/Vukovarke i Osječanke novim pobjedama drže vrh 2.HRL sjever BARANJKE SLAVILE U SLAVONSKOM BRODU, TEŽAK PORAZ ĐAKOVČANKI
žrk osijek fb

Nakon dva odigrana kola rukometašice Vukovara i Osijeka s maksimalnim brojem bodova se nalaze na diobi  prve pozicije 2.HRL sjever. Vukovarke su minimalnim rezultatom slavile protiv gošći iz Virovitice dok su Osječanke svladale Koku. U regionalnom ogledu u Slavonskom Brodu Baranjke su bile uspješnije, a visok poraz su doživjele Đakovčanke od Podravke.

PODRAVKA LINO – ĐAKOVO  34:18 (15:9)

Koprivnica – Sportska dvorana Fran Galović. Gledatelja: 100. Suci: Željka Cvetko i Tea (Zagreb).

PODRAVKA LINO: Katarina Borac, Hannah Vuljak 2, Elena Popović 2, Ana Sikavica 4, Lana Brkić, Nika Stahija 2, Klara Petričević 6, Lea Franušić 5, Gabriela Vrabec, Tena Petika 11, Vita Domjan 3, Lana Vrabelj, Klara Kokša, Leonarda Sermek. Trener: Filip Turk.

ĐAKOVO: Sara Ćurić, Jelena Barišić, Ana Delić 5, Klara Birtić 2, Antonia Nikolić, Ivana Pejić, Martina Goluža 7, Ena Bogdanović 1, Lucija Beljan 1, Patricia Sastić 2, Inga Dunđerović, Andriana Gilman, Inga Gilman. Trener: Željko Perić.

Đakovačke rukometašice otišle su na  put u Koprivnicu bez četiri standardne igračice čime su njihove šanse za dobrim rezultatom bile puno manje. Izostale su: Lucija Prekačin, Iris Ćurić, Tamara Živković i Maja Mihalina. Uz ovako veliki hendikep Đakovčanke su odigrale solidno prvo poluvrijeme. Iako su „kokice“ povele 5:0, đakovačka ekipa se stabilizirala i sredinom prvoga poluvremena došla do podnošljivih 10:6. U završnici prvoga dijela Podravka Lino došla je do vodstva 15:9 i taj rezultat nikako nije nagovještavao visoki poraz na kraju utakmice.

U drugom dijelu, kod rezultata 17:12, domaće su igračice napravile seriju 5:0 i došle do visokih 22:12. Tada se u potpunosti raspala đakovačka igra, a gošće su najčešće poentirale iz brzih kontranapada. U završnici utakmice na terenu je postojala samo domaća ekipa koja je iz minute u minutu povećavala prednost do konačnih plus 16.

U pobjedničkim redovima najbolji strijelac bila je Tena Petika sa 11 golova, Lea franušić dodala je 5, a Ana sikavica 4 pogotka. U đakovačkim redovima najraspoloženije je bila Martin Goluža sa sedam i Ana Delić s pet postignutih pogodaka.

Nakon dva kola Đakovčanke imaju jednu pobjedu i jedan poraz, a u sljedećem trećem kolu na svom će parketu dočekati ekipu Vukovara. (M.Šola)