1. ŽNL BPŽ Zapad: Petarda u Bebrini za slavlje naslova u Okučanima

U sklopu 25. kola 1. žnl Zapad s rasporedom u nedjelju titulu ovosezonskog prvaka dograbio je NK Psunj Sokol iz Okučana kojem od srca čestitamo na povijesnom uspjehu. Momcima Antuna Orešića to je bilo jedanaesto uzastopno slavlje te su ove polusezone osvojili od mogućih 36 bodova osvojili čak 34! U današnjoj utakmici peticom sa devet golova su počastili domaćina i na uvjerljiv način odnijeli titulu u Okučane.

NK BONK BEBRINA 0:5 NK PSUNJ SOKOL OKUČANI

Gosti su do dugoiščekivane titule došli dominantnom predstavom u Bebrini.  Do vodstva su došli već u trećoj minuti a za početnu prednost gosta precizan je bio Enis Seferović. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a već u trećoj minuti kao i u prvom poluvremenu, isto vrijeme isti strijelac, Seferović za 0:2. Gosti su bili u znaku broja tri pa tako ponovno tri minute kasnije precizan je Dragoslav Stakić. Nevjerojatno, tri minute zatim opet gol, opet gosti, Matija Filipović za 4:0 i fešta za Psunj Sokol je mogla započeti. Za konačnih 0:5 u 69. minuti pobrinuo se Senad Bajrić. Gosti su tako jedanaestom pobjedom u dvanaest susreta drugog dijela sezone odradili fantastičan posao i zasluženo nose titulu prvaka u Okučane. Klub čija povijest seže u daleku 1941. godinu, zadnji trofej obilježio je 2003. godine kada je osvojio 2. županijsku nogometnu ligu te se do danas zadržali u prvoj ŽNL. Čestitke još jednom gostima na osvojenoj tituli, najavljuje se velika fešta u Okučanima 28.5. !

NK CROATIA TISOVAC 1:1 NK BATRINA

Batrini su prije ovoga kola bila nužna tri boda iz Tisovca kako bi zadržali teoretske izglede, ali ni poraz Psunja ne bi pomogao s obzirom da gosti nisu uspjeli doći do pobjede. Izjednačen susret najbolji je odraz stanja na terenu u tih 90 minuta, a zanimljiva je činjenica da su oba gola na susretu viđena sa udarca sa bijele točke. Do 40. minute mreže su mirovale, a onda su gosti došli do vodstva kad je strijelac bio Krunoslav Dubravac. Do novog pogotka čekali smo sve do 74. minute kada je pribran za Croatiju bio Toni Vlainić. Usprkos prilikama novi gol nismo vidjeli do kraja susreta, a 60-ak gledatelja uz odličan teren pridonijelo je draži susreta za na kraju miroljubivih 1:1.

NK SVJETLOST 3:3 NK SLAVEN LJUPINA

U utakmici puna tempa i dva izjednačena protivnika u Lužanima,  najrealniji ishod možda je i onaj završni u kojem su Svjetlost i Slaven podijelili bodove u dvoboju koji je završio sa konačnih 3:3. Bojan Bokan u 11. minuti doveo je domaćina u vodstvo. Anto Jozić izjednačava rezultat na 1:1 u 24. minuti. Na idući gol čekalo se do 66. minute kada za 1:2 zabija Marinko Brkljača. U 68. minuti ponovno izjednačenje, za 2:2 precizan je Tomislav Kovačević. Gosti potom dolaze u vodstvo kada za 2:3 u 74. minuti zabija Josip Zeko, a konačnih 3:3 u 87. postavlja Ivica Cindrić. Svjetlosti je ovo peti neriješeni ishod u prvenstvu, a Slavenu četvrti.

NK SLAVONAC GUNJAVCI DREŽNIK 5:1 NK OMLADINAC VRBOVA

Slavonac (G/D) je u još jednoj svojoj izvrsnoj predstavi pred 120 gledatelja svladao Omladinac iz Vrbove i s time osigurao četvrto mjesto na prvenstvenoj ljestvici za ovu sezonu. Hat trick koji je postigao pogocima u 6. , 16, i  24. minuti Zvonko Španić  je nagovijestio da tri boda ostaju kod domaćina. Do poluvremena na 3:1 uspijeva smanjiti u 35. minuti Dino Jurčević. Napomenimo da je gost ostao sa igračem manje u 44. minuti zbog drugog žutog kartona Jurčevića. U drugom poluvremenu Slavonac nastavlja gdje je stao, prednost na tri razlike diže u 49. minuti Leon Marinović a konačnih 5:1  52. minuti postavlja Berislav Brnjić. Omladincu iz Vrbove ovo je petnaesti poraz te su trenutno na diobi jedanaestog mjesta 1.ŽNL.

NK SLAVONAC BRODSKI STUPNIK 3:1 HNK MLADOST CERNIK

Slavonac Brodski Stupnik obilježio je pred 50-ak gledatelja četvrtu pobjedu, drugu domaću prvenstvenu u srazu sa petoplasiranom Mladosti iz Cernika. Mreže je otključao Mladen Čuljak u 26. minuti, da bi osam minuta kasnije rezultat izjednačio Vinko Mikanović. Domaćin ponovno dolazi u vodstvo u 73. minuti pogotkom Zupčića iz jedanaesterca , a za konačnih 3:1 strijelac je Petar Bašić u 83. minuti susreta. Mladost je ovim porazom zacementirala konačno peto mjesto za sezonu 2021/22, dok će Slavoncu o plasmanu izravno odlučivati posljednje kolo.

NK POSAVAC DAVOR 5:2 NK ŠOKADIJA ŠUMEĆE

Domaćin je po sparnim uvjetima u korektnoj utakmici zasluženo slavio protiv posljednjeplasirane NK Šokadije.  Posavcu je to sedmi put ove sezone da na domaćem terenu uzima puni plijen uz samo dva poraza.  Šokadija je prva otvorila mrežu domaćina kad za 0:1 u 8. minuti pogađa Gabrijel Didović. Domaćin se ubrzo konsolidirao te izjednačio na  1:1 u 13. minuti putem Stjepana Matoševića. Novi gol već u 19. minuti i na semaforu je 2:1, autogol Srbalja.  Već minutu kasnije je 3:1, strijelac Marko Mihić. Mreže su tada napokon imale pravo odahnuti sve dok u 72. minuti Stjepan Matošević dodatno diže prednost domaćina. Na 5:1 povećava nakon četiri minute Patrik Ivančić, a za goste ublažava poraz na 5:2 u 89. minuti Boris Biličić. Posavac trenutno drži sedmu poziciju 1. ŽNL.

NK SLAVIJA STARO PETROVO SELO 1:1 NK BUDUĆNOST REŠETARI

Pred oko 80 gledatelja u Starom Petrovom Selu, sa solidnim terenom za igru, podijelili su bodove Slavija i Budućnost. Iako su mreže u prvom poluvremenu mirovale, ne može se reći da je to bila dosadna utakmica. No, do prvog pogotka čekalo se sve do 64. minute. Marko Tvorek se ukazao i napokon promjena rezultata, domaćin vodi. Gosti se ne mire s tim te do kraja susreta izjednačuju rezultat na 1:1 pogotkom Marka Kolića za jedan od tri neriješena susreta ovoga kola. Stanje na tablici tako između ova dva takmaca na ljestvici ostaje nepromijenjeno s obzirom da su domaćini i gosti na jedan bod a gostima BONK izmiče također samo za jedan bod na osmom mjestu.

-U dosta rastrganoj utakmici gosti sretno došli do boda junak utakmice je svakako gostujući vratar koji je obranio 3 do 4 teška udarca.- ustvrdio je strateg Slavije, Željko Bakunić.