1. ŽNL OBŽ: Torpedo i Viljevo slavili u derbijima

Danas je odigrano šest susreta trećeg kola osječko-baranjske 1. ŽNL. Vrlo zanimljivi derbiji igrani su u Viljevu i Kuševcu gdje su gostovali FEŠK i Omladinac (JP).

MOTIČINA – MLADOST 3:2

Motičina je danas na svom travnjaku imala imperativ osvajanja bodova. No za domaćina susret nije dobro počeo jer su Mladostaši nakon 15 minuta igre imali dva pogotka prednosti nakon što je dva puta poentirao Marković. Ipak, do poluvremena Motiačani preokreću rezultat u svoju korist. Za Benotićevu su momčad poentirali Uremović, Torčić i Slivečko, te su domaćini u samo osam minuta susreta preokrenuli rezultat i do kraja utakmice mirno iskontrolirali utakmicu.

Nakon 15 minuta i 0:2 vratili smo se i potpuno zasluženo uzeli ova 3 boda koja su nam trebala za nastavak prvenstva. Dečkima skidam kapu za povratak iz “mrtvih”. Sada smo pokazali da ovaj početak prvenstva nije pravo mjerilo ove ekipe. – za Sportalo je rekao Davor Benotić, trener Motičine.

Odlično otvaranje utakmice uz potpunu dominaciju i 2 pogotka Markovića pokazujemo da smo došli po puni plijen na daleko gostovanje. Kod rezultata 0:2 domaćin se razbudio i opasno zaprijetio u više navrata prema našim vratima, daleko smo stajali od igrača i to nas je koštalo preokreta u istom poluvremenu. Drugo poluvrijeme smo mogli to izravnati ali samo u jednom navratu jer u svim ostalima zastavica je bila u zraku, grčevi i ostalo kako to već biva za uzimanje bodova i zadržavanje rezultata. Ne želimo se baviti suđenjem, okrećemo se novom zahtjevnom gostovanju protiv Dračica u Đakovu. Sretno NK Motičini u daljnjem natjecanju! – poručio je Sven Rakić, predsjednik Mladosti.

TORPEDO – OMLADINAC (JP) 3:1

Derbi Đakovštine igran je danas u Kuševcu gdje je na noge Torpedu stigao josipovački Omladinac. Prije današnjeg susreta obje su ekipe imale četiri boda, a nakon utakmice zadovoljniji mogu biti Kuševčani koji su na krilima briljantnog Stjepana Kovačića svladali Josipovčane. Omladinac je prvi stigao do prednosti kada je Živković iskoristio nesporazum u obrani Torpeda, sjurio se u 16 metara domaćina i mirno poentirao za 0:1. Međutim do pauze Barišićeva momčad preokreće rezultat. Prvo je Kovačić maherski pogodio za izjednačenje, a onda je u sučevoj nadoknadi nakon kornera asistirao Čuiću koji glavom pogađa za vodstvo domaćih. Početkom nastavka je Kovačić udvostručio prednost Torpeda kada je pogodio glavom nakon sjajnog ubačaja Ivande.

Lokalni derbi kao uvijek pun tempa i trke, i po meni malo previše kartona, mada je sudac svoje dobro odradio jer je zadržao svoj kriterij, ali opet malo previše i kod jednih i kod drugih. Rano smo primili gol iz naše greške i znam šta je posljedica toga ali o tome ću kasnije, ali momci su nastavili dalje po dogovoru te smo do kraja prvog poluvremena preokrenuli rezultat. Drugo poluvrijeme smo rano zabili gol, povukli se, čekali kontru, a isto tako i kraj utakmice koji smo i dočekali te smo uzeli nova tri boda. O onome što sam ranije napomenuo, dečki su od početka sezone pod velikim pritiskom kojekakvih portala koji mene kao trenera nisu ništa pitali, i odjednom nas stavljaju na prvo mjesto, a do kraja je još jako puno. Za mene su moji momci najbolji, ali moramo ići kolo po kolo pa ćemo vidjeti dokle će nas to dovesti. Svi pošteno rade, ali idemo utakmicu po utakmicu. Svi žele biti prvi, ali mi ćemo svakako dati sve od sebe da budemo u samom vrhu, a što će to donijeti, vidjet cemo iduće godine. Momcima skidam kapu, bilo nas je ozlijeđenih, ali bez obzira na to ekipa koja je igrala je dala svoj maksimum i ispoštivala je sve, i samo tako možemo napredovati. Gostima sretno dalje, a mi se okrećemo novom gostovanju. – izjava je Maria Barišića, trenera Torpeda.

Danas nismo uspjeli ponoviti utakmicu od prošle nedjelje. Sama utakmica je dobro krenula, dobro smo stajali i poveli. Nakon toga primamo ubrzo pogodak i što je najgore u zadnjoj minuti primamo drugi. Drugo poluvrijeme smo odigrali solidno ali nam je falilo mirnoće u završnici. Čestitam domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi, sudačka trojka vrlo dobra. – mišljenje je Igora Smolje, trenera Omladinca.

RADNIK – RATAR 1:1

Nesvakidašnji su susret danas u Josipovcu odigrali domaći Radnik i piškorevački Ratar. Na utakmici su pala dva pogotka, po jedan sa svake strane, jedan na početku susreta, drugi u samoj završnici. Prvi su do prednosti stigli Piškorevčani koji su poveli u 2. minuti golom Sikore. Denićeva je momčad čuvala prednost sve do posljednje minute utakmice kada je Horvat zabio za izjednačenje i podjelu bodova.

Gol u prvoj i zadnjoj minuti, neznam šta da kažem. Na kraju realan ishod utakmice s obzirom da mi nisu svirana dva čista jedanesterca i da mi je vratar obranio par mrtvih šansi. Nażalost moram biti zadovoljan sa bodom protiv odlične ekipe Ratara. – komentar je Miroslava Čelara, trenera Radnika.

Jako čudna utakmica u kojoj je bilo svega, a jako malo nogometa. Bila je jako užarena atmosfera sa obje strane. Šteta jer smo imali vodstvo do zadnje minute utakmice. Imali smo puno prilika za riješiti utakmicu, nažalost nismo iskoristili svoje šanse i onda na kraju utakmice dobijamo gol za izjednačenje. Moramo izvući pouke iz ovakve utakmice i nastavit radit dalje. Domaćinima sretno u nastavku prvenstva. – izjavio je Ivan Denić, trener Ratara.

RADNIČKI – OMLADINAC (P) 6:1

Danas je u Dalju gostovao petrijevački Omladinac koji je još uvijek bez bodova. Radnički je danas odigrao fantastičnu utakmicu i s teniskih 6:1 ispratio goste. Za Runtićevu je ekipu šest pogodaka postiglo čak pet različitih strijelaca, dok je za goste iz kaznenog udarca zabio Magušić.

Otvorili smo odlično utakmicu i poveli 2:0 nakon toga malo smo se opustili što u ovoj ligi ne možemo dopustiti i protivnik je to iskoristio, ali moji dečki vrlo brzo sabrali i nastavili s onim što smo se dogovorili i sigurno priveli utakmicu kraju. Omladinac fer i korektna ekipa kojoj želimo puno sportske sreće u nastavku prvenstva. Suđenje odlično. – rekao je Marin Runtić, trener Radničkog.

Prije svega čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Razlika u kvaliteti je očita i rezultat sve govori. Mi smo solidno izgledali do 3:1 i onda posustali.. Rezultat je možda po prikazanom previsok, ali to je nogomet. Suci odlični. Domaćinu sretno u nastavku, a mi se okrećemo novom izazovu u sljedećem kolu.. Ne odustajemo od rada. – poruka je Gorana Brkića, trenera Omladinca.

VILJEVO – FEŠK 2:1

Veliki derbi se igrao u Viljevu gdje je Vincetićevoj momčadi na noge stigao FEŠK. Sve se bitno dogodilo u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri pogotka. Poveo je domaćin golom Kodrića, no gosti se ubrzo vraćaju zgoditkom Zemunića. Kodrić je ponovno precizan u 34. minuti kada zabija svoj drugi pogodak za konačnih 2:1.

Treća pobjeda u nizu protiv jednog jako nezgodnog protivnika. Zadovoljan sa današnjom utakmicom. Znali smo da je Fesk mlada ekipa koja je spremna. Ali pomalo neiskusna. Prvo poluvrijeme zasluženo idemo sa vodstvom na predah. Drugo poluvrijeme je prošlo bez nekih velikih prilika na obje strane. Čestitam svojim dečkima na utakmici. Gostima sve najbolje u nastavku. Suđenje korektno. – zadovoljan je nakon susreta bio Marko Vincetić, trener Viljeva.

Prvo poluvrijeme smo bili u grču, bolje rečeno u nekakvom strahu. Nismo uspijevali uspostaviti posjed, dok se domaćin oslanjao na individualnu kvalitetu. Puno preskakanja igre, nedostatak iskustva mojih momaka. U pravilu se sve odigralo u prvom dijelu, kod prvog gola grupna taktička pogreška mojih igrača, drugi gol poklanjamo. Drugo poluvrijeme smo ipak malo odlučnije ušli u utakmicu, stvorili par izglednih prilika, ali je nedostajalo koncetracije. Jedno iskustvo više za nas, idemo dalje, pripremiti se za sljedeću tekmu. Čestitke domaćinu na pobjedi i zahvala na večeri. – komentirao je Dinko Puljić, trener FEŠK-a.

HAJDUK (M) – DRAČICE 1:2

Veliko iznenađenje dosadašnjeg prvenstva je svakako momčad Dračica koja je nakon tri kola neporažena i trenutno dijeli drugo mjesto na tablici. Danas su Dračičani slavili u Marijancima kod Hajduka. Dračičku je momčad do pobjede doveo fantastični Mihael Pongračić koji je s dva pogotka trasirao put prema pobjedi gostiju. Pred kraj susreta počasni je pogodak za domaće postigao Marko Arnaut.

Kada dolaziš na stadion prije utakmice i vidiš na igračima osmijeh, opuštenost, dobru vibraciju onda se s gostovanja dolaziš zadovoljan. Cijela utakmica je odrađena odlično. Prvo poluvrijeme smo dominirali, bili na visokom nivou, igrači maksimalno predani, motivirani, željni i zasluženo smo vodili. Nastavili smo u drugom poluvremenu isto i poveli 2:0. Malo nas je poremetio gol domaćina pred kraj iz slobodnog udarca, ali dečki su fantastično reagirali na preskakanje igre. Sve u svemu zaslužena pobjeda moje ekipe, čestitam im na tome i naravno ja sam oduševljen što sam dio ovog kolektiva i da mogu raditi s ovakvim igračima koji žive kao jedan i ginu jedan za drugoga. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva, a mi idemo u novi radni tjedan i pripremu za sljedeću utakmicu. Sudačka trojka na visokom nivou. – poručio je Goran Uzelac, trener Dračica.