/Vukovarke jedine predstavljaju Slavoniju na Final fouru OBA OSJEČKA KLUBA PORAŽENA
žok enna

Odbojkašice Vukovara jedine će predstavljati našu regiju na završnici nacionalnog Kupa. One su to izborile pobjedom nad Splitom, dok su oba osječka kluba nažalost zaustavljena u četvrtfinalu.

Djevojke trenerice Ivane Džamarije su iskoristile prednost domaćeg parketa i ulogu favorita i uz manje probleme zasluženo došle do pobjede i polufinala kupa. Nakon odlična dva uvodna seta i mirnih pobjeda u trećem je došlo do manjeg opuštanja koje su gošće iz Splita spremno dočekale i iskoristile za povratak u utakmicu. To je Vukovarkama bio znak da je opuštanje zabranjeno, ponovno su dodale gas i mirno utakmicu privele kraju u 4. seta. Osječanke su nadu u dobar rezultat temeljile na nešto lošijim igrama Cemexa u Superligi i naravno na svojoj odličnoj formi u Prvoj ligi, no nažalost gošće su se pokazale kao bolja ekipa. Tek u drugom setu Osijek je pokazao igru kakvu gledamo u prvenstvu, no niti to nije bilo dovoljno za osvajanje seta pa se djevojke mogu potpuno koncentrirati na prvenstvo i nastavak savršenog niza!

. OK OLIMPIK – HAOK MLADOST 0:3 (21:25,18:25,13:25)
. ŽOK OSIJEK – OK KAŠTELA CEMEX 0:3 (19:25,26:28,13:25)
. OK ZADAR – HAOK RIJEKA CO 0:3 (21:25,14:25,20:25)
. ŽOK ENNA VUKOVAR – OK SPLIT 3:1 (25:19,25:17,24:26,25:19)

Pomalo iznenađujuće od kupa su se oprostili i odbojkaši Murse koji su poraženi na gostovanju kod Centrometala u Zagrebu. Neizvjesan prvi set otišao je na stranu domaćina koji je na krilima njega lako osvojio i drugi. Osječani su se uspjeli vratiti i smanjiti na 2:1, ali je raspoloženiji domaći sastav u 4. setu ponovno bio koncentriraniji u završnici i zasluženo otišao u polufinale.

. OKM CENTROMETAL – MOK RIJEKA 3:0 (25:19,25:19,25:16)