostima. Tada je na scenu stupio Marin Čavić, koji je u 25. i 33. minuti zabio svoja dva pogotka i donio tri gola prednosti Mladosti nad Bratstvom.

Ipak, u posljednjim sekundama prvog poluvremena Vedran Bajivić zabija 1:3 i barem malo daje nadu svojoj momčadi za potencijalnim preokretom. U nastavku su prilike sijevale, no na kraju je pao samo jedan jedini gol. U 81. minuti zabio ga je Toni Ramić i potvrdio pitanje pobjednika u ovom susretu.

Mladost je ovom pobjedom privremenom zasjela na trećem mjestu ljestvice, dok je Bratstvo ostalo na petoj poziciji. Preostali susreti igraju se u tijeku sutrašnjeg dana od 14:00 sati, sat vremena ranije zbog pomicanja sata tijekom nadolazeće noći.