/Univerzijada:Hrvatska poražena u četvrtfinalu U ZADNJOJ DIONICI PROKOCKANA DVA GOLA PREDNOSTI
temp3309801536277589986

Hrvatska je ispala iz kruga momčadi koje će se na jugu Italije, na ljetnoj Univerzijadi boriti za medalju. U četvrtfinalu je bolja bila momčad SAD, te Hrvatskoj sada predstoji utješna borba za poredak od 5. do 8. mjesta.

SAD – HRVATSKA 12:11 (4:3, 3:3, 1:3, 4:2)

SAD: Turner, Abramson 5 (3), Brozyna-Vilim, Cavano, Ehrhardt 3, Langiewicz 1, Gruwell, Rosenfeld, Rossman, Williams 3, Woodhead, Krutonog.

HRVATSKA: Podrug, Lazić 1, Herceg 2, Biljaka 1, Z. Butić 2, Pejković 1, Paparić, Buha 2, Valečić, I. Živković, Delić, Rakovac 2, Vukojević

U vrlo neizvjesnoj utakmici, Amerikanci su nešto malo bolje otvorili (3:1), iako su naši igrači još u prvoj četvrtini uspjeli izjednačiti. U drugoj dionici su se ponovo SAD uspjele odvojiti na tri gola plusa (7:4). Početkom treće četvrtine naši studenti-vaterpolisti su uspjeli izjednačiti (7:7), te štoviše prvi put i povesti (7:8 i 8:9).

S pogotkom prednosti u korist Hrvatske se ušlo u zadnju četvrtinu u kojoj se našim mladićima pružila sjajna prilika za pobjedu. Naime, nakon dvije i pol minute igre u toj četvrtini Hrvatska je vodila i s dva gola razlike – 11:9. Malo je tko mogao povjerovati međutim da će gol Matiasa Biljake, točno 5.20 minuta prije kraja utakmice biti i naš zadnji pogodak. S druge strane Amerikanci su triput pogodili mrežu Luke Podruga. Posljednji, ispostavit će se i odlučujući pogodak postigao je Abramson 51 sekundu prije kraja utakmice. U posljednjem našem napadu Hercegov šut je američka obrana zaustavila, te navijestila slavlje na klupi SAD.