1. ŽNL BPŽ: Meč lopta za Slavonac Gunjavci-Drežnik

Subota nam je donijela tri utakmice u Prvoj ŽNL Brodsko-posavskoj u kojima su konačni ishodi bili neizvjesni do posljednih trenutaka igre. Ušlo se u posljednju fazu prvenstva i vidno se osjeća nervoza i borba za svaki bod. Ipak, najviše razloga za slavlje ima lider Slavonac (G/D) koji eventualnim kiksom Gundinaca može već u ovom kolu i matematički potvrditi titulu.

SLAVONAC (G/D) – BATRINA 1:0

Napeto, nervozno i stidljivo je bilo tijekom cijele utakmice za lidera Slavonca. Poraz u prošlom kolu i eventualni remi u ovom dao bi vjetar u leđa pratiteljima koji bi “nanjušili krv” i dodatno pritsli, međutim sav pritisak otklonio je Zvonko Španić jedinim pogotkom u 76. minuti. Slavonac je sinoć mirno spavao znajući da mu treba samo još jedan pozitivan rezultat u preostala četiri kola za potvrdu titule, a možda ni toliko ukoliko se Gundinci danas okliznu protiv Croatije. Za Batrinu ovo znači četvrta uzastopna utakmica bez pobjede i vrijeme je da se hitno upali alarm, a dobra prilika za popravni je protiv Budainke Kolonije u idućem kolu.

Trudili smo se i borili, ali nismo imali izglednijih šansi za pogodak, no nismo ni prvaku dopustili previše. Na kraju padamo iz zasluženo dosuđenog jedanaesterca. Čestitamo domaćinu na pobjedi i prvom mjestu – izjavio je igrač Batrine Danijel Ocvirek.

BUDAINKA KOLONIJA – GRANIČAR (SŠ) 3:2

Budainka Kolonija na svojemu terenu priredila nam je sjajnu zabavu u utakmici punoj preokreta protiv Graničara. Rezultat je stajao na semaforu 1:0 za domaćina još od devete minute kada je pogodio Guberac sve do 72. minute, a onda je uslijedio pravi festival golova budući da smo vidjeli još četiri do kraja. U razmaku od samo četiri minute Graničar okreće utakmicu u svoju korist s dva pogotka, strijelci Branković i Simeunović. Graničar je prednost imao samo dvije minute kada Furjanić vraća stvari na početak i činilo se da će ovo biti prvi remi u sezoni za ekipu iz Slavonskog Šamca. Međutim, pred istek regularnog dijela vremena po ko zna koji put ove sezone ukazuje se Ivan Guberac i donosi tri boda svojoj momčadi koja je sada bodovno sustigla Slavonac (BS).

Pošto ovaj tjedan kruže priče da smo prodali utakmicu dokazali smo svima u Slavonskom Brodu da mi nismo ekipa koja se prodaje, a što se tiče utakmice umjesto da pobjedimo 8:2 mi se dovedemo u situaciju da 10 minuta pred kraj utakmice gubimo 2:1, ali opet smo pokazali karakter i borbu te smo zasluženo pobijedili – poruka je trenera pobjedničke momčadi Dalibora Katinića.

AMATER – ZVONIMIR 2:2

Ništa manje napeto nije bilo ni na Jelasu gdje je Amater ugostio Zvonimira. Bila je ovo dobra prilika za obje ekipe da se bodovno uzdignu za nekoliko mjesta u tablici, naposlijetku morat će se zadovoljiti sa po bodom. Dugo su vodili domaćini pogotkom Ivankovića iz 18. minute sve do 59. minute iako su od sredine prvog poluvremena imali igrača manje. A onda smo u razmaku od osam minuta vidjeli čak tri pogotka. Prvo je Velić poduplao prednosti svoje ekipe, da bi se nedugo zatim i gosti probudili i utrpali dva komada u razmaku od tri minute. Prvi je bio djelo Marića, a za drugi branič domaćih koji ne smjestio loptu u vlastitu mrežu. Ispostavilo se da je to i konačan rezultat, a gosti su do kraja utakmice zaradili i isključenje tako da se igralo 10 na 10.

U utakmici koja je bila dobra za gledatelje, ali ne i za trenere mi smo s igračem manje povećali rezultat na 2:0. Gost se nije predavao i nakon njihovog isključenja smanjio rezultat na 2:1. Drugi je gol dokazao da je rezultat 2:0 nedovoljan kad se primi gol. Utakmica borbena i puna neizvjesnosti gdje je rezultat na kraju realan – poručuje trener Amatera Miroslav Buljan.

Prvi gol primamo nakon centaršuta i odbijanca. Domaćin bolji do crvenog kartona, nakon toga se igra na sredini terena, mi prijetimo ali jalovo. Nakon jedne kontre Velić pravi dar-mar i odvodi domaćine na 2 gola razlike i ima jednu kontru za 3-0 koju spašava naš kapetan Franjo. Nakon toga nešto pokušavamo i iz jednog velemjstorskog poteza Marić nas vraća u igru, domaći se nisu oporavili, a već drugi šok i Marić iz slobodnjaka nakon što je lopta promjenila smjer izjednačava rezultat. Nakon toga smo krenuli po 3 boda i onda dobivamo glupi crveni i na kraju gledamo kako bi sačuvali bod što na kraju i uspjevamo. Idemo kući pjevajući – komentar je iz gostujuće ekipe.

Danas su na rasporedu preostale četiri utakmice 22. kola.