/Želja kluba iz Oprisavaca u nastavku sezone je zadržati sadašnju poziciju ZADRUGARU BEZ TREPŠIĆA TEŠKO U NASTAVKU SEZONE
NK Zadrugar (Oprisavci) - polusezona i nastavak

Nogometaši Zadrugara iz Oprisavaca nakon prvog dijela prvenstva u Prvoj Županijskoj ligi nalaze se na 5. mjestu s 18 bodova koliko imaju i ekipe iz: Gornje i Donje Vrbe te Rešetara. Između ta 4 kluba momčad iz Oprisavaca ima najbolju gol razliku od 24:15, dok oni samo bod bježe Graničaru iz Brodskog Varoša. Preme tome, jako je mala razlika od gornjeg dijela tablice i sredine. Tijekom 13 utakmica ove jeseni Zadrugar je zabilježio 5 pobjeda, 3 neodlučenih te je doživio 5 poraza. Momčad koju vodi dugogodišnji igrač Zelenih Siniša Berdalović 4 boda zaostaje za ekipama iz Cernika i Nove Kapele koji drže treće, odnosno 4. mjesto.

Svih 5 pobjeda  Zadrugar je zabilježio na svom terenu protiv ekipa iz: Nove Kapele, Bukovlja, Donji Andrijevaca te Gornje i Donje Vrbe. Po bod iz Oprisavaca osvojili su sastavi iz Sibinja i Batrine, dok je Zadrugar od 18 bodova, čak 17 osvojio na domaćem terenu. Jedini bod osvojen je u Rešetarima kod Budućnosti. Od 5 poraza čak 4 bila su s minimalnim rezultatom i to u: Sikirevcima, Brodskom Vinogorju, Gundincima i na Jelasu, dok je najteži gubitak bodova bio s 3:0 u Cerniku od tamošnje Mladosti. Sa 15 primljenih golova Zadrugar uz vodeće Amater i Batrinu ima najbolju obranu lige u kojoj je kapetan ekipe Tomislav Degmečić.

Tomislav Degmecic

Trener Berdalović s pripremama je počeo 23. siječnja, a na popisu ima 20 igrača. Od momčadi iz prošle jeseni nedostaje samo najpoznatije ime, bivši napadač Marsonije Krešimir Trepšić koji je igrao u prvih 8. kola te je s 10 golova trenutno najbolji klupski strijelac. Novih imena u Zadrugaru nema, dok je njihova želja pokušati u nastavku prvenstva zadržati postojeću poziciju.

Do sada je Zadrugar odigrao jednu pripremnu utakmicu u kojoj je na pomoćnom terenu Stadiona „Stanko Vlainić – Dida“ protiv Željezničara s 2 gola Luke Terzića odigrao bez pobjednika 2:2. Prošli vikend trebalo se igrati protiv Dubrave iz Zadubravlja, ali je zbog snijega ta utakmica odgođena. Novu sastav iz Oprisavaca ima sutra protiv Sloge iz Jaruga, dok će do početka nastavka prvenstva i gostovanja u Novoj Kapeli, momčad Siniše Berdalovića igrati protiv klubova iz Klakara i Strizivojne. (Josip Šebalj)