1. ŽNL BPŽ: U nedjeljnom programu slavili Slavonac, Graničar i Omladinac!

Nedjeljni dio programa 1. ŽNL BPŽ donio je vrlo tri zanimljiva dvoboja! U preostala tri susreta drugog kola Slavonac je na svom terenu nadigrao Posavinu 5:2, Graničar iz Slavonskog Šamca slavio je nad Croatijom iz Tisovca 3:1, dok je Omladinac iz Starog Topolja svladao Amater sa 2:1. Nakon odigrana dva kola stopostotne ekipe su samo Slavonac i Vinogorac!

NK SLAVONAC GUNJAVCI/DREŽNIK – NK POSAVINA VELIKA KOPANICA 5:2

U dvoboju dvije momčadi koje su sa odličnim partijama započeli prvenstvena uzbuđenja u jedinstvenoj 1.ŽNL, snage su odmjerili Slavonac Gunjavci/Drežnik i NK Posavina iz Velike Kopanice. Dvoboj na stadionu Slučinac otišao je na stranu domaćina 5:2, iako su gosti otišli sa prednošću na odmor. Prvi je poveo domaćin i to u 17. minuti susreta putem Martina Vlaovića. Gosti do poluvremena preokreću susret golovima Ivana Vučkovića i Hrvoja Petkovića. U drugom se poluvremenu budi i domaćin pa sa dva pogotka Zvonka Španića dolazi u vodstvo 3:2, da bi do kraja susreta pobjedu domaćina potvrdili Marinović i Turkalj.

-“Ekipi Slavonca čestitam na pobjedi a sucu Jozicu da nikada više ne stavi pištaljku u usta! Sportski pozdrav.”– Matijas Jurić, NK Posavina Velika Kopanica

NK GRANIČAR SLAVONSKI ŠAMAC – NK CROATIA TISOVAC 3:1

NK Graničar iz Slavonskog Šamca nakon uvodnog poraza na startu natjecanja, imao se priliku svojim navijačima iskupiti u dvoboju drugog kola sa neugodnom Croatijom iz Tisovca. Ivan Galić iz kaznenog udarca doveo je Graničar u vodstvo u 21. minuti. Mreže su mirovale sve do 55. minute kada susret izjednačuje Josip Caban. Domaćin ponovno dolazi u vodstvo u 80. minuti kada je strijelac bio Marko Ovničević, da bi konačnih 3:1 četiri minute kasnije postavio Marijan Knežević.

Očekivano teška utakmica kako zbog protivnika kojeg ne poznajemo i za kojeg se nismo mogli posebno spremiti, tako i na psihološkom planu zbog poraza u prošlom kolu koji nam je u ovoj utakmici stvorio dodatni pritisak i imperativ pobjede.. Mogu biti zadovoljan rezultatom i prvom pobjedom u novoj sezoni, utakmicu smo dobili u posljednjih 10 minuta, što je dobro jer smo pokazali karaktet i želju za pobjedom.. Čestitam mojim igračima na pobjedi i zalaganju. Čestitam i ekipi Croatia na fer i korektnoj utakmici kao i igri koju su prikazali te im želim mnogo sreće u nastavku prvenstva.”- Joco Stokić, NK Graničar Slavonski Šamac

NK OMLADINAC STARO TOPOLJE – NK AMATER SLAVONSKI BROD 2:1

Nakon remija u premijernom kolu, NK Omladinac iz Starog Topolja na domaćem je terenu ugostio momčad NK Amatera sa Jelasa koja je u prvom kolu obilježila tri boda u susretu protiv Batrine. Čovjek odluke ponovno za Omladinac iz Starog Topolja bio je Dario Živić koji je pogotcima u 8. i 20. minuti inkasirao put domaćinu do nova tri boda. Mreže su ostale mirne sve do 89. kada Amater postiže svoj jedini pogodak na utakmici za uspostavilo se konačnih 2:1. Strijelac za goste bio je Souza de Oliveira Maycon.

“Danas smo dobro otvorili utakmicu,napadački s energijom i nagradilo nas u 8 minuti,poslije uz presing i raspolozenog Živića zabijamo za 2-0. Drugo poluvrijeme Amater bolje otvara i morali smo raditi rotacije u polju kao i igrače s klupe da nađemo mirnoću za završiti utakmicu.Čestitke dobroj ekipi Amatera na fer i korektnoj borbi.”– trener Gabrijel Crnković, NK Omladinac Staro Topolje