1. ŽNL VPŽ Lukač slavio protiv Slavonije nakon preokreta

Jedini subotnji derbi odigran je između Lukača 05 i Slavonije Sladojevci. Pobjeda je pripala domaćinu, no utakmica nije bila lagana za njih.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu i zasluženo su vodili 0:2 na kraju prvog dijela meča. Oba pogotka stigla su u prvih 17 minuta utakmice. Golove su zabili Kristijan Ojurović u drugoj i Mateo Novaković u 17. minuti susreta.

Slavonija se zatim povukla i čuvala rezultat do kraja poluvremena, a u međuvremenu je imala i stativu. S odmora su razigraniji se vratili domaćini koji su u 53. smanjili rezultat na 1:2 preko Mihalea Šoštara.

Slavonija se dobro držala i mogla je stići do pobjede, no sve se raspalo u zadnjih 10 minuta susreta. Prvo je Mateo Nemčec s dva gola u 82. i 87. minuti donio izjednačenje, a potom i vodstvo domaćina. Pobjedu je duboko u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom potvrdio Šoštar.

Nakon početnog vodstva od 0:2, imali smo još i stativu. Drugo poluvrijeme domaćin okreće i pobjeđuje 4:2. Igrali smo hrabro, no nažalost domaćin je bio bolji“, rekao je trener Slavonije Mile Pokopčić.