/Vinkovci su na pogon fenomenalnog četverostrukog strijelca Blekića slavili protiv Frankopana VIDNO RASPOLOŽENI MARKO BLEKIĆ JE POSTIGAO SVA ČETIRI POGOTKA ZA VINKOVČANE
marko blekić aurelia fb

Marko Blekić i iznimno loše vrijeme obilježili su utakmicu 11.kola 2.ŽNL NS Vinkovci. Igrači su jedva dočekali kraj utakmice i trčeći pobjegli u svlačionice.

HNK VINKOVCI VINKOVCI-FRANKOPAN ROKOVCI-ANDRIJAŠEVCI 4:2 (3:2)

Vinkovci.Stadion “Lenije” Gledatelja:50-tak-Suci:Ante Kikić-Stari Mikanovci 1.pomoćni: Bruno Jurčević-Novi Mikanovci 2.pomoćni: nema Delegat:Ante Borić-Ivankovo.

Strijelci: 1:0 Blekić u 16.min. 1:1 Hodak u 30.min. 1:2 Delić u 32.min. 2:2 Blekić u 41.min. 3:2 Blekić u 43.min. i 4:2 Blekić u 67 min.

Žutih i crvenih katona nije bilo.

HNK”VINKOVCI” VINKOVCI: Jelinić,Spajić,Šimunović,Stjepanović,Bekavac,Lončar,Grčić,Dujić, (od 46 min.Vuger),Blekić,Nikolić,i Marinić.Trener:Željko Tomašević.

NK “FRANKOPAN” ROKOVCI-ANDRIJAŠEVCI: Đurić,Solga,Muratović, Marino Smolčić (od 46.min.Buconjić),Došen,Marko Smolčić (od 46.min.Rumenović) Hodak (od 84.min.Šebalj) Palijan,Jančić,i Strukar.Trener Antun Perak.

Igrač utakmice:Marko Blekić HNK Vinkovci.

Odigrana je prava prvenstvena a napose fer i korektna utakmica unatoč jakom vjetru i kišovitom vremenu u kojoj se istakao četverostruki strijelac domaćih Blekić. Momčad Vinkovaca povela je u 16.minuti nakon idealnog centaršuta Lončara  sa lijeve strane lopta je došla na 6 metara od gostujućeg gola koju je glavom Blekić pospremio pod gredu nemoćnog vratara gostiju. Frankopan je poravnao u 30.minuti poslije dugotrajne kombinacije u 16-tercu domaćih, a lopta je na kraju završila kod Hodaka koji izbliza matira Jelinića,a samo dvije minute poslije Frankopan prelazi u vodstvo kada se Delić našao sam pred domaćim vratarom i sa nekih 10-tak metara lijevom nogom poslao loptu po zemlji u desnu stranu domaćeg gola. Umalo je Palijan u 40.minuti povećao gostiju, ali je brzopleto pucao s distance pa mu je Jelinić nogom obranio i poslao loptu u korner.Zato su Vinkovci minutu potom tj.u 41.minuti poravnali iskoristivši pomutnju u Frankopanovoj obrani u kojoj Blekić svojim izlaskom pred Đurića šalje loptu  laganim udarcem u lijevu stranu i u malu mrežu.Nesporazum u obrani  Frankopana u 43.minuti iskoristio je Blekić i sa 5 metara sproveo loptu koja jedva prolazi gol crtu za 3:2 kojim završava poluvrijeme.

U nastavku u 66. minuti Blekić izbija sam pred Đurića i loptu sa same gol crte izbija jedan obrambeni igrač gostiju. u 67.minuti brza akcija domaćih u kojoj Blekić postiže svoj četvrti pogodak i postavlja konačnih 4:2 za Vinkovčane. Pokušali su igrači Frankopana izjednačiti pa tako bilježimo oštar šut Jančića sa preko 30 metara ali se lopta odbila od domaće grede u 83. minuti, a lijepu priliku imao je i Hodak u 86.minuti dobro pucajući sa iskosa sa lijeve strane sa 10-tak metara, ali mu je lopta prohujala pored  desne vratnice domaćeg gola.Kraj utakmice igrači su dočekali i trčeći pobjegli u svoje svlačionice zbog velikog nevremena koje je ih pratilo tijekom cijele utakmice,jer su uvjeti za igranje bili na ivici regularnosti. (A.Borić)