/Županijski košarkaški derbi priprao Rekord timu ORIOVČANI S 91:68 BOLJI OD BROĐANA
KK Rekord Tim - KK Slavonski Brod 1946 - igra

Županijski košarkaški derbi 11. kola Druge lige – istok koji se igrao u Oriovcu između Rekord Tima i Slavonskog Broda 1946 pripao je domaćinu. Na kraju je momčad Darka Krištije slavila uvjerljivu pobjedu s 91:68 te je na taj način nadoknadila minus iz prve utakmice. Tada je na Vijušu bilo 91:77 za slavonskobrodske košarkaše.

Za razliku od utakmice iz prvog dijela obje ekipe nastupile su u nešto izmijenjenim sastavima. Doduše, Rekord Tim je jači za Marka Karlovića koji se nakon prvoligaša Vrijednosnica Osijek otisnuo u Švicarsku iz koje se ove zime vratio u svoju županiju. S druge strane nije bilo operiranog Darka Pezera kao i Darka Končića koji zbog poslovnih obaveza više neće igrati za Brođane. Najzaslužniji za pobjedu košarkaša Slavonskog Broda 1946 protiv Rekord Tima u prvoj utakmici na Vijušu bio je Matej Kljaić koji danas nastupa za Premijerligaša iz Kaštela. U takvom odnosu snaga Oriovčani su bili favoriti za pobjedu što su na kraju i opravdali.

Nakon početnog vodstva košarkaša Slavonskog Broda 1946 od 2:0, domaći do 6. minute preokreću i imaju prednost od 14:4. Međutim, tu su i stali te su Brođani ne samo stigli, već su nakon prve četvrtine došli do vodstva od 18:16. U drugoj dionici je Rekord Tim proigrao te je na krilima braće Karlović na poluvremenu imao lijepih 46:31. Gdje su stali u drugoj, Oriovčani su nastavili i u trećoj četvrtini nakon koje su imali velikih 71:48 te su gotovo riješili pitanje pobjednika. Otvorio se domaćinu šut za tricu te su ih ukupno ubacili 11 što im je 4. minute prije kraja donijelo najvećih 88:58. Do kraja su igrači trenera Norca uspjeli malo ublažiti razliku na konačnih 91:68.

Kod Rekord Tima je Matej Karlović postigao 29 koševa uz 5 trica, dok je Marko Karlović imao 20 ubačaja te 3 pogođene trice. Uz njih je Bruno Čelebija dao 13, a Filip Grgić 10 koševa. U sastavu Slavonskog Broda 1946 je Krešimir Bradić postigao 23 poena uz 5 trica, dok je Svan Stojsavljević ubacio 12, a Stefano Čiča 10 koševa.

Na ljestvici je Rekord Tim na 3. mjestu s omjerom 6 pobjeda i 3 poraza, dok je Slavonski Brod 1946 na 6. poziciji s učinkom od 4-5. U slijedećem 12. kolu Druge lige – istok Oriovčani će na gostovanje u Vinkovce, dok će Brođani na Vijušu ugostiti Županju.

Tekst & foto: Josip Šebalj