/Zagorac bolji i od Poganovaca BELJEVČANI IZGLEDAJU NEZAUSTAVLJIVO
zagorac 1952

Zagorac bolji i od Poganovaca BELJEVČANI IZGLEDAJU NEZAUSTAVLJIVO

4. prvenstveno kolo u Ligi NS Našice donijelo je dvoboj maksimalnih Zagorca i Poganovaca u koji su gosti krenuli sa 6 bodova zaostatka. Derbi je opravdao očekivanja, bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj je odluka pala u posljednjoj minuti. Zanimljivo je da je na derbiju sudio samo jedan licencirani sudac dok su pomoćnici bili iz publike, a upravo prema jednom od njih idu kritike s gostujuće strane. Poganovcima je sretna bila 13. minuta kada su preko igrača s brojem 13 na leđima, Borisa Rutnika, došli do početne prednosti. 20 minuta prije kraja sreća, odnosno Srećko Jelen okreće utakmicu, najprije pogodivši za izjednačenje, a onda i potpuni preokret u posljednjoj minuti. Srećko je jača amajlija od sretne trinaestice! Ovom pobjedom Zagorac je pobjegao na velikih 5 bodova ispred prvih pratitelja i ne vidimo  kako će mu netko ozbiljnije zaprijetiti s obzirom da su Pogvanovci sada na -9.

Najefikasnija utakmica u 4. kolu bio je dvoboj Martina i Vuke. Domaćin je slavio  na svim poljima, u rezultatskom dijelu bilo je 5:4, u isključenjima 2:1. Druga momčad Vihora do nogu je potukla Brezik postignuvši u gostima 7 pogodaka od čega je 4 potpisao Marijan Kubala. U Nizi je Omladinac bio bolji od Seone rezultatom 6:2, a i u preostale dvije utakmice slavili su domaćini. Lađanska je nadigrala Dinamo, a Lug je bio bolji od Mladosti.