1.ŽNL BPŽ: Superderbi i titula Vinogorcu za kraj spektakularne sezone, Budainka dobitnik bitke za ostanak!

U 1. ŽNL BPŽ o tituli su u posljednjem kolu u međusobnom srazu odlučivali Vinogorac i Omladinac! Vinogorac je stigao do pobjede u derbiju koja mu je osigurala titulu, u ljepotici dana deset pogodaka gledatelji su mogli vidjeti u Ljupini, dok je u troboju za ostanak u kojem su sva tri pretendenta pobijedila, ostanak osigurala Budainka Kolonija!

VINOGORAC – OMLADINAC 2:0

U superderbiju za titulu su se borila jedina dva ostala pretendenta za naslov prvaka  Vinogorac i Omladinac.  Vinogorac je u domaći susret ušao sa 65 bodova, odnosno dva boda više, pa je tako ekipi pod ravnanjem Marija Ćubela za naslov prvaka bio dovoljan i bod, dok je Omladinac u susret ušao pod imperativom sva tri boda za naslov, a nikako se ne smije zanemariti ni činjenica da je ekipa Irfana Islamija u susret ušla nakon velike bitke u Kupu Brodsko-posavske županije u srijedu gdje su osvojili svoj prvi ovosezonski trofej slavljem u Starom Slatiniku nad Omladincem iz Gornje Vrbe 3:1.

U prvom poluvremenu derbija mreže se nisu tresle da bi u 60. minuti Vinogorac poveo autogolom Seiferta, a prva meč lopta za Vinogorac stigla je u 80. minuti iz kaznenog udarca kojeg brani vratar gostiju Josip Sudić. No, potvrda pobjede domaćina ipak je stigla u prvoj minuti sučeve nadoknade kad konačnih 2:0 za Vinogorac postavlja Mateo Škorić za potvrdu titule. Treneru Vinogorca Mariju Ćubelu iskrene čestitke na naslovu, dok će se Omladinac iz Starog Topolja morati zadovoljiti drugim mjestom i osvojenim kupom BPŽ.

“-O utakmici danas nemam što komentirati, imam osjećaj da je cijeli Slavonski Brod bio na utakmici i proslavio s nama prvo mjesto. Čestitke mojim igračima, ljudima u klubu svakom čovjeku a ima ih puno koji su nam pomogli da financijama izguramo do kraja i da uživamo sada u ovom trenutku. Vama u redakciji jedno veliko hvala što nam pomažete da imamo kome iznijeti svoja mišljenja. Jedina mrlja na utakmici što nam se teže ozlijedio Stjepan Kruljac i ovim putem mu želim brz oporavak, Topolju čestitke na fer i korektnoj igri. “- komentirao je za Sportalo trener Vinogorca, Mario Ćubel.

“-Zadnja utakmica sezone je donijela derbi koji je odlučio prvaka lige. Zaslužena pobjeda ekipe Vinogorca koji su na kraju ipak bili bolji i uspjeli iskoristiti našu veliku potrošnju u kup utakmici i nedostatak tri standardna igrača. Prvo poluvrijeme je utakmica bila izjednačena bez pravih prilika, imali smo mi dvije tri situacije koje smo mogli bolje iskoristiti. Drugo poluvrijeme je Vinogorac bio bolji i dominirao i uspjeli su iskoristiti svoju nadmoć,kvalitetu i fizičku pripremljenost. Čestitke ekipi Vinogorca na zasluženoj pobjedi i ulasku u MŽNL, a mojim igračima velike čestitke za prikazanu igru i rezultate tijekom cijele sezone.”- izjavio je trener Omladinca iz Starog Topolja, Irfan Islami.

SLAVONAC – ZVONIMIR 5:0

Trećeplasirani Slavonac Gunjavci Drežnik u posljednji susret ušao je s 59 bodova na kontu nakon što je u proteklom kolu ispao iz bitke za prvaka porazom u Cerniku, pa se  pred svojim navijačima htio iskupiti za prošlotjedni poraz i zaokružiti solidnu sezonu pobjedom nad Zvonimirom. Gosti iz Donje Vrbe su se, s druge strane, pobjedom u prošlom kolu probili na četvrto mjesto poretka s 36 osvojenih bodova, odnosno bodom više od uoči ovog kola petoplasiranog Slavena iz Ljupine.

U prvom poluvremenu susreta nije bilo pogodaka, da bi u drugom poluvremenu za domaćine redom zabijeli Josip Jelančić (49′), Leon Marinović (61′),  Zvonko Španić (76′), Marko Marinović (78′) i Karlo Grgić (90′) za konačnih 5:0 za Slavonac,

“-Prije svega, čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi koja je malo previsoka u odnos snaga koja je bila tijekom utakmice iskazanih naših prilika koje nismo uspjeli realizirati. Došli smo vrlo oslabljeni bez nekoliko standardnih igrača i nismo mogli izdržati svih 90 minuta. Ovim putem želim čestitati NK Vinogorac na zasluženo osvojenom prvom mjestu i plasmanu u viši rang.”- susret je prokomentirao strateg Zvonimira iz Donje Vrbe,  Željko Tadijanović.

CROATIA- BATRINA 1:1

U susretu momčadi koje su prije posljednjeg kola osigurale ostanak susrele su se prije ovog kola desetoplasirana Croatia koja je do ovog kola skupila 31 bod i osmoplasirana Batrina koja je istovremeno skupila 32. Kolika je gužva na sredini poretka govori podatak da je uoči zadnjeg kola čak šest ekipa bilo unutar dva boda, pa je ovaj susret značajno utjecao i na sami rasplet poretka.

U Tisovcu nije bilo pogodaka sve do 67. minute kada Josip Caban dovodi Croatiju u vodstvo, a na odgovor Batrine čekalo se devet minuta kada je uspostavit će se konačnih 1:1 postavio Tomislav Renka u 76. minuti susreta.

“-Dva lijepa pogotka Cabana i Renke, i još nekoliko lijepih obrana vratara Jurašinovića i Piccola. Lijep završetak sezone za oba prijateljska kluba uz ugodno treće poluvrijeme. Ovim putem se zahvaljujem NK Croatia Tisovac što su mi u ovom amaterskom nogometu dali trenersko ime, što smo zajedno napravili puno lijepih rezultata, upisali se u povijest osvajanjem kupa…Klubu želim uspješan daljnji rad i vjerujem da je njihova budućnost svijetla. Igračima se također zahvaljujem na svemu. Pamtim samo lijepe trenutke one lošije sam zaboravio. Također i vama hvala iz Sportala na upornosti, ljudi vole pročitati Sportalo i saznati malo nogometnih detalja. Čujemo se i vidimo svi zajedno nekom drugom prilikom, sportski pozdrav.-“ zaključio je svoju lijepu sportsku priču u Tisovcu trener Alen Akmačić.

BUDAINKA – AMATER 2:1

Budainka Kolonija koja je u posljednje kolo ušla točno glavom iznad vode, odnosno s bodom i dva prednosti nad konkurentima za jedanaestu poziciju Posavinom i Slogom. Za sigurno osiguranje ostanka nužna im je bila pobjeda u susretu s Amaterom koji se uoči ovog kola držao u koloni momčadi sredine ljestvice kao sedmoplasirana ekipa s 32 osvojena boda.

Pogodaka nije bilo sve do 52. minute, a tad je Josip Opačak doveo Budainku u vodstvo. Veliko olakšanje u redovima domaćina stiglo je u 76. minuti kada je vodstvo Budainke udvostručio Josip Furjanić, a do kraja susreta, točnije u 86. minuti Ante Marić prepolovljava zaostatak gostiju te postavlja konačni ishod susreta 2:1. Budainka je ovom pobjedom osigurala ligaški ostanak.

“-Čestitam svim akterima susreta na fer i korektnom ponašanju i igri. Utakmica za nas bez značaja dok za domaćina borba za ostanak, što su na kraju i izborili te ima ovom prilikom i čestitamo. Došli smo dosta oslabljeni, bez šest standardnih igrača, što zbog ozljeda što zbog po nas nevažnosti ovog susreta. Čestitao bi svojim dečkima i treneru na dobro odrađenoj polusezoni, hvala im na trudu i zalaganju tokom cijele sezone. Također želio bi i čestitati igračima NK Vinogorac i treneru Ćubelu na osvojenom prvom mjestu te ulasku u viši rang, stvarno su to zaslužili, a našem i njihovom Stjepanu Kruljcu želim brz oporavak.”- komentirao je predsjednik Amatera, Zvonimir Rosnaki.

POSAVINA – MLADOST 2:0

Posavini iz Velike Kopanice s 27 bodova na kontu do spasonosnog jedanaestog mjesta dijelio ih je “samo” bod te im je za prvoligaški ostanak imperativno trebalo slavlje u susretu posljednjeg kola s Mladosti iz Cernika koja je u pravo vrijeme pronašla formu te se s tri uzastopna slavlja izdigla iz opasne zone te rasterećenije ušla u posljednje kolo.

Oba pogotka u susretu gledatelji su mogli vidjeti u zadnjih 20 minuta. Prvo je u 73. minuti Davor Rakitić doveo Posavinu u prednost, a konačnih 2:0 djelo je Darka Vevereca u 87. minuti za pobjedu domaćina koji unatoč ovoj pobjedi nisu uspjeli osigurati ostanak u ligi te će prvenstvo završiti prvi ispod crte kao dvanaesta momčad poretka.

“-U utakmicu ulazimo s manjkom od pet igrača i to se osjetilo na igri koja nije bila loša. Čak štoviše bilo je dobre igre ali manjak igrača nas je koštao krajnjeg rezultata. Zahvaljujem domaćinu na fer i korektnoj igri i sudcima koji su odradili svoj posao na nivou . Svojim igračima zahvaljujem na sezoni i zalaganju a naročito onda kad nam je bilo najpotrebnije.”- konstatirao je trener Mladosti iz Cernika, Renato Jelinić.

SLOGA – SAPCI 5:2

Sloga iz Jaruga s 26 bodova ušla je u susret posljednjeg te se nadala da bi pobjedom nad Sapcima uz uvjet da Budainka Kolonija i Posavina ne dođu do slavlja došla do toliko željenog jedanaestog mjesta koji kako stvari stoje garantira siguran ostanak u ligi. S druge strane stigli su rasterećeni Sapci koji su slavljem u sklopu pretposljednjeg kola došli do prvog prvenstvenog slavlja i ukupno šestog boda.

Za kraj sezone Sloga je uprihodila 5:2 slavlje koje joj nije pomoglo da se pomakne sa za njih nesretnog 13. mjesta te će nagodinu i oni igrati u 2. ŽNL. Pogotke za Slogu postigli su Josip Petrić (2′), Emanuel Narančić (24′), Josip Perger (34′) te Josip Džambo u dva navrata (60′ i 70′), dok su za Sapce bili precizni Marin Botica (40′) i Mario Munivrana (82′).

“-Danas odličan ulazak u utakmicu s brzim zgodicima napadačkog trojca Petrić, Perger i Narančić riješena utakmica u prvoj trećini dvoboja. Drugo poluvrijeme dva pogotka Džambe te najljepši potez utakmice eurogol majstora Munivrane. Promašili smo danas opet previše “mrtvih” što nam se ponavlja cijelu sezonu. Čestitke prvaku Vinogorcu na tituli te našem Sportalu koji promiče nogomet više od svih koji su zaduženi za brigu o nogometu.”– zaključio je trener Sloge iz Jaruga, Ivica Beraković.

“-Završetak prvenstva i naša najgora utakmica u svakom smislu ovo proljeće. Nemam šta puno govorit osim čestitati domaćinu na zasluženoj pobjedi. Idemo se sada malo odmoriti i pripremati za novu sezonu.”- izjava je trenera Marija Munivrane, NK Sapci.

SLAVEN – GRANIČAR 6:4

U susretu momčadi koje je uoči ovog susreta dijelilo samo dva prvenstvena boda sastali su se uoči ovog ogleda petoplasirani Slaven koji je padom forme pred kraj sezone ispustio četvrto mjesto i Graničar iz Slavonskog Šamca koji je s 33 boda držao šestu poziciju na ljestvici.

U najefikasnijem susretu kola do 6:4 slavlja stigao je Slaven iz Ljupine te se vratio na četvrto mjesto poretka. Hat-trick u slavlju Slavena postigao je Gabrijel Trobić (13′, 32′ i 43′), dok su po jedan pogodak nadodali Dorian Trčić (59′), Daniel Trobić (63′) i Ivan Blažević (71′). S druge strane, kod gostiju dva je zgoditka postigao Antonio Mašić (58′ i 69′), a po jednom su mrežu domaćina tresli Vedran Rosi (40′) i Marko Jozinović (76′).

“-Zadnja utakmica u sezoni, na domaćem terenu, pa je samim tim na nama bio mali pritisak da u ovoj utakmici uzmemo sva tri boda koja bi nas vratila na četvrto mjesto. Srećom to smo i uspjeli u utakmici koja je bila prava poslastica za sve gledatelje jer su mogli vidjeti čak deset pogodaka. Čestitam dečkima na pobjedi, a gostima na fer i poštenoj borbi danas. Za kraj sezone želio bi se zahvaliti igračima u ime uprave na igrama i trudu koji su pružili kroz cijelu sezonu, uz želje da iduću sezonu budemo svi skupa još uspješniji. Čestitam ekipi Vinogorca na osvojenoj zasluženoj tituli prvaka 1.ŽNL BPŽ.Hvala i ekipi Sportala, koji nas uvijek pratite i pravovremeno izvještavate o događanjima u našoj ligi!”- Daniel Vokičić, NK Slaven Ljupina.

“-Utakmica bez opterećenja, igranje s mladim snagama. Rezultat je malo velik ali sve ok. Čestitam domaćinima na fer korektnoj utakmici i domaćinstvu.”- riječi su trenera Graničara iz Slavonskog Šamca, Zorana Hubera.