/Županijski derbi pripao nogometašima Oriolika NAKON OSVOJENOG KUPA ORIOVČANI DOBILI I UTAKMICU ZA PRESTIŽ U ŽUPANIJI
oriolik fb

U posljednjem kolu u Trećoj HNL – sjeveroistok Županijski derbi u Oriovcu igrali su domaći Oriolik i Marsonia. Obje ekipe u ovom susretu nisu imale nikakav rezultatski imperativ, već se igalo samo za međusobni prestiž. Niti na ljestvici Oriovčani s pobjedom nisu mogli preskočiti Brođane, dok je ekipa trenera Dujića bila bez najboljeg strijelca Gorana Jurića. S druge strane izostali su: Marko Čanić, Dajan Šimac, Luka Garić i Marin Begić.

Prije početka Županijskog derbija nogometaši Oriolika pozdravili su gledatelje s osvojenim peharom pobjednika kupa. Zbog te činjenice nekako su se u Marsoniji nadali da će taj susret protiv novogradiške Sloge malo utjecati na Crvene. To se tijekom svih 90. minuta nije osjetilo s obzirom da je Oriolik nakon odlične igre došao do zaslužene pobjede s 3:1. Premda je Marsonia imala vodstvo u prvom poluvremenu i svoje prigode, domaći su u nastavku napravili preokret za pobjedu s kojom su zaključili uspješnu sezonu.

Županijski derbi između Oriolika i Marsonije opravdao je sva očekivanja pred više od 300 ljubitelja nogometa koji su imali što vidjeti. Prvi je za domaće u 10. minuti zaprijetio Jašarević, ali je na golu gostiju taj pokušao zaustavio mladi 16.-to godišnji kadet Karlo Krijan. Ubrzo Marsonia ima vodstvo. Igrala se 18. minuta kada je Sivrić iz slobodnog udarca uposlio Mišića koji se sjurio u kazneni prostor domaćih i onda precizno pogodio suprotni kut nemoćnog Hercega za svoj 6. gol u sezoni s kojim je Marsonia došla u vodstvo od 1:0. Do poravnanja je Oriolik mogao u 33. minuti kada je Lucić ubacio pred gol, Stubičan je prebacio do Majstorića koji nije precizan. Samo 2. minute nakon toga nova velika prigoda za Crvene. Udarac Jašarevića odbija Krijan do Majstorića koji se nije najbolje snašao iz neposredne blizine.

Sve te promašaje mogao je u 36. minuti kazniti najbolji strijelac gostiju Gudelj koji se oslobodio vratara Hercega, ali nije pogodio prazan gol. Tako je Marsonia na poluvrijeme otišla s vodstvom od 1:0, dok je Oriolik imao niz prigoda koje nije pretvorio u golove zahvaljujući mladom Krijanu koji je u pojedinim situacijama imao i malo sreće. Zato se u drugom poluvremenu Crvenima sve otvorilo. Do zasluženog poravnanja momčad trenera Dujića dolazi u 56. minuti kada je na ubačaj Mijića pred golom sada precizan Majstorić za 1:1. Taj pogodak dao je veliko samopouzdanje nogometašima Oriolika kojima nije dugo trebalo za preokret. Samo 3. minute nakon toga sada je Stahović pronašao glavu Majstorića koji je još jednom točan te iz blizine svojim 9. golom u prvenstvu matira nemoćnog Krijana za 2:1. Sve nade Marsonije u moguće poravnanje potonule su u 69. minuti kada je isključen Radić, a do kraja je Barišić golom u 80. minuti nakon još jedne asistencije Stahovića potvrdio pobjedu Oriolika nad Marsonijom s 3:1.

Za Oriolik je protiv Marsonije to bila 10. pobjeda u prvenstvu za plasman na 10. mjesto na ljestvici sa 40 bodova što je najviše od kako se natječu u ovom rangu natjecanja. S druge strane Bijelo – crne 12. poraz u sezoni ostavio je na 7. mjestu na kojem su zaključili ovogodišnje prvenstvo. (Josip Šebalj)