1. MNL Spartak siguran na vrhu, stravična ozljeda Novka

Završeni su mečevi trećeg kola 1. Međimurske nogometne lige. Spartak je još jednom potvrdio da je glavni favorit za naslov, no njegovu odličnu partiju u ovom kolu zasjenila je situacija s druge utakmice.

Igrač Strahoninca Marcel Novko je zaradio strašnu ozljedu koljena zbog čega je hitna morala intervenirati. Pripadnici medicinske službe uspjeli su mobilizirati njegovo koljeno i odvesti ga u bolnicu, gdje ga najvjerojatnije čeka operacija i zatim dug oporavak. Ovim putem mu želimo brz oporavak i da se što prije vrati na terene.

NK STRAHONINEC – NK SOKOL (V) 2:5

U Strahonincu se dakle odigrao meč u kojem se dogodila gore spomenuta situacija. Susret je svakako bolje otvorio domaćin koji je nakon 26 minuta vodio 2:0 rezultatom. No u 31. minuti dolazi do već navedene ozljede igrača. Meč je prekinut na 15 minuta i nakon što je je Novko prevežen u bolnicu, igra se nastavila. Ova ozljeda očito je uzdrmala igrače Strahoninca koji su 11. i 14. minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena primili dva pogotka. U nastakvu je Sokol bolje otvorio drugi dio utakmice i zabio za vodstvo. Iako su gosti od 45. minute igrali s igračem manje, to ih nije omelo te su iskoristili uzdrmanost domaćina i na kraju slavili s tri pogotka razlike.

NK SPARTAK – NK POLET (P) 2:1

Lokalni derbi ovih dviju ekipa na kraju je pripao domaćinima. Puno dobrih trenutaka, malo nervoze i kartonirani igrači obilježili su utakmicu dvije vrlo dobre momčadi. Poveo je Spartak u 40. minuti preko Dragana Sačera. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor i dogovor za drugi dio. Nakon 15 minuta nastavka igre, gosti izjednačuju preko Fabricija Cruza de Souze. Pobjedu domaćinu donosi Takuto Miki u 80. minuti utakmice.

NK SLOGA ČAKOVEC – NK HODOŠAN 1:5

Hodošan je bez većih problema slavio protiv Sloge u Čakovcu. Gosti su riješili utakmicu u prvom poluvremenu, kad su do 45. minute zabili četiri pogotka. U nastavku su pala još dva gola, jedan sa svake strane. Junak utakmice i igrač koji je svojoj ekipi donio tri boda bio je Zoran Strahija. On je postigao hat-trick i Hodošanu omogućio opuštajući vikend.

NK ZASADBREG 77 – NK HAJDUK BREZJE 4:3

Fantastična utakmica u Zasadbregu odigrala se pred 200 gledatelja. Domaćin je dvaput vodio, gosti su se dvaput vraćali i zatim poveli, da bi na kraju ipak Zasabreg slavio. Poveli su domaćini u sedmoj minuti iz kaznenog udarca. Uspješan realizator bio je Filip Rodinger. Davor Buhanec u 28. minuti vraća stvari na početak, no tri minute kasnije Miroslav Lisjak vraća vodstvo domaćinu. U 43. minuti Hrvoje Buhanec ponovno izjednačuje rezultat. U drugom je dijelu meča Hajduk bolje krenuo. Vinicius Almeida Moreira zabio je u 61. minuti za prvo i jedino vodstvo gostujuće momčadi. Ipak, u 78. Florijan Rodinger vraća stvari u egal, da bi minutu kasnije Tomas Makar riješio pitanje pobjednika.