1.ŽNL BPŽ : Derbi u Velikoj Kopanici pripao Posavini, slavlje i na Jelasu!

U tri odlična susreta imali smo prilike uživati pod okriljem subotnjeg dijela natjecanja premijernog kola 1.ŽNL BPŽ. U Velikoj Kopanici obračunali su se jedinica i dvojka 1.ŽNL Istoka iz prošle sezone, dok je prošlogodišnji osvajač kupa NS Nova Gradiška Croatia Tisovac ugostio ekipu koja je vodeću trojku Istoka držala do posljednje minute u neizvjesnosti, NK Omladinac iz Starog Topolja! Uzbuđenja nije nedostajalo ni u Slavonskom Brodu gdje je Amater slavio pod svjetlima reflektora 4:0!

Subotnji program donio je prva prvenstvena uzbuđenja pod okriljem novooformirane jedinstvene1.ŽNL BPŽ, i to sa tri prvenstvena okršaja za ljubitelje županijskog nogometa!

NK POSAVINA VELIKA KOPANICA – NK ZVONIMIR DONJA VRBA 4:1

U subotu prvenstvo su otvorili prošlogodišnji protagonisti borbe za naslov prvaka 1.ŽNL Istok, NK Posavina iz Velike Kopanice i NK Zvonimir iz Donje Vrbe, a nakon 90 minuta puni plijen su odnijeli domaćini te bodovi ostaju u Kopanici. Mreže su mirovale sve do 33. minute kada Kitanović dovodi domaćina u vodstvo a već četiri minute kasnije isti igrač zabija za povećanje vodstva. Mijić potom u 57. minuti smanjuje zaostatak NK Zvonimira na jedan pogodak. Mreže su potom mirovale do 86. minute kada na 3:1 prednost domaćinu diže Jularić, a za konačnih 4:1 Vučković pogađa duboko u sudačkoj nadoknadi.

“Pa mogu reći za ovih 90 min da su moji igrači heroji za mene, uz sve probleme što smo imali u ovim pripremama i tragediju koja je pogodila naš klub da ovako reagiramo jos jednom svaka čast. Tekma prava prvenstvena rezultat možda malo previsok sa obzirom na događanja na terenu ali to je nogomet. Čestitam svojim prijateljima iz Vrbe na fer igri i idemo dalje uz odlično sudjenje sudačke trojke. “- Matijas Jurić, trener NK Posavina

“Nismo dobro ušli u utakmicu, po treći puta na istom gostovanju. Jesu li se igrači uplašili zbog prijašnjih gostovanja, ne znam ali i u tome lošem prvom poluvremenu smo stvorili par izglednih prilika za zgoditak koje nismo realizirali. Domaćin puno agresivniji i odlučniji u skoku i iz dvije gužve zabijaju golove od kojih je drugi bilo evidentno zaleđe gdje je igrač koji postiže zgoditak bio na samoj stativi, čak i iza našeg vratara.

Drugo poluvrijeme smo neke stvari promjenili i ušli puno odlučnije, dominirali smo cijelo poluvrijeme i zgoditkom se vratili u utakmicu ali previse čistih prilika nismo iskoristili da bi uzeli bod ili 3. Imali smo pri 2:1 gredu i par zicera ali na našu nesreću lopta nije htjela u gol. Zadnja dva gola smo primili u zadnjim minutama kada smo krenuli na sve ili ništa. Čestitao bih domaćinu na fer utakmici i zasluženoj pobijedi koja je puno uvjerljivija nego kakvo je stanje bilo na terenu. Hvala i glavnom sudcu na korektnom suđenju.“- trener Donald Družijanić, NK Zvonimir Donja Vrba

NK AMATER SLAVONSKI BROD – NK BATRINA 4:0

U nove prvenstvene izazove krenule su u subotu momčadi Amatera i NK Batrine. U izvrsnom dvoboju bodovi su na kraju ostali na Jelasu, domaćin je na kraju slavio sa 4:0. Već u devetoj minuti susreta Dubac dovodi Amater u vodstvo, a na samom kraju prvog poluvremena prednost domaćina na plus dva diže Arbanas. Svojim drugim pogotkom okitio se Dubac u 56. minuti susreta, te za konačnih 4:0 strijelac je Rukavina tri minute kasnije.

-“Bili smo dominantni svih 90 minuta i zasluženo dobili utakmicu 4:0. Odlična utakmica i puna ritma, zadovoljni smo sa bodovima i vidjet ćemo kako će biti dalje. Današnja utakmica je apsovirana vrlo kvalitetno i vrlo dobro, vidjet ćemo dalje kakvi su protivnici te ćemo se tako i ponašati u idućim kolima. “– Boris Brica, trener Amatera.

“Zbog neiskustva primamo prvi gol, golman nas obranom penala vraca u zivot, nakon sto smo se stabilizirali opet iz krivog izbijanja guramo protivnika u sansu koju iskoristava u zadnjim sekundama prvoga poluvremena. Nismo imali snage za nesto vise. Cestitke protivniku! Sudjenje realno. Mi moramo dignuti glave, puno znoja na treninzima i idemo dalje!“- strateg Batrine, Stjepan Renić.

NK CROATIA TISOVAC – NK OMLADINAC STARO TOPOLJE 1:1

Drugi susret kola također je imao status derbija jer su se u njemu susreli domaćin osvajač Kupa NS Nova Gradiška Croatia iz Tisovca koja je ugostila četvrtoplasirani iz 1.ŽNL Istok NK Omladinac iz Starog Topolja koji je ekipe iznad sebe držao na konopcima do posljednje minute epskog četveroboja na Istoku. Croatia je u pogotkom Vlaovića povela u 31. minuta, a za konačnih 1:1 i bod svakome stijelac je Kokanović u devetoj minuti drugog poluvremena.

“Tisovac čvrsta radna ekipa,oni iskoristili priliku iz prekida i poveli 1-0. htjeli smo se nametnuti, stvorili par šansi u 1.pol ali nema mirnoće u završnici. 2.poluvrijeme nešto bolje,izjednačili ali nismo našli dodatnu energiju da okrenemo rezultat. U zadnjoj minuti profulamo zicer za pobjedu.Imamo sad utakmicu kod kuće da se “bacimo na glavu” i pobjedimo.” -Gabrijel Crnković, Omladinac Staro Topolje