/Vihor otpuhao Bedem i odnio bodove s Graca KUBALA JE BIO JEDINI STRIJELAC NA UTAKMICI U IVANKOVU
bedem fb

Kubala je u 30.minuti presudio utakmicu u Ivankovu postigavši jedini pogodak na susretu te tako svojoj momčadi osigurao tri boda i ostavio nadu da mogu dostići vodeću Cibaliju.

BEDEM-VIHOR 0:1 (0:1)

Ivankovo, Stadion “Grac” Gledatelja 150 Suci: Dario Brkić-Požega 5,5 1.pomoćni    sudac: Oliver Hrmić-Požega 2. pomoćni sudac: Hrvoje Rikert-Osijek 4.sudac Alen Dobraš-Požega Delegat: Darko Kolić-Slavonski Brod..

Strijelac: 0:1 S.Kubala u 30.min.

NK BEDEM IVANKOVO: Anić 5,5 Babić 5,5 Smolčić 6 Borko 5,5 Validžić 6 Božić 5 Vuksanović 5,5 Mrdeša 5,5 Koledić 5,5 L.Sambol 5,5 (od 46.min. Mauer 6) i Dubravac 5,5. Trener: Josip Raić-Sudar 5,5

NK VIHOR JELISAVAC: Banović 6,5 Pavlović 7 Purgar 7 Čaušić 6,5 Jović 6  (od 54. min. Rebrina 6,5) Babec 7 Dinjar 7,5 (od 87.min. M.Kubala -)Šoštarić 7 Vratković 7 S.Kubala 7 (od 65.min.Torčić 6,5) i Kuburić. Trener: Igor Smoljo 7,5

Igrač utakmice: Marko Dinjar-Vihor

Žuti kartoni: NK Bedem: nema NK Vihor:Šoštarić, Kuburić i Torčić. Crvenih kartona nije bilo.

Prvi je priprijetio Bedem u 15.minuti i to iz slobodnog udarca koji je sa 28 metara izveo Mrdeša i pogodio gostujuću mrežu, a sudac na iznenađenje i čuđenje svih nazočnih  iz nepoznatih razloga nije pokazao na centar. Dosta diskutabilna odluka  suca. Igrala se 30.minuta kada je domaći stoper Božić kardinalno pogriješio tako što je ispustio tj promašio loptu na nekih 40-tak metara od svog gola i time omogućio S,Kubali da se sjuri prema domaćem golu i dolaskom oči u oči sa vratarem  domaćih, rutinski prizemnim udarcem s 12 metara poslao loptu iza nemoćnog Anića za  0:1.

Rezultat kojim je se otišlo na odmor. U nastavku Jurjevčani su se orijentirali na čvrstu obranu i čuvanje stečenog vodstva sa ponekim brzim kontranapadima od kojih je u 69.minuti  najopasniji kontranapad  spriječio Anić  svojim blagovremenim izlaskom sa svog gola na 35 metera  i padom u noge protivničkom napadaču  spasio od novog vodstva Vihora, izbivši loptu izvan terena. Ivankovčani napadaju u valovima pa tako u 73,minuti Validžić pokušava aktraktivnim skokom s vrha peterca desnom nogom postići pogodak, ali lopta odlazi tik iznad grede.U 80.minuti glavni sudac ostaje nijem na očiti i više nego uvjerljiv prekršaj nad Koledićem na 7-8 metara od gola gostiju,odmahujući rukom da se igra nastavi.

Samo minutu potom točnije u 81.minuti Koledić odlično izmjenjuje dupli pas sa Vuksanovićem koji izbija sam pred Banovića i s nekih 7 metara s lijeve strane puca pokraj okvira gola i promašuje najbolju šansu Ivankovčana na ovoj utakmici. Bedem je do kraja silovito napadao ne bili došao do poravnanja i upućivao “ćorke” pa su  time Jelisavčani sačuvali kapital iz 30.minute i kući otišli sa zasluženim trobodom. (Anto Borić)