1. ŽNL BPŽ: Domaćini sigurni prvog dana 24. kola

Subota nam je donijela prva tri para 24. kola Prve ŽNL Brodsko-posavske u kojemu su ogromne bodove prikupili Amater i Mladost, a najveći gubitnik ispala je Batrina koja je sada korak bliže crvenoj zoni. U derbiju začelja Croatia se zacementirala na dnu poretka.

MLADOST CERNIK – PODCRKAVLJE 2:1

U utakmici od predsudnog značaja za domaće, Mladost Cernik uspjela se domoći punog plijena protiv Podcrkavlja i uzdignuti iz crvene zone. S obzirom na visoke uloge, obje ekipe pristupile su utakmici vrlo oprezno, te su mreže mirovale punih 70 minuta. Tada se ukazao Matej Plivelić iz Podcrkavlja koji je povukao prvi potez. Mladost tada nema drugog izbora osim baciti sve karte u napad i to im se isplatilo jer preko Sokića i Stipića dolazi do velikog preokreta u minulim trenucima utakmice.

Čestitam ekipi na odličnoj odigranoj utakmici i veoma bitnim bodovima koji su osvojeni sa dobrim i raspoloženim protivnikom. Ulazimo u utakmicu oprezno s imperativom pobjede ali bez nekih prilika sa obje strane. Drugo poluvrijeme malo pritišćemo i tu nam gosti iz jedne kontre dolaze u vodstvo ali se mi brzo vraćamo na nulu. Preuzimamo rizik, napadamo i postižemo pogodak u 89. minuti. Još dva neizvjesna kola do kraja. Poslije zajedničko druženje uz večeru, gostima sretno dalje, suđenje dobro – poručio je trener Mladosti Ivan Trupina.

AMATER – BATRINA 1:0

Još jednoj sličnoj utakmici svjedočili smo na Jelasu u Slavonskom Brodu gdje su snage odmjerili domaći Amater i Batrina. U vrlo stidljivoj utakmici prijelomni trenutak bio je kazneni udarac u drugom poluvremenu koji je Silvio Velić pretvorio u jedini pogodak na susretu.

U cjelini bili smo bolja momčad i zasluženo pobjedili. U prvom poluvremenu nismo zabili iz nekih izglednih prigoda, ali na kraju moramo biti zadovoljni postignutim golom. Čestitke mojim igračima na pobjedi, a isto tako čestitke i gostu na korektnoj igri – izjavio je trener Amatera Miroslav Buljan.

Došli smo se obraniti i nismo uspjeli, domaćin motiviran, ne dozvoljavamo im šanse i borimo se. Primamo gol iz penala, nismo odradili što smo se dogovorili. Domaćinu čestitamo na fer i korektnoj igri. Moramo zbrojiti glave i pozitivno zavrsiti sezonu – poručio je Danijel Ocvirek iz Batrine.

BUDAINKA KOLONIJA – CROATIA TISOVAC 4:1

U jednoj opuštenoj utakmici između dvije momčadi kojima je sudbina već poznata, kao bolji su se pokazali domaći. Već u prvome dijelu osigurali su bodove kada je rezultat bio 4:0, a pogađali su Mijić, Furjanić i dva puta Ivanković. U nastavku gosti uspijevaju tek da ublaže poraz preko Vlaovića. Budainka se sada, bar preko noći, preselila na 12. poziciju.

Od prve minute smo pokazali svoju moć gdje je poluvrijeme završilo sa 4:0 gdje je moglo biti i izraženije. Drugo poluvrijeme igramo pod ručnom zbog rezultata. Pohvalio bih našu dvojicu mladih igrača, Mateja Ivankovića koji ima 17 godina i koji je zabio dva zgoditka, te našeg najmlađeg kapetana Filipa Samardžića koji isto ima 17 godina i danas je pokazao da je klasa za veći rang i vjerujem da će jednog dana uz dobar rad završiti u nekoj prvoligaškoj ekipi. Ostaje žal što ovu ekipu nismo imali prvi dio prvenstva jer bi se borili za prvo mjesto – izjavio je trener Budainke Dalibor Katinić.