1. ŽNL Osječko-Baranjska: Odigrano je zadnje kolo, ispadaju Đurđenovac, Ratar i FEŠK

Odigrano je posljednje kolo 1. ŽNL Osječko-baranjske. Nakon velike borbe na dnu, ligu napuštaju FEŠK, Ratar i Đurđenovac.

DRAČICE – HAJDUK ŠIROKO POLJE 3:1

Dračice su slavile protiv Hajduka iz Širokog Polja rezultatom 3:1. Tomas Grgačević dovodi Dračice u vodstvo golom u 13. minuti, a Da Silva povećava vodstvo u 29. minuti na 2:0. Gosti su do kraja poluvremena smanjili na 2:1 golom Ljubana Ivića. Igrala se 75. minuta kada je Da Silva postigao svoj drugi pogodak i potvrdio pobjedu Dračica.

“Mogao bih napisati puno o cijeloj sezoni i naravno ligi, ali to bi mi oduzelo jako puno vremena. Bila je izuzetno teška sezona za Dračice. Ono što smo željeli, to smo danas i napravili – pobjeda za kraj sezone. Čestitam igračima na zasluženoj pobjedi. Dominacija i kontrola igre od prve do zadnje minute, zaslužena pobjeda koja je mogla biti i puno veća. Gost je bio korektan, sudačka trojka odlična – čestitam, momci. Prije dva mjeseca čestitao sam Baranji na osvajanju naslova, i evo opet im čestitam. Ekipama koje su nas napustile želim što brži povratak. Čestitam i onima koji su imali koristi od ove lige. Hvala najjačem portalu Sportalu koji prati sva događanja. Svima kojima se ne sviđaju moje objave poručujem da ih jako volim. Sportski pozdrav.” – riječi su Gorana Uzelca, trenera Dračica.

“Zaslužena pobjeda domaćina koji je danas više želio, trčao, borio se. Nama je prvenstvo završilo prije 3 kola kada smo osigurali opstanak. Bez treninga nema ni rezultata za nešto više. Hvala našoj vjernoj publici što nas je pratila gdje god da smo igrali čitave sezone.” – reklli su nam iz Hajduka.

OMLADINAC VUKOJEVCI – ĐURĐENOVAC 3:1

Omladinac je slavio protiv ekipe Đurđenoca rezultatom 3:1. Josip Vidaković dovodi Omladinac u vodstvo golom u 16. minuti. Gosti se vraćaju golom Marka Runje u 48. minuti, no domaći Robert Francuzović do kraja postiže dva gola i donosi tri boda Omladincu.

“Čestitam objema ekipama na današnjoj utakmici, svojima na pobjedi i borbi, a ekipi Đurdana koja nam je danas maksimalno otežala. Svjesno smo pustili protivniku igru dok smo čekali priliku iz kontre. Nažalost, nismo iskoristili sve prilike, pa je to na kraju bilo teže od očekivanog. Sudci su odradili odličan posao. Na kraju, pobjeda i izvrsno 5. mjesto na tablici. Kada se sve zbroji i oduzme, broj igrača na utakmicama i treninzima, 5. mjesto je fantastičan rezultat. Prvenstvo je bilo dugo i neizvjesno, tako da sada idemo na zasluženi odmor. Zahvaljujem se predsjedniku kluba i upravi što su mi omogućili da budem ovdje trener, te naravno dečkima koji su slušali moje ideje i zapovijedi te dali svoj maksimum na treningu i utakmici. Hvala ekipi Sportala na praćenju naših rezultata.” – izjavio je Ljubo Prodanović, trener Omladinca.

OMLADINAC JOSIPOVAC – RATAR 3:1

Ratar nije uspio do pobjede kod Omladinca te ispada iz 1. ŽNL Osječko-baranjske. Gosti iz Piškorevaca su došli u vodstvo u 35. minuti golom Matheusa, no domaći Omladinac je u drugom dijelu pogocima Janika Kukučke, Alena Stuhlija i Lea Aščića preokrenuo rezultat u svoju korist.

“Drago mi je da je ovo zadnje kolo i prvenstvo gotovo. Bila je ovo jako stresna godina za mene i moju ekipu. Na kraju možemo biti prezadovoljni osvojenim 3. mjestom na tablici. Čestitam ekipi Baranje na osvojenom naslovu, Kuševcu na drugom zasluženom mjestu. Žao mi je Ratarima jer sam tamo bio trener, i imam veliko poštovanje za taj klub, pogotovo igrače i njihovog trenera. Ali nekada je dobro napraviti korak nazad, kako bi se na zdravim temeljima klub opet podigao tamo gdje pripada, jer to selo poput Piškorevaca zaslužuje. Što se tiče utakmice, mislim da smo imali potpunu dominaciju nad igrom, ali opet smo imali problema s realizacijom. Iako smo na poluvremenu bili u zaostatku zbog prelijepog pogotka gostujućeg igrača, u drugom dijelu smo još veći pritisak napravili. Preokret je krenuo fantastičnim pogotkom iz kornera našeg Janika Kukučke, što se rijetko može vidjeti na nogometnim terenima. Nakon toga, jedan prekrasan udarac izvana našeg Alena Stuhlija doveo nas je u vodstvo. Utakmicu je zaključio naš mladi Leo Aščić lijepom solo akcijom. Za kraj bih htio poželjeti našem Josipu Hulaku i njegovoj odabranici sve najbolje u bračnom životu. Idemo sada svi na zasluženi odmor. Hvala Sportalu na praćenju i izvještajima lige. Sportski pozdrav.” – rekao nam je Ivan Denić, trener Omladinca.

SLAVONAC TENJA – MLADOST DRAŽ 5:3

Slavonac iz Tenje je slavio u golijadi protiv Mladosti iz Draža. Dvostruki strijelci za domaće su bili Ivica Musa i Domagoj Damjanović dok je jedan pogodak upisao David Jesus. GOsti su postigli dva pogotka preko Hrvoja Crnčan te je jedan pogodak upisao Alen Bujadinović.

“Dobar ulazak u utakmicu, uspostavili smo dominaciju kroz posjed, nakon vodstva pad koncentracije gdje dozvoljavamo protivniku da se vrati u utakmicu, međutim zgoditak mladog Lovre vraća stvari na mjesto nakon čega smireno provodimo utakmicu kraju.” – riječi su Roberta Grnje, trenera Slavonca.

“Zaslužena pobjeda domaće ekipe. Strašnim greškama smo došli do krajnjeg rezultata. Ne želim dalje komentirati utakmicu jer mi je preko glave poziva, poruka i prognoza… Pozdrav Sportalu, ugodan odmor svima.” – izjavio je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

HAJDUK MARIJANCI – RADNIK JOSIPOVAC 5:2

Hajduk je u golijadi slavio protiv Radnika. Trostruki strijelac za domaće je bio Domagoj Vinković dok su po jedan pogodak upisali Zoran Ratković i Dario Ošapić. Dvostruki strijelac za goste je bio Luka Nađ.

“Čestitke domaćinu na pobjedi. Bili su bolji u svim segmetima igre. Mojim igračima isto tako čestitam na ostvarenom cilju a to je bio ostanak u ligi. Dini Vukoviću koji se oprašta od aktivnog bavljenja nogometom sretno u daljnjem životu. Nama u NK Radniku predstoji rad koji će nas dovesti ponovo u vrh županijskog nogometa.” – rekao nam je nakon utakmice Saša Korman, trener Radnika.

BARANJA-BELJE – TORPEDO KUŠEVAC 1:2

Torpedo je slavio na gostovanju kod prvaka Baranje-Belje. Gosti vode 2:0 pogocima Ilije Pilera u 16. i 28. minuti. Domaći smanjuju golom Leonarda Barića u 58. minuti, no rezultat se nije mijenjao do kraja.

“Gosti su bili bolji u prvom dijelu, iskoristili su naš manjak koncentracije i kažnjavali nas s dva pogotka. Drugi dio pripadao je nama, postigli smo pogodak, ali to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat. Čestitam gostima na pobjedi. Koristim priliku da se zahvalim svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovom uspjehu, od predsjednika, klupskog čelništva, sponzora, navijača, simpatizera pa do mlade navijačke skupine Baranjci… I naravno, za kraj, najveća zasluga za naslov prvaka pripada igračima koji su pokazali i dokazali da su najbolji, što na kraju ljestvica i potvrđuje.” – izjavio je trener Baranje-Belje, Dejan Berger.

“Ovo što su moji dečki danas odigrali protiv prvaka zaslužuje duboki naklon. Zadnje kolo, a dečki su bili nabrijani, rastrčani, željni pobjede – svaka im čast. Zaslužena naša pobjeda na terenu na kojem ne bih ni ovce pustio da pasu, a ne da se igra nogomet. Hvala Bogu, nitko se nije ozlijedio. Drugo mjesto osvojeno, kup je uspješno završen, sezona je iza nas, odlazimo sretni i veseli na odmor. Baranji čestitam na prvom mjestu i ulasku u viši rang, sretno im bilo. Hvala i vama na praćenju.” – izjavio je Josip Mišić, trener Torpeda.

VILJEVO – OLIMPIJA 2:1

Viljevo je slavilo protiv Olimpioje rezultatom 2:1. Domaće u vodstvo dovodi Antonio Pandurić u 28. minuti. Gosti vraćaju stvari na početak golom Tonija Bungića u 68. minuti, no Mario Katavić pet minuta nakon donosi Viljevu velika tri boda.

“Nikada napetija sezona u 1. ŽNL. Puno podjednakih ekipa dovelo je do situacije da se nekoliko njih bori za ostanak u ligi do zadnjeg kola. Mi smo svoj cilj uspješno odradili. Čestitam svojim dečkima na pobjedi danas. Gostima želim sreću u novoj sezoni. Suđenje je bilo korektno. Idemo se svi dobro odmoriti. Pa u nove pobjede. Sportski pozdrav.” – izjavio je Marko Vincetić, trener Viljeva.

FEŠK – MOTIČINA 4:1

FEŠK je slavio protiv Motičine rezultatom 4:1, no unatoč pobjedi ne ostaje u ovom rangu. Domaći vode 2:0 pogodcima Marina Pavlovića i Matea Kljajića, a ubrzo na 2:1 smanjuje gostujući Marin Kneževića. Početkom drugog dijela Leon Kopljar vodstvo domaćih povećava Leon Kopljar, a konačnih 4:1 postavlja ubrzo Tomislav Rukavina.

“Za kraj sezone imali smo lokalni derbi, dobar teren i pristojan broj naših navijača koji su došli podržati nas. Šteta što smo primili baš naivne golove, jer smo u polju izgledali bolje, življe i konkretnije. Promašili smo nekoliko dobrih prilika, dok smo golove primili iz kontroliranih situacija. Kada sve zbrojimo, svi smo dobro obavili svoj posao. Zahvaljujem svim dečkima i upravi na strpljenju i požrtvovnosti prema klubu. Također, zahvaljujem našim navijačima koji su nas redovito pratili i bili uz nas čak i kada nije išlo, posebno tijekom jeseni. Hvala i redakciji Sportala na praćenju, te im želim, kao i svima nama, da se što bolje odmoremo i napunimo baterije za ljeto i nadolazeće pripreme koje su već tu blizu. Na kraju, ne smijemo zaboraviti čestitati domaćinu na pobjedi.” – izjavio je Davor Benotić, trener Motičine.