/Vukovarke bolje od Zadra, Drenova prejaka za Đakovo NASTAVAK SEZONE U PRVOJ LIGI
žok enna vukovar jelena ćirić

Proteklog vikenda nastavljeno je natjecanje u Prvoj ligi za odbojkašice gdje Slavoniju i Baranju predstavljaju odbojkašice Vukovar Enne i Đakovo. U 12. kolu naše djevojke su ostvarile polovičan učinak, Vukovarke su upisale nova 3 boda, a Đakovčanke su poražene od Drenove.

Poraz na domaćem parketu od Drenove je pomalo iznenađujuć, posebno način na koji su Đakovčanke izgubile. Katastrofalno su otvorile utakmicu, samo deset osvojenih bodova u prvom setu sve govori o nastupu Božićeve ekipe. Đakovčanke su propustile priliku da utakmicu učine zanimljivijom jer su tijekom cijeloga seta bile u vodstvu. Odlično su domaće igračice otvorile drugi set, povele su od samoga početka, sredinom seta vodile su 13:8, zatim 15:9 i kada se činilo da će se na semaforu pojaviti izjednačeni rezultat – 1:1, dogodio se preokret. Doduše, Đakovčanke su imale vodstvo pri rezultatu 21:18, i tada su stale. Zaredalo je nekoliko tehničkih pogrešaka, a stvar u svoje ruke preuzela je najiskusnija gošća Ivana Kalebić koja s nekoliko smečeva vraća Riječanke u igru. Pri rezultatu 22:22 gošće osvajaju dva poena i dolaze do 24:22. Domaće igračice smanjuju na 24:23, ali posljednji poen ide nastranu gošći za vodstvo 2:0. Šteta jer Đakovčanke su u drugom setu bile bolje, ali u samoj završnici su posustale i to ih je koštalo poraza. Gubitak drugog seta značio je kraj priče, treći set je ponovno podsjećao na prvi i lako je otišao na stranu gošći.

Vukovarke su teže nego u prvom susretu kada su bile gošće pobjedile Zadar. Tada je bilo glatkih 3:0 za ekipu trenerice Ivane Džamarije, sada je bilo dosta muke da se osvoje sva 3 boda pred svojim gledateljima. Prvi set je donio pravu dramu gdje je na kraju ipak kvaliteta ali i iskustvo presudilo da Vukovarke dođu do prednosti. Osvajanje prvog seta dalo je krila Džamarijinim djevojkama pa je drugi set otišao uvjerljivo na njihovu stranu, a kada se očekivalo mirno privođenje utakmice kraju Zadranke su dodale gas i zakomplisirale čitavu priču, treći set je pripao gošćama. U posljednjem četvrtom setu Vukovarke su ponovno ulovile pravi ritam i riješile ga u svoju korist. Ostale su tako Vukovarke druge, prvi su pratitelj za sada nedodirljivih Brda, nadamo se na zadugo jer sljedećeg vikenda u Splitu slijedi drugi obračun dvije najbolje ekipe Prve lige, nadamo se sa istim ishodom kao i u prvom susretu – slavljem gošći!

45. OK ĐAKOVO – ŽOK DRENOVA 0:3 (10:25,23:25,13:25)
46. ŽOK ENNA VUKOVAR – OK ZADAR 3:1 (26:24,25:15,21:25,25:17)
47. OK BRDA – ŽOK ROCKWOOL 3:0 (25:16,25:6,25:15)
48. ŽOK AZENA VELIKA GORICA – OK KOSTRENA 3:2 (25:18,27:29,18:25,25:15,15:12)