/Žaper zabio za bod na Rujevici ODLIČAN DERBI RIJEKE I OSIJEKA
20190818_215539

Žaper zabio za bod na Rujevici ODLIČAN DERBI RIJEKE I OSIJEKA

Odličnu utakmicu odigrali su Rijeka i Osijek na Rujevici u derbiju 4. kola HNL-a i u konačnici objektivno osvojili svaki po bod.

RIJEKA – OSIJEK 1:1

RUJEVICA, 4832 gledatelja

Strijelci: 1:0 Čolak (34), 1:1 Žaper (87)

RIJEKA: Prskalo – Smolčić, Escoval, Župarić, Raspopović – Velkovski – Vuk, Halilović, Bušnja, Murić – Čolak

Trener: Igor Bišćan

OSIJEK: Ivušić – Majstorović, Šutalo, Škorić – Kleinheisler, Lopa – Bočkaj, Žaper, Šorša – Mance, Marić

Trener: Dino Skender

Iako je Bišćan odmarao nekoliko važnih igrača za dvoboj s Gentom nije se to vidjelo u prvom poluvremenu, nije Osijek uspio zagospodarili terenom kako bi se očekivalo. Vrlo dinamičnu igru obje momčadi u 34. minuti u prvi pogodak pretvorio je Antonio Čolak. Vrlo brzo u odličnoj prigodi za poravnanja našao se Marić ali je Prskalo padom u noge spasio svoju mrežu. U drugom poluvremenu, posebice kako se bliži kraj, Osijek je igrao sve bolje i bolje, stezao se obruč oko domaćih vrata. Igrali su Bijelo plavi zaista požrtvovan, da su i izgubili ne bi bilo mjesta prigovorima za zalaganje. Na kraju je ipak stigla nagrada Skenderovoj momčadi, novak Igor Silva je sjajnom po ratnom loptom pronašao Žapera kojem nije bilo teško svladati Prskala za 1:1. Do kraja su i jedni i drugi mogli do pobjede. Najprije je Silva pojurio kroz čitavu obranu Rijeke, malo mu je nedostajalo snage za udarac iako pokušaj nije bio bez opasan, ali Prskalo je to uspio ukrotiti. U posljednjim sekundama utakmice “frka” pred Ivušićem, najprije je on sjajno zaustavio pokušaj Čolaka, a nešto nakon toga Kvržić gromovito pogađa mjesto gdje se spajaju greda i vratnica.

Rijeku u četvrtak očekuje gostovanje kod Genta, a Osijek je ponovno sudionik velikog derbija, na Gradski vrt stiže drugoplasirani Hajduk!