1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorske: Daruvar savladao lidera i smanjio zaostatak na 2 boda

Pobjeda Daruvara 2:1 nad direktnim protivnikom za naslov prvaka Bilogorom obilježila je 18. kolo 1. ŽNL Bjelovarsko-bilogorske, dok je junak trećeplasiranog Hajduka iz Hercegovca bio Luka Slivar postigavši hattrick fenjerašu iz Bereka.

ROVIŠĆE – IVANSKA 1:5

Rovišće je doživjelo neugodno iznenađenje pred svojom publikom budući da su već pune mreže otišli na odmor između dva poluvremena. Raspoloženi su bili nogometaši Ivanske koji se nalaze u donjem dijelu tablice, a u prvom poluvremenu rezultat na semaforu na 0:4 postavili su Petar Špoljarić, Luka Ožegović, Ivan Mavrin i Domagoj Skukan.

U nastavku se ponovno prvi u strijelce upisao Špoljarić, da bi pred sami kraj utakmice domaćini postavili konačnih 1:5 preko Patrika Tomića.

TRNSKI – BILOGORAC (VT) 1:0

Gosti iz Velikog Trojstva zadali su velike muke momcima iz Nove Rače. Mreže su mirovale gotovo cijelu utakmicu i taman kad su nogometaši Bilogorca pomislili kako su napravili dovoljno u osvajanju boda, u 89. minuti ukazao se Mihael Đođ koji je poentirao za Trnski i pobjedu 1:0 svoje ekipe.

KAMEN (S) – RIBAR KONČANICA 1:2

Još jedna utakmica u kojoj su gosti omastili brk odigrana je u Siraču gdje su igrači Ribara savladali Kamen. U vodstvo 0:2 svoju ekipu je doveo Venio Roček s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu, a Filip Kligl je smanjio u 74. minuti na 1:2. U posljednjoj četvrtini utakmice domaćin nije uspio izjednačiti te se tim rezultatom završio ovaj duel.

ZDENKA 91 – BŠK BREZOVAC 1:2

Veliki Zdenci bili su poprište veselja gostiju iz Brezovca. Dok se rezultat nije mijenjao cijelo poluvrijeme, drugo je donijelo puno sadržajniju utakmicu.

Najprije je BŠK došao u vodstvo pogotkom Slavena Orlovića u 58. minuti, a vodstvo je anulirao Jovan Rajak koji se upisao u strijelce za Zdenku 91 u 69. minuti. Filip Fabičević je postigao novi pogodak za BŠK u 77. minuti, a ispostavilo se da je bio i pobjedonosni.

TOMISLAV (B) – HAJDUK HERCEGOVAC 2:4

Pregršt pogodaka viđeno je na utakmici između posljednjeplasiranog Tomislava iz Bereka i Hajduka iz Hercegovca koji se nalazi na 3. mjestu na tablici. I više nego solidan otpor pružili su domaćini, no ipak je Hajduk pokazao zašto je pri vrhu tablice te je u posljednjih 15 minuta utakmice uspio pronaći način do pobjede. Domagoj Bašljan je otvorio golijadu pogotkom u 4. minuti za vodstvo Hajduka 0:1, a Marin Novak je izjednačio na 1:1. U 37. minuti oglasio se Luka Slivar dovevši goste u novo vodstvo 1:2, a tim rezultatom se otišlo na predah.

U nastavku ponovno Novak izjednačuje u 66. minuti, no ovaj put Mateo i rezultat je 2:2. Iako su odolijevali napadima Hajduka, obrana Tomislava kapitulirala je u 76. i 88. minuti, a hattrick je kompletirao Slivar koji se promovirao u apsolutnog igrača utakmice zadržavši pobjedom 2:4 svoju ekipu na samo 2 boda zaostatka za liderom Bilogorom.

BILO – BRESTOVAC 3:2

Bilo je pobjedom na domaćem terenu u Velikoj Pisanici zadržalo sredinu tablice, dok će Brestovac morati drugdje potražiti bodove ne bi li bodovni konto doveli na dvoznamenkasti broj. Strijelci u pobjedi Bila redom su bili Valent Dedaj, Tomislav Biljan i Nenad Kosanović, dok su dva pogotka Brestovca upisali Mihael Šrajber i Ivan Bulić pogotkom u vlastitu mrežu.

DARUVAR – BILOGORA (K) 2:1

Derbi kola odigran je u Daruvaru gdje su snage odmjerile trenutno dvije najbolje ekipe lige, a nakon utakmice više razloga za slavlje imali su nogometaši Daruvara koji su se s ovom pobjedom sasvim približili lideru Bilogori te će u nastavku sezone tražiti što više pobjeda ne bi li sustigli 2 boda zaostatka nad prvim im rivalom za naslov prvaka.

Najraspoloženiji u redovima Daruvara bio je Karlo Karačić koji je već u prvom poluvremenu postigao oba pogotka za domaćine i donio važnih 3 boda u borbi za sami vrh tablice. Još uvijek prva ekipa lige je smanjila rezultat u posljednjim minutama utakmice preko Dine Šuveljka, no vremena za poravnanje rezultata nije ostalo dovoljno te su morali potpisati poraz 2:1.