1. HRL Sjever (M): Spačva na sedam od sedam, Slatina nastavlja s odličnim igrama!

Odigrano je svih sedam susreta sedmog kola 1. HRL Sjever! Spačva je uvjerljivom predstavom došla do sedme pobjede, ovaj puta s plus 15 nad Đakovom, dok su Slatina i Maksimir pobjedama u ovom kolu ostali na dva boda zaostatka za liderom ljestvice! U zaostalom susretu petog kola Slatina je slavila na gostovanju kod ekipe Maksimira!

Spačva iz Vinkovaca došla je do sedme pobjede u sedam susreta svladavši na domaćem parketu Đakovo rezultatom 35:20. Spačva je do prvog značajnijeg odvajanja došla već u desetoj minuta kada je bilo 5:1, nakon čega se gosti djelomično konsolidiraju do novog naleta Spačve koja na odmor odlazi s 18:9. U drugom poluvremenu sličan scenarij i postupno dizanje prednosti domaćina do konačnih 35:20 za sedmu prvenstvenu pobjedu Spačve. Kod domaćina najefikasniji su bili sa sedam pogodaka Marin Marić i Tin Kuže, dok je kod Đakova sa šest pogodaka najefikasniji bio Ivan Vulić.

Slatina je u gostujućem ogledu s ekipom Nexe 2 došla do svoje ukupno šeste ovosezonske prvenstvene pobjede, na kraju s konačnih 24:29. Gosti su bolje ušli u susret te držali prednost od jednog i dva gola razlike sve do prvog odvajanja iza dvadesete minute kada prednost raste i na sedam pogodaka do kraja poluvremena, te se na odmor odlazi s plus šest gostiju. U drugom poluvremenu domaći Nexe se pokušavao probiti ispod minusa od pet pogodaka, no no više od toga nisu mogli te je Slatina mirno privela susret kraju s konačnih 29:24. Kod domaćina najefikasniji je bio Stjepan Javorček sa šest, dok je Slatinu s devet pogodaka predvodio Marin Greganić.

U zaostalom susretu petog kola Slatina je s 36:29 slavila na gostovanju kod Maksimira. Martin Tomšić sa sedam pogodaka bio je najefikasniji kod Maksimira, dok je Slatinu do pobjede predvodio Ivan Repić s devet pogodaka.

U dvoboju Rugvice i Maksimira bilo je puno zanimljivije. U prvom poluvremenu prednost se izmjenjivala s jedne na drugu stranu sve do zadnje četvrtine utakmice kada Rugvica posustaje te Maksimir dolazi na plus četiri, Rugvica se još jednom vraća ali samo na minus 2 ali u završnici Maksimir ostaje miran te dolazi do šeste pobjede rezultatom 31:34. Tian Borovec kod Rugvice postigao je trinaest pogodaka, dok je deset kod gostiju postigao Martin Tomšić.

Čakovec je došao do svoje četvrte prvenstvene pobjede svladavši s 28:19 Viro Viroviticu.  Gosti iz Čakovca konce igre preuzeli su pred kraj prvog poluvremena kada su otišli do prednosti od plus sedam na poluvremenu, a tu prednost održavali su do kraja susreta svladavši domaćina s konačnih plus 9. Matko Moslavac bio je najefikasniji kod Virovitičana sa šest pogodaka, dok je kod Čakovca osam postigao Vjeran Toplek.

Dvoboj  Novog Zagreba i Požege također je bio uzbudljiv, a kroz cijelo prvo poluvrijeme prednost je održavao Novi Zagreb. Domaćini su držali i prednost od tri pogotka koja se postupno topila početkom zadnje četvrtine susreta. Gosti prvi put prelaze u vodstvo u zadnjih deset minuta susreta te u zadnjih pet minuta prelamaju susret na svoju stranu za treću ovosezonsku pobjedu Požege s konačnih 26:29. Kod domaćina šest pogodaka postigao je Luka Poplašen, dok je kod gostiju deset pogodaka postigao Vilim Gotal.

U dvoboju Dugog Sela i Siska bilo je napeto u posljednjim minutama, te se Siščani s punim plijenom vraćaju doma. U susretu u kojem su gosti imali rezultatsku inicijativu u prvom poluvremenu, domaćin se uspio sredinom drugom poluvremena vratiti u susretu te se u ritmu gol za gol prednost vrtjela na strani Siska sve do samog kraja susreta kada Dugo Selo smanjuje na 32:33, ali do eventualnog boda nisu uspjeli doći. Renato Braut s osam pogodaka bio je najefikasniji kod domaćina, dok su Matija Balija i Dorian Pijalović kod Siska postigli šest pogodaka.

Do treće pobjede došao i je Vidovec, koji je u domaćem ogledu svladao Metalac s 35:25. Prvo veće odvajanje domaćini su odradili pred kraj prvog poluvremena, a na poluvrijeme se otišlo s plus pet domaćina. Vidovec je i drugo poluvrijeme nastavio s igrom s kraja prvog poluvremena te mirno priveo susret kraju s konačnih plus deset. Mihael Pleš kod domaćine bio je najefikasniji sa sedam pogodaka, dok je kod gostiju Adrian Turkalj postigao sedam.