/Bodovi ostali u Satnici, samo Jedinstvu gostujući bodovi MURSA I RADNIČKI IGRAJU U SRIJEDU
mladost satnica

Nakon jučerašnje pobjede Baranje Belje u Semeljcima danas je odigrano novih 6 utakmica prvog proljetnog kola osječke Primere koje su očekivano donijele dosta uzbuđenja, a na kraju vrlo dobro odrađen posao domaćih momčadi, samo se Jedinstvo os

SLAVONAC – JEDINSTVO  0:2

Proljeće u Ladimirevcima otvorilo je Jedinstvo, a prve laste u obliku bodova odletjele su prema Donjem Miholjcu. Havidić i Vidaković matirali su domaću obranu i potvrdili najave o jednom vrlo dobrom Jedinstvu ovog proljeća.

– Mi smo ostali bez dva ponajbolja igrača jesenas, imali smo dva kartonirana i nekoliko ozljeđenih igrača. U takvom stanju sa samo 14 igrača smo dočekali jednu jako dobru momčad Jedinstva. Brzo smo primili gol koji nas je dodatno unazadio i onda je bilo teško igrati. Čestitam gostima na pobjedi u fer utakmici. Mi imamo dosta neugodan raspored, ali se nadam da ćemo se dizati kako će vrijeme odmicati kada nadomjestimo ovaj propušteni dio priprema, a i kada se kompletiramo. Već za Feričance ćemo biti šiti za ovaj dvojac kartoniranih pa se nadam da će se već tamo vidjeti napredak – komentar je Dubravka Peroševića, trenera Slavonca.

– U jednoj fer i korektnoj utakmici na sasvim solidnom terenu bili smo bolja ekipa i mislim da smo potpuno zasluženo pobjedili. Bez obzira što nam nisu igrali Janžek i Vida zbog ozljeda izgledalo je to stvarno dobro, jako sam zadovoljan. Vratili su nam se neki dečki, mislim da imamo jednu stvarno dobru ekipu i vjerujem da ćemo nastaviti s ovakvim igrama – rekao je Drago Peroković, trener gostiju.

MLADOST – TOMISLAV  4:2

Derbi kola u Satnici ponudio je sjajnu utakmicu, punu preokreta a na kraju i pobjedu domaćina kojom se gužva na vrhu ljestvice dodatno povećala, očito nas čeka proljeće puno uzbuđenja. Tomislav je dva puta imao vodstvo u prvom dijelu golovima Ivana Rudeca i kapetana Ferenčaka, a slavlje domaćima svojim su egzekucijama donijeli

–  Što reći, pravi derbi u kojem je palo čak 6 golova. Nakon što smo dva puta gubili, okrenuli smo i potpuno zasluženo svladali jesenskog prvaka. Samo mogu čestitati mojim dečkima na pobjedi, momci su pokazali karakter, ostavili su srce na terenu i kao nagradu dobili pobjedu koju su toliko htjeli. Korektnim gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo idućem kolu. Idemo korak po korak – riječi su Ivana Denića, trenera Mladosti.

Dva puta smo vodili, igrali dobro u prvom poluvremenu, imali prednost i na odmoru. U drugom poluvremenu kao da su izišle dvije druge momčadi, Mladost nam je zabila tri komada, bili su bolji i potpuno su zasluženo slavili na čemu im iskreno čestitam. Mi se moramo konsolidirati i okrenuti utakmicama koje su pred nama – kazao je Davor Rudec, trener momčadi s Livane.

BILJE – METALAC  4:0

Zanimljiv je dvoboj u najavi bio u Bilju, a tako baš i nije bilo na terenu. Bilje je od početka nametnulo svoj ritam, a kada su gosti ostali s igračem manje kod 1:0 ostatak susreta bio je igra mačke i miša. Strijelci za Bilje bili su Švob, Martinčević, Grandić i Belčić.

– Mislim da je bolja ekipa pobjedila, na odmoru je bilo 1:0, a oni su nam tim isključenjem olakšali posao pa je drugo poluvrijeme bila čista rutina. Zadovoljan sam igrom i pristupom, bilo je to vrlo dobro za otvaranje proljeća. Gostima zahvaljujem na korektnoj igri i sretno im u nastavku sezone – mišljenje je Aleksandra Stojkovića, trenera Bilja.

–  – kazao nam je Zdenko Glumac, trener Metalca.

HAJDUK – VILJEVO  3:0

Hajduk  je danas ugostio Viljevo u Popovcu te stigao do novih bodova. Jesenski vrlo ozbiljni kandidat za titulu najboljeg irača lige Domagoj Jagetić predvodio je Popovčane do prvog proljetnog slavlja, a osim njega u strijelce su se upisali i Ivan Jagetić te Igor Viljevac.

– Bilo nam je bitno uzeti 3 boda na startu nove polusezone, to smo i ostvarili i čestitam dečkima. Ušli smo ozbiljno u utakmicu i u 13. minuti vodili 2:0. Ima još stvari koje moramo popraviti a i teški smo od treninga no kad stvari sjednu na svoje mjesto biti ćemo nezgodan protivnik svima. Gost bolji nego jesenas, sretno im u nastavku sezone – poručio je Saša Jakovljević.

Ništa, utakmica fer i korektna, suđenje za pohvalu kao i protivnik koji je iskoristio naše greške i došao do zaslužene pobjede. Imali smo i mi nekoliko lijepih prigoda no nismo ih iskoristili. Odmah se okrećemo sljedećem kolu i novim iskušenjima, nadamo se i bodovima – rekao nam je tajnik Viljeva Stjepan Kopić.

VALPOVKA – TORPEDO  2:0

Još jedan zanimljiv par u prvom kolu bili su Valpovka i Torpedo. Prvi tokom zime nešto oslabljeni, drugi ojačani. Na kraju možemo reći da su ovi nešto oslabljeni bili bolji, bodovi su ostali u valpovačkom parku zahvaljujući Đuraniću i Parmačeviću koji su zabijali za Zelene.

Nakon ne baš sjajnih priprema zbog vremena mogu biti zadovoljan i igrom a naravno i rezultatu. Čestitam gostima na fer i korektnoj igri, pokazali su se kao dobra, organizirana momčad, posebno u sredini terena, no i mi smo dobro odgovorili, nismo im dozvolili da nam ozbiljnije zaprijete – izjavio je Goran Brkić, trener Valpovke.

Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, imali smo posjed, no kasnije se to malo razvodnilo. Posebno nakon što smo primili jedan gol koji nismo trebali, naš je vratar malo kiksao kod jednog kornera. Nakon toga Valpovka je vrebala na kontre, nekoliko puta su bilo vrlo opasni i jednom poentirali. U startu utakmice sudac je dopustio nešto čvršću igru što je Valpovka iskoristila kao iskusnija ekipa. Mislim da je to jedan od segmenata gdje ja moram poraditi sa svojom momčadi, da budemo čvršći u duelima, da nemamo straha od duela. Već u sljedećoj utakmici protiv Popovca moramo biti odlučniji, čvršći ali i puno mirniji u predaji lopte. Naravno, Valpovu čestitke na zasluženoj pobjedi i sretno u nastavku sezone – riječi su Josipa Milardovića, trenera Torpeda.

FEŠK – RATAR  3:0

U Feričance je na otvaranje proljeća stigao Ratar, momčad iz donjeg doma, no Fešk nije imao puno sentimenta prema njihovoj borbi za ostanak i uz dva gola Benkovića i jedan Kapraljević došao do prva tri proljetna boda.

Igra u prvom poluvremenu je bila dosta rastrgana, rekao bih da je igrače malo iznenadila trava. Jošu četvrtak je teren bio potpuno pod snijegom, ali naša uprava je odradila sjajan posao i teren odlično pripremila. U drugom dijelu smo se bolje snašli i došli do zaslužene pobjede protiv jedne vrlo dobre momčadi kojoj po prikazanom nikako nije mjesto u borbi za ostanak – rekao je nakon utakmice dobitnik nagrade za životno djelo grada Požege Milan Tomljenović, trener Feška.

– Kao i svima ovo vrijeme nam je pokvarilo pripreme, sputalo nas je u svemu. došli smo u Feričance, znali smo da su oni dobra ekipa s vrhunskim trenerom i iskreno nismo puno očekivali, ali smo naravno pokušali sačuvati taj bod. prvo poluvrijeme smo se dobro nosili, u 40′ imali smo zicer, Cristiano je bio 1 na 1  s golmanom, ali nismo zabili. U drugom poluvremenu smo malo i pali sa snagom jer nas je i bolest pokosila pa nas je bilo samo 13 na utakmici, to je Fešk iskoristio i zasluženo pobjedio. Sve je bilo korektno, suđenje stvarno odlično, a domaćinu čestitke na pobjedi – za Sportalo je rekao Josip Mišić, alfa i omega Ratara.