1. HRL Sjever: Spačva u gostima najavila odlično proljeće, slavonski derbi pripao Požegi

Nakon dugačke zimske pauze, rukometaši u 1. HRL Sjever nastavili su s međusobnim borbama za bodove. Istaknut ćemo ogromnu pobjedu Spačve u Virovitice, ali i tijesnu pobjedu Požege u Slatini.

Đakovo je gostovalo kod Metalca, a domaćini su vrlo dobrim rukometom slavili 32:24. Nakon dobrog početka domaćina, Đakovo se vraća u igru te u prvom poluvremenu igraju gol za golom sa Metalcem. Nakon tijesnog prvog poluvremena, domaćini su pojačali ritam te su odličnom igrom i serijama pogodaka uspjeli uzeti 2 boda na domaćem terenu. Metalac je predvodio dvojac Turkalj-Artić sa 7 pogodaka, dok je najbolji kod gostiju bio Antonio Sivak sa 5 pogodaka.

Virovitica je na svojem terenu ugostila vodeću Spačvu, a gosti su strašnom utakmicom najavili pohod na titulu. Rezultat 12:42 dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Već nakon prvih 10 minuta Spačva je stvorila ogromnu prednost koja je do kraja rasla do velikih 30 pogodaka razlike. Trojac Vašarević-Arsić-Dujmović je zabio po 3 pogotka za domaćine, a raspucanu Spačvu je predvodio odlični Filip Mažurana sa 10 pogodaka.

Slatina je drugi dio sezone otvorila na domaćem terenu protiv Požege, a pogotkom 4 sekunde prije kraja gosti su uspjeli uzeti 2 boda rezultatom 27:28. Odličan susret odigrali su gosti, a dovoljno govori podatak kako Slatina u ovom susretu nije imala nijedno vodstvo. Ipak, bez obzira na stalno vodstvo gostiju, domaćini su uvijek bili u egalu s Požegom. U posljednjoj minuti susreta izjednačio je Lisinski na 27:27, da bi 4 sekunde prije kraja Banović zabio pogodak za konačnu pobjedu Požege. Upravo je Banović bio najefikasniji kod gostiju sa 11 pogodaka, a domaćine je predvodio Greganić sa 10 pogodaka.

Druga momčad Nexea gostovala je u prvom proljetnom kolu kod Siska, a domaćini su slavili 31:27. Vrlo dobro su Našičani krenuli u ovaj susret te su u prvom dijelu imali i lijepu prednost na svojoj strani. Tek u drugom dijelu se bude domaćini, okreću rezultat u svoju korist te tako uzimaju prva 2 boda ovog proljeća. Najbolji kod domaćina bio je Antonio Čunčić sa 9 pogodaka, dok je mlade Našičane predvodio Ivan Petrović sa 7.