/Uspješan vikend za Vatrene DALIĆ IMA RAZLOGA ZA ZADOVOLJSTVO
hrvatska hns meksiko

Uspješan vikend za Vatrene DALIĆ IMA RAZLOGA ZA ZADOVOLJSTVO

Andrej Kramarić i ovog se vikenda upisao u listu bundesligaških strijelaca, u domaćoj pobjedi svog Hoffenheima nad Mainzom (4:2).

Hrvatski je napadač bio strijelac drugog i četvrtog pogotka svoje momčadi. U 67. minuti najbolje se snašao u gužvi pred gostujućim vratarem, dok je u samoj završnici sjajno realizirao slobodni udarac s velike udaljenosti.

Preostala dva pogotka za domaće postigao je Szalai, dok je u redovima Mainza dvostruki strijelac bio Berggreen, a Kramarić je odigrao cijelu utakmicu.

Ante Rebić istovremeno je ponovno postigao vodeći pogodak Eintrachta, u dvoboju protiv Kölna, nakon samo 15 minuta igre. Iskoristio je dobru asistenciju Jovića te iz blizine mirno pospremio loptu u mrežu.

Za sastav iz Frankfurta, koji vodi bivši izbornik Vatrenih Niko Kovač, pogađali su još Russ, Falette i Wolf, a Terodde je postigao oba Kölnova pogotka. Rebića je u 82. minuti zamijenio Gaćinović. Eintracht drži visoko četvrto mjesto na tablici, dok je Hoffenheim osmi.

U 23. kolu Primere Real Madrid je svladao Real Sociedad rezultatom 5:2, a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić asistirao je Ronaldu za četvrti pogodak Kraljevskog kluba. U 37. minuti ubacio je iz kuta, a Portugalac je glavom matirao gostujućeg vratara.

Ronaldo je postigao hat-trick, po jedan su pogodak dodali Lucas i Kroos, a pogoci Real Sociedada bili su djelo Jona i Illaramendija. Modrića je u 63. minuti zamijenio drugi hrvatski reprezentativac u Real Madridu, Mateo Kovačić.

U belgijskom je prvenstvu Oostende uspio nadjačati Anderlecht 2:0, pri čemu je drugi pogodak na utakmici postigao Antonio Milić, koji je odradio cijeli susret.

Vrlo sadržajna utakmica Standarda iz Liegea i Mouscrona u 26. kolu belgijskog prvenstva okončana je pobjedom domaćina 4:3, pri čemu je Duje Čop u igru ušao na poluvremenu i pokazao se odličnim rješenjem za svoju momčad.

Odmah po ulasku, asistirao je Pocognoliju za vodstvo Standarda 2:1, a nakon preokreta gostiju na 3:2, u 87. minuti Carcela-Gonzalez poravnao je na 3:3.

Dvije minute poslije, Čop je prizemnim udarcem s desetak metara zaključio akciju Standarda za konačnih 4:3 i vrijedna tri boda. U sastavu Mouscrona nastupio je Mario Jelavić, ušavši u sudačkoj nadoknadi.

Inter je u 24. kolu Serie A ugostio Bolognu i pobijedio 2:1, a već je u drugoj minuti Marcelo Brozović ubilježio asistenciju, spretno dodavši strijelcu Ederu iz teške pozicije.

Izjednačio je Palacio sredinom prvog dijela, a pobjedu Interu osigurao je Karamoh u 63. minuti. Brozovića je u 58. minuti zamijenio Rafinha, a Ivan Perišić odigrao je cijeli susret.