1. HRL Sjever: Osma slavlja Spačve i Slatine, peto Požege!

U devetom kolu 1.HRL Spačva iz Vinkovaca i Slatina obilježile su osme prvenstvene pobjede! Spačvi je to pošlo za rukom u ogledu s Nexeom 2 38:27, dok je Slatina slavila u gostovanju kod Rugvice 23:30. Trećeplasirani Maksimir poražen je kod Novog Zagreba 35:32, dok je Požega upisala petu pobjedu svladavši Viro-Viroviticu s 29:30!

Spačva je došla do osme pobjede u susretu devetog kola u kojem su svladali ekipu Nexe 2, kojoj je ovo šesti ovosezonski poraz, a uz njih ima i dvije pobjede  te je trenutačno trinaesta momčad ljestvice. Domaćini su od samog početka kontrolirali susret a već u jedanaestoj minuti vodili su 8:3, da bi ta prednost do poluvremena narasla i na plus jedanaest u jednom trenutku, a na poluvrijeme se otišlo s 20:10.  Drugo poluvrijeme stoga je bilo rutinsko odrađivanje posla, a susret je završen pobjedom Spačve 38:27. Marin Božićević sa sedam pogodaka bio je najučinkovitiji kod Spačve, dok je kod Nexea Karlo Jurić postigao dvanaest pogodaka.

Slatina je do također došla do osme pobjede iz devet susreta svladavši na gostovanju Rugvicu s 23:30. Rugvici je ovo četvrti uzastopni prvenstveni poraz te su trenutno na jedanaestom mjestu ljestvice s učinkom od šest bodova. Slatina je odlično ušla u susret te je u devetoj minuti već na plus pet. Tada se domaćin vraća a na poluvrijeme se otišlo s neriješenim ishodom 12:12. Do 41. minute Rugvica je držala priključak, no onda se postupno Slatina odvaja te privodi susret u svoju korist 23:30. Ivan Čupić kod domaćina postigao je sedam pogodaka, dok je kod Slatine Filip Mataija skupio osam.

Novi Zagreb obilježio je četvrto ovosezonsko slavlje svladavši na domaćem parketu Maksimir Pastelu, koji je s ovim porazom na trećem mjestu s dva boda manje od vodećeg dvojca, a konačni rezultat iznosio je 35:32. U prvom poluvremenu i većem dijelu drugoga u  izjednačenom susretu domaćini su u posljednjih par minuta uspjeli doći do prednosti od par pogodaka koju su zadržali do konačnih plus tri, 35:32   Hrvoje Capan s osam pogodaka bio je najefikasniji kod Novog Zagreba, dok je kod gostiju sedam pogodaka postigao Marko Mađerić.

U susretu između Viro Virovitice i Požege domaćini su u četrnaestoj minuti već imali plus sedam pri rezultatu 11:4, no ta se prednost potpuno istopila na samom  početku drugog poluvremena. Kako je utakmica tekla kraju tako su se gosti sve do sedam minuta prije kraja uspijevaju odvojiti na čak plus pet, nakon čega su domaćini uspjeli smanjiti zaostatak 29:30, ali do potpunog povratka nisu došli.  Leon Dujmović i Matko Moslavac kod domaćina su postigli pet pogodaka, dok je sedam kod Požege postigao Šimun Banović.

Susret između Siska i Čakovca završen je neriješenim ishodom 29:29. Sisku je to sedmi prvenstveni bod, dok je Čakovec iz u devet kola uprihodio deset bodova. U relativno izjednačenom susretu Sisak je u 35. minuti imao maksimalnih plus četiri, a pred kraj susreta tri minute prije kraja gosti su otišli na plus dva, ali ni to nije bilo dovoljno da netko od momčadi uzme oba boda pa tako su svaki iz ovog susreta zaradili po jedan. Antonio Čunčić s devet pogodaka predvodio je Sisak, dok je kod Čakovca Matej Ćuk postigao jedanaest.

Metalac je došao do treće prvenstvene pobjede svladavši u gostima Dugo Selo 28:33. Gosti su imali rezultatsku inicijativu kroz gotovo cijeli susret, a najveća prednost iznosila je plus devet za goste pri rezultatu 23:31 devet minuta prije kraja. Jakov Neralić kod Dugog Sela postigao je sedam pogodaka, dok je Dominik Artić s devet pogodaka predvodio Metalac.

U vrlo zanimljivom i neizvjesnom susretu u kojem su se susreli Vidovec i Đakovo gosti su u posljednjoj minuti došli su gosti s 27:28. U relativno izjednačenom susretu gosti su se u par navrata uspjeli odvojiti na plus tri, jednom i na plus četiri, ali su se domaćini uspjeli vraćati i uvesti susret u vrlo zanimljivu završnicu koja je protjecala u ritmu gol za gol, a u takvoj igri gosti su uspjeli iščupali svoju ukupno četvrtu prvenstvenu pobjedu. Miljenko Melnjak s osam pogodaka predvodio je Vidovec, dok je za Đakovo šest pogodaka postigao Mario Goluža.