/Victor Valdes slavi rođendan 14.siječnja YOHAN CABAYEE, LASSE KJUS, GIANCARLO FISICHELLA I SILVIJA TALAJA TAKOĐER SU ROĐENI NA DANAŠNJI DAN
valdes

Victor Valdes slavi rođendan 14.siječnja

Dugogodišnji vratar Barcelone Victor Valdes slavi rođendan 14.siječnja. Rođen 1982.godine i gotovo čitavu karijeru proveo je u Barceloni s kojom je osvojio više od 20 trofeja i sakupio preko 500 nastupa,  čak više od legendarnog Andonija Zubizarrete. Tri puta je podigao pehar namijenjen osvajaču Lige prvaka, kupove i prvenstva Španjolske prestao je  i brojati.

Kao reprezentativac Španjolske osvojio je Svjetsko prvenstvo 2010. i Europsko 2012. tako da nema što Valdes nije osvojio. Kao vratar manje medijski eksponiran nego kolege u veznom redu ili napadu, ali statistika govori da je Valdes bio vrlo važna karika u osvajanju svih tih silnih trofeja.

Nažalost nogometna sudbina zna biti okrutna pa je nakon ozljede Victor izgubio status prvog vratara Barcelone te je nakon saniranja iste morao napustiti svoj voljeni klub. Nakon zanimljivog prijelaznog roka završio je u Manchester Unitedu kod Van Gaala no tamo se nije najbolje snašao pa je došlo do transfera u Tursku , konkretno u Besiktas.

U sezoni 2004/05 pomogao je Bareloni osvojiti prvu titulu u šest godina usput zasluživši Zamora’s Trophy za najboljeg vratara lige. Sezona 2005/06 donijela je i trofej Lige prvaka, a Valdes se istaknuo u finalu kada je u nekoliko navrata zaustvio Arsenalovog napadača Thierrya Henrya u vrlo izglednim situacijama za postizanje pogotka.

Iduće sezone skinuo je Zubizarretin rekord po broju pojavljivanja u početnoj postavi, svih 38 nastupa u španjolskoj ligi Valdes je započeo i nije bio zamijenjen. Te godine srušio je rekord po broju minuta u kojima nije primio pogodak, 466 minuta trajala je nesavladivost Victora Valdesa. Sezona 2008/09 donijela je i Treble kada je osvojeno prvenstvo, kup i Liga prvaka pobjedom nad Manchester unitedom 2:0.

Na utakmici s Celtom 2014. godine u 22.minuti povrijedio je ligamente koljena te tako završio sezonu, ali je i propustio prigodu biti s izabranom vrstom na Svjetskom prvenstvu 2014.

Unatoč rastanku Barcelona mu je ostala u srcu kao njegova prva ljubav pa se vrlo dirljivim pismom oprostio od kluba, ali i svih dragih ljudi i prijatelja koji su mu pomagali tijekom njegove bogate nogometne karijere koja i dalje traje.