1. ŽNL Istok : Vodeća četvorka stopostotna, Provokatori najavljuju spektakl u Jarugama!

25. kolo 1. ŽNL BPŽ u subotu je bilo rezervirano isključivo za klubove za Istoka, gdje je vodeća četvorka tražila bodove u iznimno neizvjesnoj borbi za vrh. Zanimljivo, sva četiri konkurenta završili su svoje susrete neokrznuti, pa će prvaka kako stvari stoje odlučivati posljednje sekunde, a vrlo moguće da će prvak biti onaj koji u krugu sa dvije tri ili četiri ekipe bude imao bolji međusobni omjer ili čak gol razliku unutar međusobnih susreta!

NK ZVONIMIR 4:1 NK TOMICA

Momčad iz Donje Vrbe su jedini koji sudbinu lige drže u svojim rukama. Eventualnom pobjedom zbog bolje gol-razlike u međusobnom omjeru od Posavine tražili su osamnaesti trijumf i do njega došli pobjedom protiv NK Tomice. Marko Družić bio je junak susreta sa tri pogotka, a između njegovih pogodaka ubacio se Marin Buzov. Za goste precizan je bio Hrvoje Berić pri rezultatu 3:1. Navijačka skupina Prvokatori iz Donje Vrbe već je pripremila invaziju na Jaruge, gdje se očito sprema prava nogometna poslastica, a to će biti prilika da dignu titulu nakon deset godina iščekivanja kada su u tri sezona u dva navrata dizali trofej, a iz bogate povijesti izdvajamo i osiguravanje statusa trećeligaša u sezoni 95/96. Za informacije se zahvaljujemo ljubaznoj ekipi Facebook stranice NK Zvonimir. Tomici je ovo devetnaesti poraz, ukupno deseti gostujući.

Domaći trener Donald Družijanić u ljubaznom dvadesetominutnom neformalnom razgovoru zamolio je da njegov “silenzio stampa” traje do zadnjeg sučevog zvižduka pa mu se zahvaljujemo što je unatoč užurbanom rasporedu iznio svoja razmišljanja i impresije na tijek sezone lidera iz Donje Vrbe.

Trener NK Tomica, Darko Mirković, unatoč porazu ljubazno nam je ustupio svoje impresije:   “Nakon par utakmica u kojima smo doživjeli dosta visoke poraze, u ovoj utakmici pokazali smo da znamo i možemo puno bolje. Domaćin je bio kvalitetniji i zasluženo pobijedio, ali mi smo odigrali dobru utakmicu i uz malo više sreće mogli smo polučiti i bolji rezultat. Zadnje kolo igramo kod kuće, i pokušat ćemo uzeti 3 boda da sa pobjedom završimo ovu sezonu. Čestitam mojim igračima na borbenosti i zalaganju na ovoj utakmici, a ekipi NK Zvonimir želim puno sreće u zadnjem kolu ove sezone.”

NK SLAVONAC GORNJA BEBRINA 1:2 NK POSAVINA VELIKA KOPANICA

Gost iz Velike Kopanice također je upisao vrijednu pobjedu u preokretu nad Slavoncem do kojega su stigli u uvodnim minutama drugog poluvremena. Mario Vidić razveselio je domaći dio gledališta na kojem je bilo 60-ak gledatelja po vrućem ali dobro pripremljenom terenu.  U drugom dijelu susreta gosti se bolje snalaze te dolaze do preokreta kada unutar šest minuta (50 .i 56.) Ivan Jularić i Krunoslav Knežević dovode goste u vodstvo koji su usprkos prigodama na obje strane uspjeli zadržati vodstvo. Nažalost po goste iz Velike Kopanice, morat će vrebati kiks Zvonimira u zadnjem kolu da bi se domogli titule.

“Teška tekma kako smo i očekivali kod vrlo dobre ekipe Bebrine, prvo poluvrijeme za zaborav a drugo se dižemo i uz golove kapetana Jularića i eurogolom Kneževica stižemo do preokreta i tri boda! Čestitam svim akterima današnje utakmice , lijep pozdrav. prokomentirao je susret strateg Matijas Jurić iz Posavine.

NK PODCRKAVLJE 0:1 NK VINOGORAC

Trećeplasirani Vinogorac upisao je minimalnu ali vrijednu pobjedu u Podcrkavlju nad istoimenim domaćinom u odličnoj atmosferi pred 60-ak gledatelja. U ravnopravnoj utakmici nismo vidjeli pogotke iz igre, a jedini postignuti pogodak viđen je iz udarca sa bijele točke. Prvih 80 minuta mreže se nisu tresle sve dok se nije ukazao Marin Marić koji donosi tri boda vrijedna nastavka utrke za naslov gostima. Vinogorcu je to ukupno sedamnesto slavlje, šesto gostujuće, dok je Podcrkavlje upisalo svoj petnaesti ovosezonski poraz.

-Pohvalio bih obje ekipe na borbi. Mi smo mogli riješiti utakmicu i prije ali smo se isfulali na kraju ipak zasluženo sa 11 metara, koji je bio regularan. Da je Podcrkavlje ovako igralo od početka bili bi među prva 4, nisu dečki krivi imaju trenera koji od prve minute gleda na sve osim na nogomet. Proziva nas da smo seljačka ekipa, krvnička ekipa, e pa moj Želja da si radio više sa ekipom a ne na jeziku danas bi Podcrkavlje ostalo u 1. ŽNL. Jer, sudeći po uvjetima daleko su ispred nas i šteta što neće biti tamo. Pohvale sucima što nisu nasjeli na provokacije. – prokomentirao je u svom jedinstvenom stilu kao i uvijek susret trener NK Vinogorca, Mario Ćubel.

NK GUNDINCI 6:0 NK GRANIČAR KLAKAR

Gundinci su obilježili osmu prvenstvenu pobjedu nad posljednjeplasiranim Graničarom sa visokih 6:0. Nakon četiri uzastopna poraza u kojima su primili ukupno 15 zgoditaka uz samo 3 zabijena Gundinčani su napokon osjetili slast pobjede i to sa uvjerljivom predstavom u fer i korektnoj utakmici za oproštaj od svojih navijača. Nikola Kadić doveo je domaćina u vodstvo u 21. minuti, a do poluvremena još je poentirao dvaput Zvonimir Karavidović, od toga jednom sa udarca sa bijele točke. U drugom poluvremenu Karavidović je postigao i hat-trick, a do kraja utakmice precizni su bili Ivan Vuksanović i Lovro Kokanović za popravak raspoloženja u Gundincima. S druge strane, gosti će ovu sezonu na posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice koji je s ovim porazom postao neminovan.

Pobijedili, nismo dobili gol, tako da je ok. Gost i suci korektni. –osvrt je na utakmicu stratega Gundinaca Brune Ešegovića.

NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC 1:3 NK OMLADINAC STARO TOPOLJE

Omladinac iz Starog Topolja vrebao je kikseve vodećeg trojca, ali je i njih čekalo zahtjevno gostovanje u uvijek neugodnom Slavonskom Šamcu pred stotinjak gledatelja. Domaćin je prvi otključao mrežu protivnika, Marijan Knežević u 27. minuti dovodi domaćina u vodstvo. Do poluvremena gosti se konsolidiraju te vraćaju utakmicu u početni položaj za 1:1. Marko Suhalj sredinom drugog poluvremena donosi veliku radost i preokret gostima. Utakmica je obilovala kartonima, ponajviše zbog prigovora i startova. Jedan detalj upada u oči, karton za napucavanje lopte pa će biti zanimljvo kako će Ivan Lišćuk opravdati svom treneru Crnkoviću olako zarađen žuti karton iz 89. minute, kada su gosti zabili za konačnih 1:3 putem Darija Živića. Možda će ju opravdati činjenicom da su stekli vrijedna tri boda za nastavak spektakularnog završetka prvenstva.

-“Unatoč puno izostanaka u obje ekipe mogla se gledati zanimljiva utakmica u kojoj smo mi poveli, propustili neke zicere za otići na 2 razlike.Gosti su bili malo spretniji u nastavku i uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.čestitam im na pobjedi a svojim deckima na dobroj utakmici iako smo poraženi. Ispunili smo svoj cilj da smo nagodinu u jedinstvenoj 1.žnl… Igramo za svoj gušt,neopterećeno,imamo odlične uvjete, uživamo igrajući nogomet i za druženje poslije treninga i utakmice”- prokomentirao je susret trener NK Graničara Ivan Jurić.

-“Došli smo bez par igrača na teško gostovanje u Šamac.Znali smo da ćemo morati dobro oznojiti dresove da uzmemo bodove u gostima.Zato čestitam svojim igračima na dobroj izvedbi,na trudu i zalaganju kao i domaćinima na fer i korektnoj igri.Mislim da smo mi po osvojenim bodovima ovo proljeće prvaci,imamo jos jedno kolo i polufinale kupa s Bukovljem kako bi uspjesno priveli kraju sezonu i proslavili je zajedno sa našim vjernim navijačima iz Topolja.- izjavio je za Sportalo Gabrijel Crnković, trener Omladinca.

NK PODVINJE 0:4 NK SLOGA JARUGE

Šestoplasirana Sloga iz Jaruga slavila je u susretu momčadi sa sredine ljestvice protiv devetog Podvinja. U prvom poluvremenu gledatelji nisu mogli uživati u pogotcima ali vjerujemo da se domaćini ne bi žalili da je tako i ostalo. Početkom drugog poluvremena na scenu stupa Josip Džambo i dovodi goste u prednost. Florian Abramović u 63. minuti povećava prednost gostiju. Do kraja susreta za goste su zabijali svoj drugi pogodak Abramović te u sudačkoj nadoknadi Tomislav Pranjić za konačnih 0:4. Slogi je to šesta prvenstvena gostujuća pobjeda, ukupno jedanaesta, dok je Podvinje obilježilo četrnaesti poraz.

– “Danas smo odigrali jednu odličnu utakmicu u kojoj smo stvorili veliki broj prilika ali smo tek u drugom poluvremenu uspjeli povesti i ostvariti visoku pobjedu protiv odlične ekipe Podvinja. Čestitke mojim igračima na velikoj borbenosti, zalaganju i pobjedi, a domaćinu na fer i korektnoj igri uz odlično suđenje sudačke ekipe”. svoje mišljenje utakmice ustupio nam je trener Sloge iz Jaruga, Irfan Islami.