1. HRL Sjever: Maksimir svladao Spačvu, Slatina sigurna protiv Siska!

U osmom kolu 1. HRL Sjever u muškoj konkurenciji Maksimir je obilježio vrlo vrijednu pobjedu u direktnom dvoboju za vrh tablice svladavši Spačvu 35:34, dok je Slatina sedmom prvenstvenom pobjedom nad Siskom 38:29 bodovno izjednačena s liderima ljestvice!

U derbi susretu osmog kola snage su odmjerile momčadi Maksimir Pastela i do ovog kola neporaženi prvenstveni lider Spačva iz Vinkovaca. Gosti iz Vinkovaca bolje su ušli u susret te u petnaestoj minuti odlaze na plus četiri pri rezultatu 6:10. U nastavku prvog poluvremena domaćin okreće susret u svoju korist te na poluvrijeme odlazi s prednošću od 18:16.  U drugom poluvremenu gledali smo iznimno izjednačen susret te se u ritmu gol za gol ušlo u posljednjih pet minuta u kojima je Maksimir minutu prije kraja otišao na 35:33, Spačva je uspjela smanjiti zaostatak na jedan razlike, ali nisu uspjeli doći do eventualnog boda te je susret završen s minimalnom prednošću Maksimira 35:34. Marin Tomšić predvodio je domaćine do pobjede s trinaest pogodaka, dok je kod Spačve najefikasniji bio Filip Mažurana s jedanaest.

Slatina je u osmom kolu obilježila sedmu prvenstvenu pobjedu te je sada jedna od tri ekipe na diobi prvog mjesta prvenstvena ljestvice. U ovom kolu svladali su Sisak s 38:29. No, nije sve bilo tako jednostavno za Slatinu kao što bi to rezultat sugerirao. Gosti su bolje ušli u susret te su u jedanaestoj minuti imali čak i plus tri pri rezultatu 4:7, no ta se prednost brzo istopila te se na poluvrijeme odlazi s 15:15. Sve do zadnje četvrtine susreta gosti su držali rezultatski priključak, no serijom 14:5 Slatina pri kraju susreta rješava pitanje pobjednika s konačnih 38:29. Kod domaćina po osam pogodaka su postigli Marin Greganić i Ivan Repić, dok je kod Siska s pet pogodaka najefikasniji bio Antonio Jurković.

Rukometaši Požege došli su do svoje četvrte prvenstvene pobjede svladavši Vidovec 40:35. Pretkraj prvog poluvremena Požega se odvojila na četiri pogotka prednosti, da bi u 42. minuti prednost domaćina narasla na osam golova prednosti. Uz minimalne oscilacije, Požega je držala prednost te na kraju slavila s 40:35. Najefikasniji kod Požege bio je Karlo Grgurić koji je mrežu protivnika tresao sedam puta, dok je kod gostiju Miljenko Melnjak postigao devet pogodaka.

U jedinoj utakmici bez pobjednika remizirali su sedmoplasirano Đakovo sa susretom manje i šestoplasirani Novi Zagreb. Đakovo je izvrsno ušlo u susret te je već u dvanaestoj minuti Đakovo došlo na plus pet (13:8), no na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću Đakova 18:17. U ritmu gol za gol praktički se igralo do samog kraja susreta,a posljednji gol nakon čega se mreže više nisu tresle izjednačujući je gol Novog Zagreba dvije i pol minute kraja za konačnih 36:36. Mario Goluža kod Đakova postigao je šest, dok je četrnaest pogodaka kod gostiju postigao David Kocen.

Iznimno napeto bilo je i u susretu Čakovca i Dugog Sela gdje su minimalnu ali vrijednu pobjedu izborili gosti s konačnih 32:33. U ovom susretu do prve izražajnije prednosti od tri pogotka gosti su došli početkom drugog poluvremena, no ta se prednost kroz poluvrijeme istopila pa se u ritmu gol za gol igralo posljednjih osamnaest minuta,a u takvom raspletu situaciju jedan gol je bio presudan i to onaj Brauta za konačnih 32:33 dvadeset i sedam sekundi prije kraja susreta. Karlo Zadravec bio je najistaknutiji kod domaćina s dvanaest, dok je sedam kod gostiju postigao Jakov Neralić.

Metalac je došao do svoje treće prvenstvene pobjede svladavši s 29:23 Viro-Viroviticu. Uraganski ulazak u susret Metalca doveo je domaćine u prednost od plus osam u dvadesetoj minuti susreta. Prednost je u jednom trenutku rasla i na devet, zatim Virovitica uspijeva smanjiti na šest pogodaka razlike, ali bez ozbiljnije ugroze za konačni rezultat koji je na kraju iznosio 29:23. Sedam pogodaka kod Metalca postigao je Adrian Turkalj, koliko i Leon Dujmović kod Virovitičana.

Nexe 2 sa susretom manje došao je do druge prvenstvene pobjede svladavši Rugvicu 36:28.  Domaćin se pretkraj prvog poluvremena prvi put odvaja na značajniju razliku od plus šest, a u 50. minuti Nexe je došlo i od prednosti od jedanaest razlike te u mirno privedenoj utakmici kraju slavili su pobjedu s konačnih plus osam. Dominik Liščić postigao je deset pogodaka kod Nexea, dok je četiri kod gostiju postigao Tian Borovec.