1. ŽNL VPŽ Bratstvo svladalo Lukač 05, Sloga je jesenski prvak

Jedini subotnji dvoboj pripao je Bratstvu iz Gornjeg Bazja i Lukaču 05. Ovaj susret igrao se ranije danas od 14:00 sati. Na kraju dana, gosti mogu biti nezadovoljni svojom igrom jer porazom su izgubili priliku da proljetni dio prvenstva eventualno dočekaju na prvoj poziciji.

Domaćini su odlično otvorili susret i već u ranoj fazi utakmice poveli. U trećoj minuti zabio je Leo Hokman iz jedanaesterca. Gostima je trebalo pola sata da se vrate u egal pa je tako Mateo Nemčec zabio izjednačujući pogodak u 36. minuti susreta. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao pa su momčadi na odmor otišle svaka s jednim golom u vlastitoj mreži.

U nastavku je ponovno domaćin bolje otvorio poluvrijeme. Već u 47. minuti otišli su na gol prednosti, zahvaljujući zgoditku Vedrana Bajivića. Lukač se ovog puta nije uspio vratiti, već je primio novi gol. U 78. gostujuću mrežu zatresao je Josip Čoklo i donio potvrdu pobjednika. Lukač 05 je i igrao s igračem manje od 75. minute. Tada je drugi žuti karton dobio Ivan Egri zbog vrijeđanja suca nakon jednog prekršaja.

Lukač 05 se ovim porazom zadržao na drugom mjestu i proljetni dio sezone dočekat će na toj poziciji. Bratstvo je pak privremeno zasjelo na četvrto mjesto ljestvice s istim brojem bodova kao i trećeplasirana Mladost, no uz utakmicu više. Hoće li se tu zadržati, vidjet ćemo nakon sutrašnjih dvoboja koji također počinju u 14:00 sati.