/Vedran Piršl odlučio baranjski derbi ŠOKADIJA I VARDARAC NA VRHU 2. ŽNL
FB_IMG_1568006962790

Vedran Piršl odlučio baranjski derbi ŠOKADIJA I VARDARAC NA VRHU 2. ŽNL

Baranjski drugoligaši odigrali su ovog vikenda treće prvenstveno kolo nakon kojeg na vrhu stoluju Vardarac i Šokadija. Momčad iz Duboševice igrala je derbi protiv Šparte koja je isto tako bila na maksimalnom učinku. Prvo ime susreta bio je dvostruki strijelac Vedran Piršl koji je pogodio sredinom prvog, i na samom otvaranju drugog poluvremena. Gosti su u 84. minuti smanjili golom Borisa Šipoša koji je u igru ušao samo minutu ranije, no do kraja Šokadija čuva prednost i upisuje treću pobjedu. Vardarac je imao lakši zadatak na gostovanju kod Dinama gdje su pospremili 4 lopte iza domaćeg vratara, a za konačnih 0:5 je i domaćin jednu poslao u vlastitu mrežu.

Najuvjerljivije je slavilo Bratstvo koje je sa 6:0 bilo bolje od Petlovca koji ostaje prikovan za dno uz primljen već 21 pogodak, odnosno okruglih 7 po utakmici!? Osim Vardarca sva tri gostujuća boda osvojio je Napredak koji je s 3:2 bio bolji od Radničkog. Gotovo čitavu utakmicu gosti su bili u prednosti, domaćin se 15ak minuta prije kraja vratio na – 1 ali nije uspio doći do prvog ovosezonskog boda.

Mladost iz Draža uvjerljivo je slavila na svom terenu protiv Međimureca, a gosti su im uvelike olakšali posao zaradivši isključenje već nakon 20ak minuta igre. Domaću pobjedu upisao je i Columbus koji je s 2:0 bio bolji od Belja. Gosti su kod 1:0 vodstva domaćina za pucali kazneni udarac, ali su ipak nakon utakmice krivca pronašli u sucu. Mladost iz Čeminca i Jovan Lazić podijelili su bodove u susretu sa 6 pogodaka. Onaj posljednji, boda vrijedan za Mladost je postigao Miroslav Marić u drugoj minuti sudačke nadoknade.