1. ŽNL VPŽ: Drugo kolo obilježilo pet slavlja gostiju, bodovi ostali u Mikleušu i Zdencima!

Odigrano je svih sedam susreta 2. kola 1. ŽNL VPŽ. Jedini subotnji susret odigrali su HNK Lukač 05 i Borova, a puni plijen pripao je gostima sa konačnih 0:2. Ostalih šest susreta odigrano je u nedjelju, a nakon dva kola stopostotni su NK Rezovac, NK Dinamo Četekovac, Mladost Čačinci, NK Dinamo Nova Kapela i Sloga iz Zdenaca!

NK SLAVONIJA SLADOJEVCI – NK REZOVAC 0:2

Lider nakon prvog kola NK Rezovac nakon uvjerljivog slavlja u prvom kolu u ovom kolu gostovao je u Slatini kod poraženih iz prvog kola NK Slavonije Sladojevci. Gosti su nakon dva kola na stopostotnom učinku, a drugu pobjedu obilježili su rezultatom 0:2. Pred 150 gledatelja mreže su u Slatini mirovale sve do 73. minute kada se po prvi puta ukazao Marino Grizelj za vodstvo gostiju 0:1. Isti igrač bio je strijelac i u 89. godini za potvrdu pobjede lidera ljestvice NK Rezovca.

“Danas smo odigrali tešku taktičku bitku na gostovanju kod mlade i potentne ekipe Slavonije. Nakon nekoliko promašenih šansi početkom drugog dijela pribojavali smo se kazne, no dočekali smo dvije kontre koje smo realizirali i došli do vrijedna tri boda protiv ekipe koja će svima biti tvrd orah.”- trener Ivan Ćavar, NK Rezovac

NK CRNAC – NK MLADOST ČAČINCI 1:5

Stotinjak gledatelja imalo je čast pratiti ogled domaćeg Crnca i Mladosti iz Čačinaca. Nakon dva kola Mladost je i dalje stopostotna, a u sklopu drugog kola obilježila pobjedu rezultatom 1:5. Mladost je već u četvrtoj minuti došla do vodstva pogotkom Čavića. U 31. minuti gosti povećavaju vodstvo na 0:2 putem Krmpotića. Domaćin je uspio smanjiti rezultat do poluvremena na 1:2, strijelac je bio Marić. U drugom poluvremenu Mladost je uspjela zabiti tri pogotka, od kojih su dva djelo Florijana Rupčića, a jedan Ivana Jukića za konačnih 1:5.

“Utakmica po teškom vremenu, opet nam je izostala realizacija s kojom se mučimo i na kojoj moramo dodatno poraditi, ali na kraju zaslužena pobjeda te se okrećemo idućem kolu i domaćoj utakmici protiv Podravca.-“ NK Mladost Čačinci, Dragan Zubak

NK PODRAVAC SOPJE – NK DINAMO ČETEKOVAC 2:4

Dinamo iz Četekovca nakon slavlja u prvom kolu tražio je nova tri boda kod Podravca iz Sopja te ju i obilježilo sigurnim slavljem sa konačnih 2:4 koja ga gura pri sam vrh prvenstvene ljestvice nakon dva odigrana kola! Domaćin je unatoč manjem broju igrača na terenu neko vrijeme uspio parirati gostima, no kapitulirali su u 18. i 21. minuti kada Andrej i Filip Puškadija zabijaju dva brza gola za kontrolu utakmice gostiju iz Četekovca. Domaćin nije stao, te je uspio čak smanjiti na 1:2 pogotkom Kovačevića, no gosti su odmah odgovorili pogotkom Ibričića za 1:3. Do kraja su još zabijali za goste Dunković te za domaćina drugi pogodak na susretu Mihael Tomašević.

“Domaćin počinje utakmicu sa devet igrača mi loše ulazimo malo i podcjenjivački te tako i igramo cijelu utakmicu iako bez tri igrača iz prve postave što nije nikako opravdanje za lošu partiju danas na kraju tri boda se pišu moramo na kraju biti zadovoljni sa šest bodova nakon dva kola.”– trener Ivica Dorinka, NK Dinamo Četekovac

NK SLOGA ZDENCI – NK DOŠK DOLCI 3:0

U lokalnom derbiju ekipa koje su u prvom kolu obilježile pobjedu pred nešto više od 300 gledatelja sastali su se domaća Sloga iz Zdenaca i novi prvoligaš NK DOŠK Dolci. U iznimno zanimljivom susretu pobjedu su odnijeli domaćini sa rezultatom 3:0. Domaćine je u vodstvo doveo Renato Pecolaj u 29. minuti susreta, da bi domaćin u drugom poluvremenu riješio susret dvama pogotcima Darka Obžetića.

“Lokalni derbi između Zdenaca i Dolaca opravdao je očekivanja. Pobjeda domaće momčadi 3:0, bila je teška utakmica, gosti su stali u dva bloka, bilo nam je teško probiti kroz sredinu te smo svoje prilike tražili po bokovima gdje smo na kraju poentirali za 1:0. U drugom poluvremenu smo krenuli na isti način i zabili dva gola te smatram da je domaća momčad zasluženo pobijedila. “– trener Sloge iz Zdenaca, Danijel Ciglar

“Čestitamo domaćinu na pobjedi , mi nismo ušli sto posto u utakmicu i ništa, glave gore i idemo dalje” – NK DOŠK Dolci

NK MIKLEUŠ – NK BRATSTVO GORNJE BAZJE 4:0

Mikleuš je nakon poraza u prvom kolu na gostujućem terenu imao se priliku iskupiti svojim navijačima u sklopu drugog kola gdje su ugostili NK Bratstvo Gornje Bazje, koji je u prvom kolu obilježio jedini neriješeni ishod kola. U ovom susretu bolje su se snašli domaćini te bodovi odlaze u Mikleuš. Leon Kokoška doveo je domaćina u vodstvo u 33. minuti, a u drugom poluvremenu prelomili su utakmicu pogotcima Tomića, Jančića i Mikloševića.

NK MLADOST MILJEVCI – NK DINAMO KAPELA DVOR 1:3

U Miljevcima snage su odmjeriti domaća Mladost i NK Dinamo Kapela Dvor. Domaćin je u ligi startao sa porazom, dok su gosti iz Kapela Dvora htjeli nastaviti niz nakon visokog slavlja 6:1 u premijernom kolu. Taj su naum ostvarili sa pobjedom 1:3 koja ih ostavlja na maksimalnom bodovnom učinku nakon dva kola. Slavko Jagarinac je prvo u 28. minuti prvog poluvremena doveo goste u vodstvo, a u 56. minuti udvostručio je prednost Dinama. Domaćin je uspio smanjiti na 1:2 putem Vukovskog, a konačnih 1:3 postavio je Bedeković.

HNK LUKAČ 05 – NK BOROVA 0:2

U jedinom subotnjem ogledu 2. kola, pred 200-tinjak gledatelja prvoligaška uzbuđenja smo imali prilike pratiti u Lukaču gdje su se sastali istoimeni domaćin te gost iz Borove. Gosti su obilježili prvu prvenstvenu pobjedu te sa prikupljena četiri boda napravili značajan iskorak na prvenstvenoj ljestvici. Oba gola vidjeli smo u prvih 10 minuta, naime gosti su poveli već u petoj minuti putem Dalibora Rodića da bi konačnih 0:2 postavio Drago Kozlinger u desetoj minuti susreta. Iako uzbuđenja nije nedostajalo, mreže se do kraja nisu tresle

“Došli smo u oslabljenom sastavu odigrati mušku utakmicu i na kraju zasluženo nosimo tri boda iz Lukača. Nakon nesretnog gubitka tri boda u prvom kolu u Gornjem Bazju, ovu utakmicu nam se to vratilo. Čestitke cijeloj ekipi na trudu i zalaganju, u iduće kolo napokon pred svojom publikom i u punom sastavu idemo potvrditi dobru igru iz Lukača. Igrač utakmice naš junior Dalibor Rodić.”– pomoćni trener Danijel Razum, NK Borova