1. Međimurska ŽNL: Spektakl od 9 golova Zasadbrega 77 i Hodošana

Ljepoticu kola odigrali su Zasadbreg 77 i Hodošan, a publika je bila počašćena golovima od početka do kraja utakmice u kojoj je na kraju 5:4 slavio Zasadbreg 77 koji je ovom pobjedom zasjeo na 3. mjesto na tablici. Venera PMP je ostala neporažena u okršaju s liderom lige Dubravčanom iz Donje Dubrave. 20. kolo obilježilo je i čak 5 neriješenih susreta u 7 odigranih utakmica, bodovi su se dijelili šakom i kapom.

OMLADINAC NOVO SELO ROK – PLAVI (P) 3:3

Susret ove dvije momčadi bolje je otvorio domaćin, a za vodstvo 2:0 pobrinuo se Noa Medved (4′, 31′). Plavi iz Peklenice smanjili su zaostatak na 2:1 u 41. minuti, a strijelac je bio Maksim Mutvar.

U nastavku je Plavi anulirao prednost Omladinca na 2:2 preko Roberta Jezernika u 79. minuti, a Deni Lukman je odgovorio pogotkom u 86. minuti za vodstvo domaćina 3:2. No da su gosti tvrd orah dokazali su novim izjednačenjem preko Krunoslava Erdelje u 90. minuti kada su se po posljednjem zvižduku igrači Omladinca morali zadovoljiti bodom.

VENERA PMP – DUBRAVČAN (DD) 0:0

Posjetioci utakmice u Svetom Juraju na Bregu ostali su zakinuti za pogotke iako su akteri bili nogometaši s vrha tablice. Obje ekipe stvorile su nekolicinu izglednih prilika, no mreže su mirovale cijelu utakmicu. Veneri PMP je ovaj rezultat donio pad na 4. mjesto, dok je Dubravčan siguran na vrhu tablice sa 6 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Kraljevčana 38.

SOKOL (V) – TRNAVA 3:1

Sokol iz Vratišineca uspješno je položio domaću utakmicu protiv Trnave. Miroslav Lisjak odveo je utakmicu u mirne vode s brza 2 pogotka (7′, 10′) u mreži Trnave, a poluvrijeme je zaključio Robert Vugrinec pogotkom za 2:1.

Nastavak je donio novi pogodak Sokola, svoju šansu iskoristio je Alen Horvat u 55. minuti postavivši konačan rezultat utakmice 3:1.

STRAHONINEC – ČSK 2:2

Podjela bodova između ove dvije momčadi najpošteniji je ishod utakmice obzirom na prikazanu igru. Prvi dio utakmice pripao je domaćinu, dok je u drugom dijelu ČSK poboljšao svoj nastup te uspio nadoknaditi 2 pogotka zaostatka. Filip Žunić bio je dvostruki strijelac za Strahoninec, dok su za goste pogađali Kaito Enomoto i Zvonimir Grabant.

KRALJEVČAN 38 – POLET (P) 2:2

U Donjem Kraljevcu viđeno je također po dva pogotka u mreži obje ekipe. Benjamin Ignjić se upisao prvi i zadnji na semafor, dok su Kraljevčani pogađali preko Dine Novaka i Leona Vlaheka. Kraljevčanu 38 je ovaj bod donio 2. mjesto na tablici.

NAPRIJED (C) – CROATIA OREHOVICA 1:1

Peti neriješeni susret ovog kola odigrali su Naprijed iz Cirkovljana i Croatia Orehovica. Susret je krenuo obećavajuće budući da su po gol postigli do 12. minute, Ivan Ivanušić u 7. za vodstvo gostiju te Bruno Mešnjak za izjednačenje.

Ipak, na tome je i ostalo pa su se akteri i posjetioci ove utakmice morali zadovoljiti golovima s početka utakmice te podjelom bodova.

ZASADBREG 77 – HODOŠAN 5:4

Pravu nogometnu poslasticu priredili su trećeplasirani Zasadbreg i ekipa sa sredine tablice Hodošan. Golijadu od 9 pogodaka započeo je Dorian Zagorščak Smetiško koji je doveo goste u vodstvo 0:1 u 10. minuti, a popratio ga je Zoran Strahija 3 minute nakon za 0:2. Uslijedio je novi pogodak Hodošana u 30. minuti, strijelac je bio Karlo Zrna i taman kad se činilo da će ovo biti jednosmjerna utakmica, odgovornost je preuzeo igrač domaće ekipe Bruno Šimunković postigavši dva brza pogotka (31′, 35′) za smanjenje rezultata na 2:3. No ni tu nije bio kraj pogocima u prvom poluvremenu, u 45. minuti Zagorščak Smetiško postiže svoj drugi pogodak te odvodi svoju ekipu u vodstvo 2:4 i psihološku prednost pred odmor.

Ipak, ispostavilo se da su domaćini odradili sjajan razgovor na poluvremenu te odlučno ušli u nastavak utakmice. Braća Rodinger Florijan i Filip uspjeli su izjednačiti rezultat na 4:4 u 70. te 79. minuti, a potpuni preokret na opće oduševljenje domaće publike režirao je igrač utakmice Šimunković koji je u 88. minuti kompletirao hattrick i svojoj ekipi osigurao 3 boda te 3. mjesto na tablici.