1. MNL Čak devet golova i dva hat-tricka pala su u Strahonincu

Buran raspored od tri utakmice u tjedan dana stigao je svom kraju u 1. Međimurskoj nogometnoj ligi. Odigrani susreti igrali su se tijekom dva vikend dana u različitim vremenskim uvjetima. Subotnji dvoboji obilovali su kišama i natopljenim terenima, dok su oni nedjeljeni ipak uvidjeli koju zraku sunca.

NK STRAHONINEC – NK KRALJEVČAN 38 4:5

Fantastična utakmica odigrala se u Strahonincu. Devet pogodaka, dva hat-tricka, dva kaznena udarca i preokreti obilježili su najbolju utakmicu šestog kola. Poveli su domaćini iz penala u devetoj minuti susreta preko Tomislava Šafarića. Gosti su izjednačili u 20. zahvaljujući golu Emanuelu Šegoviću, no Strahoninec odlazi na odmor s prednošću od dva pogotka nakon što su u 38. i 45. minuti zabili Luka Lađević i Šafarić.

Nakon odmora je Kraljevčan ubacio u veću brzinu kako bi pokušao smanjiti zaostatak i doći do remija. Ne samo da su igrači uspjeli u tome, već su u potpunosti preokrenuli rezultat. Prvo je Šegović iz jedanaesterca zabio u 51. minuti za 3:2, zatim je u 56. Ante Kuljiš anulirao prednost domaćina, da bi u 65. gosti došle do svoje prve prednosti na utakmici. Hat-trick je kompletirao Šegović. U 83. minuti Kraljevčan dolazi do svog petog pogotka. Strijelac je bio Yutaro Funami. Duboko u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Šafarić je došao do svog trećeg pogotka na utakmici i smanjenja vodstva na 4:5, no rezultat se više nije mijenjao.

NK POLET (P) – NK HAJDUK BREZJE 4:1

Polet je na domaćem terenu napravio upravo ono što se od njega očekuje – opravdao ulogu favorita i svladao Hajduka. Poletjeli su domaći igrači od samog početka susreta. Ivan Deglin zabio je gol u 15. minuti susreta za vodstvo svoje momčadi. U 45. minuti Karlo Mesarić izjednačava i tu staju sve Hajdukove nade za boljim rezultatom. U drugom dijelu Fabricio Cruz de Souza povećava prednost domaćih na 2:1. U 65. minuti Hajduk ostaje s igračem manje nakon što je Edvin Ambruš isključen zbog drugog žutog kartona. Polet utakmicu zatim mirno privodi kraju i osigurava pobjedu s još dva pogotka. Prvi je pao 71. preko Miše Palfija, a drugi u 79. minuti. Tada je strijelac ponovno bio Deglin.

NK SPARTAK – NK ČSK 5:2

U Maloj Subotici je Spartak opravdao ulogu favorita i potvrdio zašto je prvoplasirana momčad prvenstva. Ni u jednom trenutku nije bio upitan krajnji rezultat. Pet različitih strijelaca osiguralo je nova tri boda domaćinu. Denis Halić zabio je za 1:0 u 17. minuti iz jedanaesterca. Na 2:0 je autogolom povisio Ivan Židov u 31. minuti. Četiri minute kasnije novi pogodak u režiji domaće momčadi. Ovog puta je uspješan realizator bio Marko Blažona. Već u 37. novi pogodak, no na suprotnoj strani.

Gosti su smanjili rezultat na 3:1 pogotkom Damjana Habuša. Četiri minute kasnije i četvrti pogodak u mreži ČSK-a. Stijelac je bio Mario Medved. Rezultatom 4:1 otišlo se na odmor, a već u prvih pet minuta nastavka pada novi gol. Aldin Begović je smanjio prednost domaćina na 4:2, no u 73. konačni je rezultat postavio Mateo Orehovec i potvrdio kvalitetnu pobjedu svoje momčadi.