1.HRL Sjever: Poraz Đakova i Osijeka, sigurna pobjeda Požege

Nekoliko zanimljivih rezultata dogodilo se ovaj vikend u sklopu 18.kola 1.HRL Sjever za rukometaše. Vodeća momčad prvenstvene ljestvice, Osijek, na gostovanju kod Ivanića doživjeli su drugi poraz ove sezone rezultatom 32:29 (17:15). Već nakon prvog poluvremena vidjelo se da ovo neće biti lagan susret za Osječane jer su domaći rukometaši na predah otišli s prednošću 17:15. Iako su Osječani u drugi dio ušli sa željom za preokretom, to nije bilo dovoljno da se uzdrmaju vrlo razigrani domaćini pa tako 2 boda ostaju u Ivanić Gradu. Najefikasniji kod Osijeka u ovom susretu bili su Josip Repušić i Matej Radović sa 6 postignutih pogodaka, a domaće je predvodio Leon Lukačec sa 9 postignutih pogodaka. Ovim porazom Osijek ima sada prednost od samo 2 boda ispred drugoplasirane Požege, dok je Ivanić na 6.mjestu sa 23 boda. U sljedećem kolu Osijek će na domaćem terenu dočekati Dugo Selo, a Ivanić gostuje kod Maksimira.

Drugoplasirana Požega na domaćem terenu je ugostila Metalac te su opravdali ulogu favorita pobjedom 32:26 (17:14). Iako je Požega bila favorit u ovom susretu, nisu se gosti tek tako predali u Slavoniji. Prvo poluvrijeme je proteklo u egalu, gosti su u jednom trenutku čak i vodili (10:11), a tek krajem prvog dijela domaći rukometaši su napravili osjetniju razliku te su na predah otišli s lijepom prednošću. Nisu se gosti ni u drugom dijelu predali te su uspjeli doći do egala, ali Požežani su opet pokazali svoju kvalitetu te su u posljednjih 15 minuta vrlo sigurno došli do 13.pobjede ove sezone. Najefikasniji domaći igrač bio je Ivan Antunović sa 9 pogodaka, a goste je predvodio Luka Pandža sa 6 pogodaka. Ovom pobjedom Požega se približila Osijeku na samo 2 boda zaostatka, a Metalac je 10. sa 14 bodova. Sljedeće kolo za Požegu donosi gostovanje kod Virovitice, a Metalac na domaćem terenu dočekuje Sisak.

Slabiji vikend slavonskih prvoligaša zaključili su rukometaši Đakova, koji su na domaćem terenu upisali poraz od Maksimira rezultatom 29:32 (14:14). Solidno su prvi dio utakmice odigrali domaći rukometaši te su nakon konstantnog izmjenjivanja u vodstvu na predah otišli u egalu. U drugom dijelu su gosti podignuli rukomet u brzinu više te su kroz nekoliko serija s par golova zaredom otišli na neuhvatljivu prednost za Đakovčane te su tako kući odnijeli 2 boda. Uvjerljivo najefikasniji kod Đakova bio je Luka Matačić sa 9 pogodaka, a nevjerovatnu utakmicu za goste je odigrao David Kocen, koji je odigrao možda i utakmicu sezone u 1.HRL te je postigao čak 15 pogodaka. Ovaj poraz ostavio je Đakovo na 8.mjestu ljestvice sa 15 osvojenih bodova, dok je Maksimir Petoplasirana momčad prvenstva sa 24 osvojena boda. Sljedeće kolo Đakovo će odigrati na gostovanju kod Vidoveca, a Maksimir na domaćem terenu dočekuje Ivanić.