/Zvijezde slavile na bučkom turniru HUMANITARNI SPEKTAKL U BUKU
IMG_0519

Zvijezde slavile na bučkom turniru HUMANITARNI SPEKTAKL U BUKU

Danas je u Buku održan veteranski humanitarni turnir na kojem su sudjelovale Humane zvijezde Hrvatske, veterani Livna, branitelji 123. brigade te veterani BSK-a.

Ranije tokom dana u prostorijama Gradske knjižnice i čitaonice u Pleternici održan je domjenak za sve sudionike, nakon čega su se gosti uputili i u Svetište Gospe od suza gdje su se zajednički pomolili. Prije samog početka turnira predstavnici svih sudionika su položili vijenac i zapalili svijeće na mjesnom groblju u Buku za poginulog branitelja iz tog mjesta Tomu Perića i sve preminule branitelje.

IMG_0429

U prvom polufinalu nakon sjajne utakmice Zvijezde i BSK su odigrali neodlucenih 4:4. U prvom poluvremenu domaći su bili bolji i imali vodstvo 4:2 ponajviše zahvaljujući odlično raspoloženom Oliveru Hrmiću koji se i pobrinuo za najljepši potez čitavog turnira kada je u stilu pravog Ronalda prodao “bicikl” vrataru Zvijezda Zoranu Zekiću, poslao ga po ćevape i ušetao u mrežu. Vezano za trenera Osijeka valja istaknuti da je sudjelovanjem na ovoj akciji shvatio da Malenica ne zaslužuje kritike ako mu se i potkrade nekakva greškica. U drugom poluvremenu Goran Vlaović, Srđan Lakić, Leo i društvo su dodali gas, brzo došli do izjednačenja nakon čega su se domaći zabarikadirali i izdržali do kraja pa su Zvijezde prolazak u finale izborile nakon jedanaesteraca. Inače, kada je Miroslav Žitnjak vidio Zekićeve vratarske kvalitete odlučio je ne riskirati poraz i sam stao na vrata i uspio dovući momčad do pobjede.

IMG_0553

U drugom polufinalu zabarikadirali su se i jedni i drugi, Livno je imalo nešto više od igre ali do pogotka nisu došli. Nakon čitave utakmice bez pogodaka, kod jedanaesteraca nitko nije uspio promašiti sve do pete serije kada je vratar Livna zaustavio udarac Gorana Vrgoča i odveo svoju ekipu u finale.

IMG_0713

U susretu za treće mjesto sastali su se 123. Brigada HV-a i domaći veterani. Nakon prvog poluvremena domaćin je imao minimalnu prednost, a vojnici su pokazali maksimalnu upornost i doslovno u posljednjoj sekundi došli do izjednačenja. S obzirom na humanitarni i prijateljski karakter turnira vrlo brzo je pao dogovor da neće biti izvođenja jedanaesteraca nego da ove dvije ekipe dijele treće mjesto.

IMG_0617

U finalnom susretu Humane zvijezde imale su dominaciju tokom čitave utakmice ali su Livnjaci dugo odoljevali, sve do same završnice kada su skrivili kazneni udarac kojeg je u pogodak i pobjedu pretvorio Srđan Lakić. Nakon toga Livno je dalo sve u napad, bili su u dvije opasne situacije ali na njihovu žalost nisu uspjeli doći do poravnanja. U posljednjoj minuti utakmice popularni pjevač Amir Kazić Leo je glavom pogodio za 2:0 što je dakako bio i konačni rezultat finala.

Nakon turnira u mjesnom domu u Buku domaćin je ugostio sve sudionike turnira ta zahvalio na dolasku i pomoći u ovoj lijepoj humanitarnoj akciji.